vabila, najave, poročila, ... vse o vedno bolj priljubljenih 'avanturističnih' prireditvah

Moderator: haupi

Ali bomo letos priča prvi ekipi sestavljeni iz članov TF?

Da
1
25%
Ne
2
50%
Ne vem
1
25%
Uporabniški avatar
 haupi
#43851
Zdravo,

evo stanje po 11 urah in 40 minutah je takšno.

Vodi ekipa EAFIT iz Francije, ki je že na KT 7, na drugem mestu Čehi z zaostankom 44 minut, na tretjem mestu pa ekipa iz Poljske z zaostankom 63 minut.

Old Star eXtreme team so trenutno z zaostankom 2h 32minut in so na 7. mestu; Nomadi so z zaostankom 3h 7minut in so 10. mestu in Yogsi pustolovec rajd imajo zaostanek 3h 36min in so trenutno na 12. mestu.

Seveda pa je šele tretjina tekmovanja za našimi pustolovci in trenutno jih še čaka 90km kolesarjenja, žemarjenje in abzjlanje, ter jutri seveda kajak, pohodništvo,...

Organizatorji želimo vsem tekmovalcem mirno noč s čimmanj poškodb ter seveda adrenalina polno soboto ter nedeljo, ki je pred našimi pustolovci.

Srečno
Lp
haupi

dejmo naši TFjevci
Uporabniški avatar
 Z*
#43987
ARS je očitno mimo, pa nič več poročil... Halo, Haupi, :hello: nam privoščiš kaj novic? :roll: Vidi., da so zmagali Francozi in da nobeni slovenski ekipi ni uspelo priti v cilj v polni zasedbi. Kaj se je zgodilo z Daj gasa, oni so bili menda najbliže? :shock:
Uporabniški avatar
 Matevz
#44077
Dirka je končana. Posledice relativno majhne - tiste negativne. Kratko portočilo pa bi bilo:

Organizacija dirke super, trasiranje pa precej slabo. Sem prepričan, da bo drugo leto vredno ponovno priti v Velenje, ker bodo organizatorji trasiranju gotovo posvetili več pozornosti.

Mi smo dirkali super tja do polnoči. Po 5,5, km smo štartali s plavnjaem predzadnji, po plavanju smo že bili 17, potem pa smo stalno pridobivali in bili ob 11h zvečer pri zaključku peš sekcije (to je po 5,5 km peš in cca 1,5-2km plavanja in nato še enih 80km peš) že na sedmem mestu in pred osmim smo imeli že kakšnih 45 min prednosti. Ker do tedaj nismo nič počivali smo se ustavili za dobro uro in se fino najedli (tudi pirček ni manjkal v boxu :D ).

Žal pa je naši punci Jeri kmalu po začetku kolesarjenja, kjer nas je najprej čakal vzpon 1100m na cca 15 km, postalo slabo. Bila je kar precej izmučena, zato smo se odločili za 1,5 ure ustaviti in malo zaspati do 3h. Spali smo bolj malo, saj nas je zeblo kot pse, pa še ekipe, ki so bile za nami so vsake četrt ure mimo vozile.

Po počitku smo nadaljevali, vendar Jeri ni bilo nič kaj bolje, a je vseeno vztrajala do vrha Menine, kjer smo pričakovali kočo, da bi se na toplem še malo spočili, a je bila zaprta, tako da je Jera morala zdržati še spust v Vransko, kjer pa je ostala, saj je bila preveč izčrpana, da bi nadaljevala. Ostali trije smo šli naprej. SKupaj smo v kolesarski etapi naredili 80km z enih 2500-3000 vzpona in vmes še žimarili in abzajlali. Etapa se je končala v Laškem, kjer so imeli na pumpi prav lepo ohlajeno Laško.

Od tam naprej pa s čolni. Ker moja sotekmovalca nista prav vešča veslanja smo se odločili, da gremo le z enim čolnom, kar pa je bila huda napaka. Bili smo namreč ugrznjeni tako globoko, da smo stalno nasedali, poleg tega pa smo tudi tam, kjer je bila voda dovolj globoka rili po vodi, da ni šlo nikamor. 18km smo veslali kar približno 4 ure - normalni časi pa so bili oid 2,5-3 ur.

Ob pol osmih smo natoi nadaljevali peš. Vročina je še zmerom pritiskala. SOnca smo imeli vsi že čisto dosti. Seved pa smo nadaljevali direkt v hrib. Okrog desetih pa nas je klicala Damijanova žena, da so prekinili dirko zaradi pretirane dolžine in da bodo vse ekipe prepeljali do Šmartinskega jezera, kjer naj bi nadaljevali zjutraj s kolesarjenejm.

Tako se je ta dan končal s cca. 15km hoje, ob 23h pa so nas pobrali v Rimsklih toplicah.

Ponoči smo se tako malo naspali, v nedeljo pa nas je čakalo še 70km kolesa, malo jamarstva, abzajlanje. Skratka sama uživancija. Po 5h urah pa smo bili v Velenju. Zadnja stvar pa je bila veslanje čez Velenjsko jezero z vso oppremo (vključno s kolesi) do cilja.

Skupaj torej 90km peš, 20km veslanja, malo plavanja in 150km kolesarjenja. Vse to s kar precej višinskih metrov tako peš kot na kolesu, in neznansko vročino.
Uporabniški avatar
 Buco
#44152
Bravo Matevz.
Zdej se pa spocij, pa prid v Sarajevo. Smo te pogresal v Zagrebu.

Haupi zakaj si bil v bolnici, te je kaj zvilo po Zagrebu?
Robert od Intersporta
Uporabniški avatar
 Matevz
#44171
V Zagreb se pa en teden pred ARSom res nisem šel podit. Sarajevo se mi pa tudi ne poklapa z dopustom. Sedaj pa malo o Terri razmišljam. Meni bolj daljše variante pašejo.
Uporabniški avatar
 INOT
#44311
Matevž čestitke tebi in ekipi. :D :D .Me že mika,da tudi sam kdaj poskusim kaj takšnega.
Uporabniški avatar
 haupi
#45155
Pozdravljeni,

evo za nove novice se opravičujem ker je blo treba it predčasno vn na teren iz press centra. Po ARSu pa hitr na taborjenje tk da sem šele dans normalno zadihal.

Uradno je tako da so 4. in 5. mesto dosegle Slovenski ekipi Vzajemna in Yogsi pustolovec rajd. Ostale stvari pa ko uradno končamo z taborjenjem.

Glede bolnice pa nimam pojma kaj je blo? najprej so misli da je slepič pol pa na srečo al na žalost ni blo nč od tega tk da zdej že lahk na polno delam stvari.

Lp
haupi

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA