prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
#166759
Obstaja možnost, da se v petek majhna skupinica odpravi na trening
od spomenika Talcem v Radvanju do Kamnice. Povezati nameravamo Betnavski gozd,Areh,Šumik ( ali Črno jezero - odločitev na štartu ) s Sv. Duhom na Ostrem Vrhu, Žavcarjevim Vrhom in Kamnico pri Mariboru. Štart bomo prilagodili uri prihoda v dopoldanske sobotne ure. Zaradi časovne rezerve načrtujemo to nekje med 22 in 23. uro zvečer v petek.

Če bi še koga zanimalo se lahko slišimo/beremo na ZS ali pa na 041 740 082.

Prijetno in ustvarjalno do konca tedna.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#166834
Tokrat zagotovo ne morem iz drugih vzrokov. Sem pa zainteresiran, da jo enkrat mahnemo v smeri iz Duha proti Šentilju ob meji (Jurski vrh, Špičnik, Ciringa), to je namreč del mojega projekta 100+ km okrog Maribora.
Februarja bom ven iz terapij :D
 IvanDrvaricMB
#166959
ZdravkoC napisal/-a: ob meji (Jurski vrh, Špičnik, Ciringa), to je namreč del mojega projekta 100+ km okrog Maribora.
Februarja bom ven iz terapij :D


Po tej poti še nisem šel tako, da boš mi pokazal nekaj novega.
Imam pa izkušnjo tekaškega spusta iz Sv. Duha proti Muri po AUT strani po relaciji Sv. Duh - Remschnigg - Lučane - Spielfeld - Vogau - Wildon - Wagna - Graz.

Tudi za optimalno pot od Radgone v smeri Drave in Vurberka bi se priporočal. Verjetno imaš tu kaj naštudiranega v okviru svojega projekta širokega koncentričnega kroga okoli Maribora.
 IvanDrvaricMB
#167052
Trening koncan danes zjutraj ob 09h.

Razmere:
Snega super za gazenje.....
Če odpišemo smučarski del proge do Pršetovega travnika...in cestni del proge ( Ruše-Selnica preko Dravskega mosta pa do Janževega vrha nad Selnico ) je sneg odspodaj trd, pri vrhu mehak...Odsek do Sv. Duha sem šel samo do asfaltne poti ( nisem zavijal na levo ko pridem iz smeri Jarčevega vrha na cesto ) in potem zavil na desno da čimprej ujamem Žavcarjev Vrh.

Vzpon po pašnikih od križišča cest Sv. Duh - Trabe Selnica - Žavcarjev vrh je treba pregaziti. Pot po Žavcarjevem vrhu ( tam kjer se markacija ne pokriva s cesto ) je povsem shojena. Vračanje proti Bobiču pod Tojzlovim vrhom pa je po spluženih cestah. ..Tisti košček markacije od Gaja do Bobiča pa se da v spustu z užitkom poskakovati po snegu.

Sicer pa se da lepo preteči cca. 50 do 60% proge ostalo pa...:)...

Prijetno in ustvarjalno...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA