vabila, najave, poročila, ... vse o vedno bolj priljubljenih 'avanturističnih' prireditvah

Moderator: haupi

 vasjaj
#111328
Estoril Coast - dežela tisočerih občutkov

Še dober teden nas loči od nadaljevanja AR tekmovanj v svetovni seriji ARWorld Series- Portugal Estoril XPD Race. Med štirideset prijavljenimi ekipami bodo na startu tudi Slovenci!
Durasport Pustolovec Rajd DUKAT v postavi Vasja Jerčič, Elvir Sulič, Luka Grebenc in Mateja Vertelj in LIMA Salomon adventureteam.si v postavi Matevž Slapničar, Tilen Potočnik, Matej Špeh in Mojca Ferlin.
Na Portugalskem čaka tekmovalce veliko disciplin (kar 11), med drugim tudi trikke downhill in podvodne aktivnosti. Znane so tudi še osnovne informacije o logistiki na dirki, Več na linku...

http://www.portugalxpdrace.com/estoril07/en/index.php

http://www.pustolovecrajd.org/PRajd/default.htm

press PR
Uporabniški avatar
 Matevz
#111338
Start v sredo 5.12. popoldan s prologom, zjutraj 6. pa zares in do nedelje. Malo še namesto nas oddremajte :)
 klas
#112357
Potek 4 dnevne in 500km dolge pustolovske tekme na Portugalskem (XPD AR Portugal) lahko spremljate na:

www.pustolovecrajd.org in
http://www.portugalxpdrace.com/estoril07/en/live.php


Nastopata dve slovenski ekipi:
Vasjina oz Rajdova: DUKAT Durasport Pustolovec Rajd in
Matevževa: Lima Salomon Adventureteam.si

Na zgornji strani Pustolovca Rajda lahko tudi navijate in sporočila bomo prenesli direktno na tekmo preko SMS.
Medtem ko mi spimo, oni tekmujejo!! LP cv
Uporabniški avatar
 ales
#112699
Sporočilo na Leader bord-u (resda še od četrtka):

Around 13h45, the Slovenians from LIMA Salomon adventureteam.si were in the lead at CP9 (3rd Section – MTB), followed by the Spanish team TEVA-La Pinilla and the Brazilian/American team MOTOROLA SOS Mata Atlântica.

Go, Matevž&company, go!
Uporabniški avatar
 ales
#112906
Tole sem našel na strani: Reaching the finishing line was the final challenge as there were sets of waves that caught more than a few teams off-guard and threw them off of their kayaks. Team Lima Salomon adventure team.si (21) made the most dramatic entrance, taking a nose dive off the top of a wave and then were catapulted onto the beach.

Zdaj menda že prihajajo k sebi..
Uporabniški avatar
 haupi
#112938
Zdravo,

no Lima Salomon Adventureteam.si se je po nekem čudnem rangiranju (kjer so najprej štele obvezne kontrolne točke in šele nato ostale) uvrstila na 13 mesto, čeprav so pobrali kontrolnih točk za skupno 4-5. mesto. Ekipa Durasport Pustolovec rajd Dukat, pa je po poškodbi in odstopu pristala na 18. mestu. Verjamem pa da bosta Matevž in Vasja kaj več napisala ko se vrneta v Slovenijo. Vsem kapo dol pa iskrene čestitke.

Bravo dekleti in fantje :laola

Lp
haupi
Uporabniški avatar
 MihaPR
#112946
Bravo :clap: :clap:

Pa še obrnilo jih je na koncu:
Slika
Uporabniški avatar
 Matevz
#113031
Zdajle sam na hitro, ker moram še malo spat :)

Dirka je bila super.
Naša nova/nadomestna babnca Mojca se je super držala.
Pokrajina super.
Format tekmovanja bullshit (podobno, kot so Velenjčani lani naredili na ARSu).
Mi smo imeli kar nekaj problemov - tehničnih, zdravstvenih, nesreča pri izbiri poti (smo dvakrat na totalno žbunje naleteli, čeprav so bile vrisane poti - karte so bile sicer super dobre 1:25.000). Če ne bi bilo tega bi verjetno ujeli cut off za predzadnji bicikel in bi bila potem uvrstitev boljša. Zmagovalci pa so zmagali le zato, ker so za 15 minut zamudili na rolanje, ki je bilo relativno "poceni" etapa in so nato za las uspeli ujeti cut off za bicikel, kjer smo mi ven padli. Če pa bi prišli 20 minut prej na rolanje pa bi bili tam nekje kot mi na koncu. Pa naj kdo reče, da to ni brez veze.

Če bi se nekdo na začetku odločil, da bo pobiral le obvezne kontrole in si s tem dirko skrajšal na cca. 2/3, bi na koncu zmagal, saj nobena ekipa ni uspela vseh etap dirkat. Končni rezultat pa je bil nato posledica tega, katero etapo si ven padel in koliko obveznih točk je imela. "Naša" jih je imela 3, kar je kar veliko glede na druge etape.

Sicer pa smo bili realno nekje na podobnem nivoju kot španci (zmagovalci), Poljaki, oboji Čehi in Rusinje.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA