vabila, najave, poročila, ... vse o vedno bolj priljubljenih 'avanturističnih' prireditvah

Moderator: haupi

Uporabniški avatar
 vidkul
#53191
Živjo!

Z Matjažem sva preživela lepo soboto. V MB smo prišli okoli 8 ure, že kar malo pozno. Imela sva še veliko stvari za spakirat in premislit kaj imeti s sabo v nahrbtniku. Štart smo imeli v Evroparku ob 11. Ekipe so štartale s 30 sekundnim zamikom, saj nas je po dobrih 700m čakal bazen. Tekla sva v zmernem ritmu, v bazenu (Pristan) sva si pridobila manjšo prednost. Saj sva oba dokaj dobro plaval glede na ostale tekmovalce. Nato naju je pot vodila do Treh ribnikov in nazaj do Štuka. Celo pot sva pridno tekla, saj ti tudi drugega ne preostane, če hočeš priti v doglednem času v cilj. Pri Štuku so bila kolesa. Hitro sem dal SPD čevlje gor in hopa, sva že vrtela pedala. Kontrolna točka je bila na Trikotni jasi. To je nad Štadionom. Na poti navzgor sva imela ogromno težav s krči. Leva-desna-leva-desna noga, krči niso nikoli popustili. Tako, da sva tukaj tudi največ izgubila na času. Okoli 5-10 min. Kolesa sva pustila gor in dol s PohorJETom. Zelo adrenalinska stvarca. Žal je bilo uživancije prehitro konec. Gor je bilo potrebno iti peš. Na poti navzgor do jase sva šla malo počasneje, da sva se malo spočila. :D Potem spet na kolo in po Čopki oz. po cesti navzdol, nazaj do Štuka. Kjer sva kolesa pustila in nadaljevala do Mariborskega otoka, kjer je bilo veslanje. Veslala sva odlično, malo sva bila tudi mokra, ampak naju ni preveč motilo. Veslala sva do Melja. Iz čolna spet na noge in v dir še v zadnje kilometre. V cilj sva prišla v 3 urah in 49 minutah. Bila sva zelo zadovoljna. Zasedla sva 8 mesto. Zmagovalca sta prišla 40 minut pred nama.
V najini kategoriji je bilo 15 ekip. Dolžina trase pa približno 40km.
Predlagam, da se kdaj udeležite kakšne take tekme in vidite, da tudi 40km je lahko šprint :D

lp Vid
Uporabniški avatar
 mirko1
#53205
za ta dosežek si zaslužita iskrene čestitke.bravo.
lp,mirko
Uporabniški avatar
 vanja
#53209
Hoj, čestitam!!! To mora biti pa res zanimiva izkušnja!

Zdej mi je pa še bolj žal, da nisem pri Mitju bolj vztrajala... Pa drugič!
Uporabniški avatar
 obi
#53227
Prva avantura je za mano. Vedno sem imel skrito željo po eni taki preiskušnji, pa nisem bil nikoli dovolj odločen. Zdaj pa se je pokazala prilika in sem jo zagrabil ter se udeležil prve Mariborske avanture.
Glede na to, da nisem bil še na nobeni si nisem niti predstavljal kaj to sploh pomeni. Vid se jih je že nekaj udeležil in je vedel kako se temu streže. Razložil mi je kako se tekmuje in kaj potrebujeva za tekmo.

V soboto smo startali iz Ljubljane malo čez šesto uro in se počasi bližali Mariboru. Ni mi bilo jasno zakaj se morajo ekipe javiti na prireditvenem prostoru med sedmo in osmo uro, ko pa je start šele ob enajstih. Kmalu sem spoznal, da to ni tek, kjer imaš progo označeno in je tvoja naloga samo teči. Tukaj smo dobili več zemljevidov, na katerih smo si morali označiti pot po kateri bo ekipa šla. Slabo načrtovanje poti pomeni daljšo razdaljo za premagati in to je slabši čas. Midva sva imela rahlo prednost, ker je Vid tudi malo mariborčana in dobro pozna Maribor. Traso sva si hitro označila in izkazalo se je, da sva ubrala najkrajšo pot.
Ura starta se je hitro približevala, zato smo se morali prestaviti v Europark kjer je bil start. Startni prostor je bil kot v ameriških filmih, podij sredi trgovskega centra. Start ekip je bil na 30 sekund in vsaka ekipa je stopila na podij, kjer je odgovorila na par vprašanj napovedovalca in nato startala. Zanimivo in malo nenavadno za nas tekače. Z Vidom sva se kar dobro ujela in nisva imela težav s prilagajanjem enega drugemu. V enakomernem tempu sva premagovala kontrolne točke. še največ težav sem imel pri premagovanju poti od Snežnega štadiona do Trikotne jase. Zaradi moje nevajenosti spuščanja s kolesom pa sem imel zelo slab občutek pri spustu iz Trikotne jase v dolino. Bo treba tudi take stvari malo potrenirati. :D .
Po kolesarjenju nama je ostalo samo še veslanje in tek do cilja. Nič od tega nama ni povzročalo težav in sva bila zelo hitro v cilju.
Počakala sva še na razglasitev rezultatov, ki je bila bolj pozno (21:30), zaradi čakanja ekip, ki so se udeležila hard variante. Med čakanjem sem se malo oziral po okolici in opazil veleznane stopnice. Gledal sem, če bom videl kakšnega tekača, vendar je bilo že pozno in so najbrž vsi že bili na analizi. :D

Bila je zanimiva preizkušnja, katere se bom še udeležil.
Uporabniški avatar
 S*
#53289
Čestitke obema! :clap:

Jaz sem bila na štengah. Potem pa sem nazaj grede iz avta pri Hidromontaži zagledala eno ekipo iz Avanture v oranžnih barvah; sem se zadrla "Bravo!" in sta me malo začudeno pogledala, ampak upam, da jima je ta majhna vzpodbuda vseeno en mičken pomagala.

:D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA