Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

#280419
Tudi jaz sem preživela lep dan. Doma sem 2 prepričala, da sta mi delala družbo v avtu, potem pa sta šla v lastni režiji na Porezen, medtem ko sta čakala name. Tako da smo vsi imeli nekaj od prelepe sobote. :laola Drugače sem se imela super, tempo mi je ustrezal in na sploh je bilo dobro vzdušje. Od Hudajužne dalje smo v skupini kakšnih 6 članov premagali najhujši klanec in čas je res hitro minil. Ker malo pred koncem še nismo imeli dovolj, smo naredili še ovinek do turistične kmetije. :lol:

Čez manj kot 3 tedne pa s5 v Baško grapo. V malo hitrejšem tempu. :)
#280436
zdravo,
ja tudi jaz sem dosegel čas 7h37 min...in priteči nazaj na Petrovo Brdo je bilo noro...oblili so me izjemni občutki, pozitivni seveda, da sem zmogel premagati razdaljo v zgoraj omenjenem času...glede na to, da do sedaj nisem nič tekel, le hodim v hribe, je veselje oz uspeh še toliko večji... :) in hvala Teodorju, da me je motiviral...enkratno vzdušje, sedaj pa me mika, da se prijavim še na tekmo in pretečem maraton v 6h 59 min :) (p.s. brez 10 kg krame na rami, ter gojzarjih, mislim, da bi mi uspelo) :)
#280451
Jožko napisal/-a:Seveda pa iskrene čestitke Ireni od sobote naprej ni več samo spremljevalka, Peter pazi se, da te ne prehiti :D

Ja, takle mamo. :D Z Ireno sva se vpisala v častno družbo prijateljev GM4O s časom 7:36 :!:
#280455
ms_primoz napisal/-a:enkratno vzdušje, sedaj pa me mika, da se prijavim še na tekmo in pretečem maraton v 6h 59 min :) (p.s. brez 10 kg krame na rami, ter gojzarjih, mislim, da bi mi uspelo) :)


Kaj še čakaš? Prijavi se. :) Jaz mislim, da ti lahko brez problema uspe. Gojzarji in nahrbtnik so težek zalogaj. Če odšteješ ti dve stvari in prišteješ še navijače in celotno vzdušje, ni dvoma, da ne bi zmogel v manj kot 7ih urah. :wink:
#280460
Uroš pozdravljen
Kar nekaj zanimivosti si napredel v teh tvojih zapis, tako da bi ti rad malo odgovoril na to, ker pišeš tako potiho provokativno pa ti bom jaz čisto pošteno odgovoril:
Zanimivosti na progi:
- visoka mokra trava pod Kalom prav primerna za laufarce zmočit: :D Moral bi iti v Stržišče po novi poti, sicer pa proge ne moremo 2X kositi al pa bi jo probal, če bi vedel.....
- na pašnik pod Stržiščem zlahka vstopiš, težje pa ga zapustiš( ker sploh ni izhoda) :D Mislim, da ima vsak pašnik tudi izhod in veliko nas je šlo v soboto in nedeljo skozi pa ni nobeden ostal na pašniku razen ovc hehe...
- ovce na pašniku zelo korajžne do obiskovalcev, električni pastir pa zelo aktiven, :D To je pa ja čisto normalno ani, ovčka prleti h tebi, ker milsi, da ji boš kaj dal kakšen bombonček....
- tudi konji na pašniku pred Hudo Južno zelo negostoljubni ( Anita se reši s skokom) :D Tudi s konji je tako so radovedni in ne napadalni, samo bat se jih ne smeš
- pred vstopom na Durnik se strga še domačemu kužku ( gospodar ga komaj umiri) :D Kar poznam domačega kužka ime mu je CAR je seveda gospodar na svojem in ni prav nič napadalen, mu pa verjetno nismo vsi ljudje enako simpatični ane ....
- rezime je, da domače živali v Grapi niso bilo ravo navdušene nad našim obiskom :D v soboto so nas vse te živali pustile pri miru, tako da....
- vsaj na Durniku je bil mir, brez kakšnega nepovabljenega gosta z Otavnika
Kar pa se tega tiče pa tole:

IZKORIŠČAM ŠE TOLE PRILOŽNOST ZA ENO REKLAMACIJO...
NA SPLETNI STRANI GM4O V RUBRIKI ČLANI GM4O EKSTREMNO MENIM, DA STA 2 NAPAKI IN OBE V ŠKODO JOCOTA:
NJEGOV ČAS DNE 14.10.2006 NAJ BI BIL BOLJŠI ZA 50 MINUT ( PRAVILNO 21.05 )!?To napako vzamem nase brez problema, se bom Jocotu opravičil :oops:
IN KAR JE GLAVNO: KJE JE ZABELEŽEN NJEGOV REKORDNI DOSEŽEK ?! kar pa se tiče rekordov smo se pa o tem velikokrat pogovarjali in ti lahko povem da GM4O klub prijateljev ni narejen za postavljat rekorde, zato mi tega tudi ne pišemo in ne nevem kako povdarjamo. Sekcija Ekstremno je predvsem za tiste, ki so zmožni tega naredit in za nas je vsak enako hvale vreden al naredi tri kroge v 24 urah ali pa v 21 urah. Ni namen že tako ekstremno zadevo spodbujati v še ekstremnejšo. Tudi našega Kerlca, ki je s progo opravil 5 X nismo poveličali, je naredil in nato smo ponosni mi, sam pa še najbolj.
No toliko Uroš sem ti na kratko odgovoril aja glede knjige pa bomo poskrbeli, da bo prišla nazaj na mesto tam kjer mora bit, kajti bila je izgubljena pa je hvala bogu priromala nazaj na vidno mesto.
#280471
Zdravo, Jožko.

Niti malo provokacije ni bilo v mojem poročilu. In sploh pa ni bilo tako mišljeno - zgolj nekaj informacij in malo hudomušnosti.

Točno vem, da se kosi nekaj dni pred tekmo in ni prvič, da sem opravil krog na GM4O ( ta je bil že moj trinajsti) in sem imel že velikokrat mokre laufarce. Gre zgolj za informacijo ostalim in sploh ne vidim, zakaj si to vzel na svoje pleče - menda ne boste kosili trave za vsakega, ki se bo spopadel s progo.

Kar se pašnika tiče - vhod z ročico je, izhoda pač ni. Si pomagaš z leseno palico ali pa kako drugače, dejstvo pa je, da sva oba fasala po en zares dober elektro šus. Pa še ovce so z vso ihto pridivjale nad nas - brez heca. Tudi konja pod Oblokami sta bila zelo agresivna in seveda kužek Car pod Durnikom - očitno je vsem živalim šel močno v nos naš mali kužek.

Vsak, ki gre na pot, mora računati s takšnimi in drugačnimi razmerami in dogodki. In prav je tako, da je bolj zanimivo.In če ne bila pot tako zelo lepa, se verjetno ne bi v nedeljo odpravil po njej.

Kar pa se Jocotovega podviga tiče - se pa ne morem strinjati. Ni treba poveličevati njegov dosežek, če to pač ni v skladu z samim namenom kluba ekstremno, toda da njegov fantastičen dosežek ni nikjer niti omenjen?!

Še enkrat poudarjam - niti malo provokacije ni bilo - zgolj poročilo s prečudovite trase nad Baško grapo.

Lep pozdrav, Uroš
#280499
Oj, točno tako.

Jožko, sem že kdaj kompliciral, težil, kritiziral ? To niti ni v moji naravi, sam točno veš tudi kakšen spoštljiv odnos imam do te proge. In koliko prijateljev sem že peljal po njej.

Zgolj se mi ne zdi fer, da v rubriki ekstremno niso zabeleženi prav vsi podvigi, od prvega do zadnjega, ker sicer potem objavljanje sploh nima nobenega smisla.
Edino, kar pa me je res motilo v nedeljo, je bilo dejstvo, da ni bilo vpisne knjige pri Rutkotu. Pa tudi to ni kakšen problem, saj se lahko vpiše naknadno.

Vsekakor se ( spet ) vidimo na tekmi. Nobenih zamer, slabih namenov ali kaj takega ni bilo in tudi ni. Pozdrav v prelepo Baško......Uroš
#280542
Ej, čakam, da se lahko vpišem v knjigo. SpartaBanda je že perajt za potrditev članstva. Domačih živali se pa tudi veselimo :lol:
Res mi je pa žal, da nisem bil ta vikend z vami. Je že moralo biti tako.
Moram se pa še prijavit na tekmo. Če kdo odstopa, rade volje izpeljem zamenjavo :wink:
#285447
Zdravo

Iščem nekoga, ki bi bil pripravljen iti z menoj po poti Gorskega maratona, torej s tekom in približnim koncem okoli 5-6 ur max. Poti sam ne poznam, zato bi bilo dobro, da se javi nekdo, ki jo pozna, ali pa ima GPS...

upam, da se bo našel kak junak, ki bi si šel malo pretegnit noge na traso
#306083
danes opravil odličen trening po izvirni trasi maratona, torej krog s startom in ciljem v Petrovem Brdu. Vreme zdržalo, so pa proti Črni prsti oz. sedlu še vedno prisotne mestoma kar precej moteče (no, vsaj z vidika hitrosti) zaplate snega. Kljub vsemu s progo opravil v okroglih šestih urah. Pred kočo ob hladnem pivu in testeninah pa tudi v živo spoznal ultraško legendo Avija - sem dobil še dodatno motivacijo za naskok na extreme varianto še letos. Nekaj fotk z današnjega potepanja sem objavil tudi na FB: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 066&type=1
#306245
Pozdravljeni!
Čestitke za krog, ki si ga opravil po tapravi varjanti. No zaplate snega so verjetno res moteče, še najbolj tista proti vrhu sedla čez Suho. Sem pa prepričan, da do tekme starega snega ne bo več, glede na vreme pa se bojim, da ne bo preveč novega :oops:
No šalo na stran upajmo, da bo vse tako, kot se zagre, vsaj kar se vremena tiče.
Za vpis v sekcijo EKSTREMNO pa kar veselo naprej :)
#306290
V bistvu sem bil že lani navdušen nad tekmo, čeprav potem zaradi žuljev teden dni nisem mogel hoditi... Letos pa sem že nekako "padel" v ultraške vode (100 km Istre, treking po otoku Krku), tako da extreme varianta postaja vse bolj realna. Najbrž sicer pridem na letošnji GM40 samo kot navijač, pa vas bom takrat pocukal za rokav in se bova zmenila za naprej :)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA