Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

Uporabniški avatar
 RoKo
#134448
Ko bom velik bom ZZtopka. Za pisat. :laola :clap:
 JAG
#134449
Kristusove muke... bil jih je pa vsak kilometer vreden. Neverjetno vzdušjo po vsej progi, prijazni domačini in sotekači...

Vsaka čast organizatorjem, da so vso to pijačo, hrano spravili do vseh teh okrepčevalnic. Jaz sem brez vsega komaj prišel do njih...

Kaj naj še rečem ,blo je super. Če pa pridem spet pa še težko rečem, me še preveč vse boli.

Po besedah starih mačkov pa muke čez leto pozabiš, ostanejo pa lepi spomini in prideš z veseljem spet
Uporabniški avatar
 ZEBRA
#134455
Prvič na divji jagi preko graparskih hribov.

Bravo Jožko :clap: bravo organizatorji :clap: bravo nam vsem ki smo včeraj prilezli do WC-ja na Poreznu :clap: in se potem še spustili do izhodišča.
V glavi je še vse malo zmedeno pa vseeno par misli:
Tam nekje pod Kalom se je pojavila prva kriza. In to tik zatem ko sem sam pri sebi ugotavljal kako lepo so mi pridišale gozdne jagode.... pa mi je takoj za njimi pridišala tudi poletna vročina in mi za trenutek vzela voljo. Načeloma naj bi te hribe poznal, ker so moji rojstni kraji, pa sem vendarle živel v enem zmotnem prepričanju da je od Kala do Oblok ena taka prijetna ravnina... Pa te ravnine seveda od nikjer. Če ne gre dol gre pa gor. Samo po ravnem nikjer.
No, potem je kar nekako šlo, vsaj tja do sredine Durnika, potem pa tako tako... Saj še sam ne vem točno kako. Korak za korakom. S kar nekaj postanki, ko sem čakal da sapa pride za mano in da naberem moči za naslednjih pet deset minut... Panoramski pogled s Porezna nazaj na Črno prst in na premagano pot mi je nekako poplačal vložen trud in mi dal voljo še za zadnje pol ure spusta. Sedaj iz domačega fotelja lahko zapišem da je bilo fajn, včeraj na zadnji okrepčevalnici pred Poreznom tega ne bi bil sposoben izjaviti :wink:
Sedaj tudi lahko rečem, da je bilo odkrivanje novih dimenzij bivanja, truda in ekstaze uspešno končano.
In takoj za tem spoznanjem se mi pojavi vprašanje
Kje se skriva naslednja dimenzija?
lp
Brane
 Jožko
#134463
Dragi tekači, sotrpini na včeraj dokaj >vroči<preizkušnji GM4O :!:
258 udeležencev je lepa številka za tekmo kakršno ponujamo graparji, tudi 50 in nekaj odstopov pove svoje, da GM4O ni mačji kašelj. :D
Pa vseeno res je bil to pravi tekaški praznik v zgornjem delu naše grape, ki se je kljub nekaterim nezgodam na vso srečo, srečno končal :lol: Prijatelj Marjan je po hitri in strokovni intervenciji pristal na intenzivni negi kliničnega centra in so že zvečer sporočili, da je z njim vse OK. Hvala bogu :D
Tudi vse ostale poškodbe se bodo s časom zacelile in ostali bodo spomini na 7. GM4O po povedanem sodeč večinoma lepi, doživeti v pravem graparskem vzdušju.
Veseli smo, da cenite trud preprostih ljudi, ki bi radi svojo Grapo približali ljudem, ki jo znajo ceniti in mislim, da ga ni človeka, ki se tako spoštljivo spominja krajev kot tekač, ki jih preteče, prehodi na dan maratona. Imena krajev, ki so bila pred maratonom neznana še našim bljižnjim sosedom čez hrib(Bohinjcem) se danes v tekaških krogih izgovarjajo zelo spoštljivo, kdor je včeraj izkusil pekel od Kala do Hudajužne, ga zdržal in preživel Durnik je res lahko ponosen na sebe.
Meni osebno je včeraj zmanjkalo motiva za nadaljevanje in premamil me je naslonjač v hladni senci pred Renatino okrepčevalnico. Ni mi bilo lahko verjemite mi. Pa vseeno pamet je tista, ki je imela prav. Priprave na tekmo, priprava proge in vse ostalo je opravilo svoje. Pa mi ne uide Durnik, sem se že odločil, jutri ga napadem in ga zdelam, če se bo le dalo. Sem ga šel danes pogledat s Črne prsti in izleda tako krotek in mil kako pa je v resnici se pa ve.
V imenu celotne ekipe se vam dragi prijatli zahvaljujem za vaše pohvalne besede, če pa je bilo kar koli narobe pa z besedo na dan, ker prav iz takih dobro namernih kritik smo uspeli tek pripeljati tako daleč kot je. Še se bomo trudili za vas, kajti prijatelji se za prijatle potrudijo že samo zaradi tega, ker so prijatelji.
Še pridite s prijatelji in pokažite jim kje se človeku razodene vsa njegova šibkost in kje lahko zmaga in preživi samo trma, ki je ponos Graparskih kerlcov, ki vztrajajo v teh prečudovitih krajih.
Hvala vam za vse lepe besede, kar o nas dobrega napišete in poveste. To je največja nagrada in prav to je tisto, ki nam daje vedeti, da je že potrebno razmišljati o osmem gorskem maratonu 4. občin, ki bo po vsej verjetnosti, kakor po navadi tretji vikend v juniju leta 2009 :!: :oops: :oops:
Nazadnje spremenil Jožko, dne 23 Jun 2008, 07:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 AVI
#134489
...ma Jožko, to si res lepo napisal....še enkrat čestitke vsem :clap: ...tudi na lastni koži sem dodobra izkusil, da prilesti do WC-ja ni kar tako in kot je rekla zz topka, zato moraš imeti ..... :lol: :lol:
Nazadnje spremenil AVI, dne 23 Jun 2008, 13:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 yogo
#134499
Ko sem začutil v ustih žejo je pred mano zrasla okrepčevalnica in ko se je breg postavil pokonci, se je vedno našla spodbudna beseda domačinov ob progi.
pa sadna kupa
pa palačinke
pa masaža
pa še in še..................................

Hvala za lep dan.

lp Yogo
Uporabniški avatar
 Pingo
#134500
Vtisi se počasi zbirajo pa tudi fotke prihajajo.

Tukaj je par fotk od fantov iz GRSja,ki so prav tako pazili na nas in nas vzpodbujali.Pravijo da bodo slikce nekaj časa na strežniku za dolpotegniti če kdo želi potem pa jih umaknejo zaradi prostorske stiske :wink:

Hvala obema


SLIKCE1

SLIKCE2
Uporabniški avatar
 Darja
#134509
Naj se za začetek podpišem pod vse pohvale vsem, ki so kakorkoli prispevali k temu, da je do(pre)živetje GM4O tako nepozabno in enkratno.
ZZ topka, v življenju ni naključij in najino sobotno srečevanje je samo dokaz, da to drži kot pribito.
Sama sem se zadeve lotila malo preveč cagavo, ampak misel na Durnik, mi je ves čas krajšala korak. Na koncu sem z vzponon nanj opravila brez težav, te so se začele potem, ko sem bila že mimo najhujšega saj sem bila deležna intimnega druženja s krči v zadnjo stegensko mišico, kar tudi ni bilo tako napak, me vsaj žulji niso več tako boleli. Malo prej sva se (ne vem več katerič) srečali z ZZ topko, ki res ni izgledala preveč dobro in me je kar pošteno skrbelo, kako ji bo šlo. Izkazalo se je, da je bila skrb za dečvo z "jajci" popolnoma odveč, saj me je dohitela, ko sem enemu prijaznemu tminskemu migavcu bolj ali manj neuspešno poskušala omiliti krče v mečih, mišice so mu kar poskakovale in plesale en svoj bojni ples. S težkim srcem sem ga zapustila v njegovi nasreči, sem ga pa kasneje videla v cilju, čisto dobro je zgledal.
Zdaj bom pa še tako kot ob podelitvi Oskarjev: hvala organizatorjem (Jožko ti si car :cast: ), hvala prav vsem, ki ste nam prijazno stali ob strani na vsej progi, ki ste nas bodrili, navijali in se pohecali, delili z nami dialekte vseh 4 občin (to mi je bilo tako všeč, človek res ne more mimo, ne da bi malo počvekal) in seveda, hvala :cmok: mojemu možu (uh, za tole jih bom pa slišala), ker je verjel vame, čeprav ga je na koncu že malo skrbelo (prišel v cilj preceeeeej pred mano) in ker je tako luštno, ko skupaj jamrava po stopnicah.
ZZ topka, ti si pa sploh poglavje zase :heart in komaj čakam, da se spet srečava (morda SAM 2008???) in skupaj prelijeva še kakšno kapljo znoja in kakšno razdreva.
Še iskrene čestitke vsem! :cast1:
Uporabniški avatar
 Darja
#134510
Aja, skor bi pozabla, Pingo hvala za čestitke in slike, seveda. :D
Uporabniški avatar
 še1PR
#134511
Ko berem tale vaša poročila in na slikah gledam srečne in zadovoljne obraze meni znanih Janke, Marine, Katje, Matjaža, Jethrota, Polone, 50centa :cast: ... me ima, da bi morda tudi jaz nekoč napisala:
50cent napisal/-a:Še jaz, še jaz :D
:lol:

Čestitam vsem! :clap:
Uporabniški avatar
 zz topka
#134550
Hvala vsem za čestitke, ki jih prejemam danes na zs in mail.
Toliko čestitk, ej, pa vas pol niti poznam ne... Še...

Še sreča, da poteka to tako na izzy preko kompa, ker drugače bi me naš domači poštar najbrž že malo prek...
Lep dan vsem
Valentina
Uporabniški avatar
 jpotoc
#134578
Najprej pohvala organizatorjem, posebna hvala domačinom za topel sprejem in športno spodbujanje. Okrepčevalnice - res so števične, na krajih kjer jih ne pričakuješ - vsaka čast. Vsaka čast ljudem ki živijo v tej zapostavljeni Baški grapi, res so prijazni.

Na žalost pa so mi časomerilci pripisali odstop. Danes celi dan poslušam John kaj je bilo, a si umrl, kaj se je zgodilo, ha ha...

Tek do Črne Prsti pravo dolgočasje, le s težavo se premagujem pod 90% - takšna lahkota (1:31), spust je silovit in hiter. Kratki travnati spusti do Hudejužine (2:43) in vročina me ubijajo, boličine v podplatih in žulji mi načenjajo moralo. Hoja po pobočju Durnika je rekordno počasna na 17 km porabim za kilometer neverjetnih 20 minut, pulz je s težavo ohranjam okoli 85%. Zadnji travnik pod Poreznim je do konca hinavski in varljiv, ni in ni WCja. Vrh Porezna dosežem 4:15. Nato le še spust v dolino. To lahko dejanje se sprevže v pravo kalvarijo krčev in bolečine v podplatih. Vsi me prehitevajo in v hipu zginjajo pred menoj. Srčni utrip le še 70%. Proga dolga 31km in 2670m višinskih vzponov je za mano. Končno cilj 4:51. Potem se naslednje dne znajdem med izbrisanimi...


Slika
Uporabniški avatar
 PeterM
#134611
Še ena izvedba kultne prireditve. :)
Udeležba še kar raste. Kdo ve, kje se bo to ustavilo? :D
Pa saj ni čudno, da se tako težke preizkušnje udeleži toliko ljudi. Organizacija je izjemna. Jožko in vsa velika in entuziastična ekipa, hvala ti za to prireditev.
Sam sem med ponosnimi udeleženci, ki na dosedanjih sedmih tekmah še nismo manjkali. Ne vem natanko koliko nas je takšnih, mislim pa, da ne tako malo. Nekaj nas bi lahko naštel iz glave.
Pogoji so bili tokrat zelo vroči in so spominjali na prvo dirko tukaj, ko je bila kar se tega tiče nekaj podobnega.
Organizacija pa, še posebej spodbujanje ob progi, okrepčevalnice, masaža, prijaznost na vsakem koraku, je bila 1A. :D :D :D

Lep pozdrav, Peter

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA