prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 Vreme
#168181
@ Inot Skromnost je lepa čednost!!! :wink:
 klopotec
#170773
Dal skozi Ormoško. Imel krasno vreme, na koncu pa celo en mali snežni metež. No metežek. Lepa pot in meni čisto pri roki. Sem se pa malo lovil na kar nekaj mestih. Ampak zdaj pot poznam in enkrat v suhem se je lotim in to ponoči.

Inot, koliko meri zadeva, se mi zdi da sem nekje videl 66 km. Jaz sem jih nekaj dodal, ampak sem si za večino sam kriv. Mnogo lepih razgledov, mnogo prijaznih ljudi, eh, bi šel takoj še enkrat. No ne glih takoj.
Nisem imel nobenega cilja, dokler mi bo pač pasalo. Začel sem v Vuzmetincih, v Ormožu pri Prosniku sem pojedel gobovo juho (niso imeli korenčkove) in sem mislil tam nehat. Pa so noge rekle da še nič ne bolijo in glavo prepričale, gremo do konca. Pardon, da spet ne dvignem kakšne legende TF. Oboje je bilo na mestu. Ampak za 10 in pol ure na Ormoški niti ne rabiš biti na polno našponan.
Uporabniški avatar
 INOT
#170776
Čestitke, da si pot uspešno premagal.
Če nimaš oči res na pecljih hitro zgrešiš pot. Mogoče bo kdo zdaj užaljen ampak markcisti so na tej pa tudi na Haloški in Šentiljski poti veliki lenuhi. Po ravnem delu so ponekod markacije vsakih par metrov, na posameznih križiščih pa jih zastonj iščeš. Običajno je pol naslednja markacija kakšnih 100m naprej :evil: To mi gre res na k... :evil: :evil: :evil: Če nimaš opisa poti s seboj skoraj ni šanse, da ne boš vsaj parkrat zgrešil prave poti.
Uporabniški avatar
 Vreme
#170780
Klopotec čestitke, tudi ti si se očitno odločil, da boš nadaljeval z osvajanjem planinskih poti!!!! :clap:
Uporabniški avatar
 zvone
#170862
klopotec napisal/-a:Dal skozi Ormoško. Imel krasno vreme, na koncu pa celo en mali snežni metež. No metežek. Lepa pot in meni čisto pri roki. Sem se pa malo lovil na kar nekaj mestih. Ampak zdaj pot poznam in enkrat v suhem se je lotim in to ponoči.

Inot, koliko meri zadeva, se mi zdi da sem nekje videl 66 km. Jaz sem jih nekaj dodal, ampak sem si za večino sam kriv. Mnogo lepih razgledov, mnogo prijaznih ljudi, eh, bi šel takoj še enkrat. No ne glih takoj.
Nisem imel nobenega cilja, dokler mi bo pač pasalo. Začel sem v Vuzmetincih, v Ormožu pri Prosniku sem pojedel gobovo juho (niso imeli korenčkove) in sem mislil tam nehat. Pa so noge rekle da še nič ne bolijo in glavo prepričale, gremo do konca. Pardon, da spet ne dvignem kakšne legende TF. Oboje je bilo na mestu. Ampak za 10 in pol ure na Ormoški niti ne rabiš biti na polno našponan.


Bravo Iztok!

Tako se dela! veseli me, da ti je uspelo. Hvala za informacije. Ormoško imam že (pre)dolgo v načrtih. Žal, vedno vmes pride kaj bolj aktualnega, časa pa ni in ni ...

Lep pozdrav! Zvone
Uporabniški avatar
 semjul
#170872
:D

Bravo Klopotec, :laola
priden si ni kaj, a misliš penzijo vlečt v nedogled al kaj :wink:

Kar se pa markacistov tiče, je problem predvsem v tem, da so domačini in dobro poznajo teren, tako se jim sploh ne zdi mogoče, da na kakšnem razpotju kdo ne bi vedel kam.Drugače so pa zagnani pobi, ki čisto voluntersko rišejo kroge za nas, samo koga od drugod bi morali povabit medse kadar grejo obnavljat markacije.
 klopotec
#173307
Ker ste bili v soboto vsi tako pridni na Šentiljski, pa na Šmarni, pa vsepovsod drugod, sem ta vikend moral tudi sam kaj narediti, Ko bereš vaše vtise, te kar potegne. V soboto nisem mogel in sem se v nedeljo zbudil že malo po četrti zjutraj, opravil vse jutranje formalnosti z močnim zajtrkom vred in se zavihtel na mojega gorca. Še v temi z lučko na glavi sem imel do začetka Ormoške planinske poti v Vuzmetincih (jaz tam začenjam), dva hriba in en 8 km. Na Jeruzalemu sem ostal brez zadnje zavore (znucano) in bil v resni dilemi ali naprej ali počasi nazaj domov. Na Ormoški je kar nekaj konkretnih spustov in samo s prednjo zavoro in brez čelade ni glih pametno početje. Pa sem šel kar naprej, kar je pomenilo, da sem se spuščal zelo previdno. Malo hitreje sem se spuščal samo tam, kjer je bilo predvidljivo, kje bom končal v primeru padca in če ji bilo tisto predvidljivo kolikor toliko mehko. In nisem pogrnil nobenkrat, žal pa bil prikrajšan za hitre spuste. Ormoška se da zelo lepo prevozit skoraj cela, le tu pa tam je treba stopit s kolesa.
Ko sem prišel okoli pa sem hotel po eni bližnjici domov. Žal sem zgrešil, si podaljšal namesto skrajšal pot in to po Hrvaški. In brez osebnega dokumenta. Verjetno je jasno da nisem nikjer stopil s kolesa, pa če je bilo še tako strmo.
Ormoško s kolesom zelo priporočam, je fajn nedeljski dopolnilni trening za tekača. Dokončno sem razvozlal vse markacije in naslednje moje druženje z njo bo v tekaškem stilu ponoči.
Ljubitelje Šentiljske poti pozivam da se je lotite, boste videli da so to res lepi kraji. Najbližji pristop iz MB smeri bi bil verjetno v Gomili preko Ptuja in to iz Mb ni tako daleč.
Uporabniški avatar
 bernarda
#173309
Hojla Klopotec ponovno si bil priden :lol: :clap:
 klopotec
#173311
bernarda napisal/-a:Hojla Klopotec ponovno si bil priden :lol: :clap:

Skozi Ormož sem šel okoli 11. ure in me je že vleklo proti tebi. Da te vidim in tvojo solato. Pa me je doma čakala kartaška ekipa. Bom pa šel v kratkem spet in takrat se ustavim kot pribito.
Uporabniški avatar
 bernarda
#173312
klopotec napisal/-a:
bernarda napisal/-a:Hojla Klopotec ponovno si bil priden :lol: :clap:

Skozi Ormož sem šel okoli 11. ure in me je že vleklo proti tebi. Da te vidim in tvojo solato. Pa me je doma čakala kartaška ekipa. Bom pa šel v kratkem spet in takrat se ustavim kot pribito.


Me ni bilo bilo doma :arrow: :oops: bila, samo na drugem koncu :arrow: Gorenjska :lauf:
 klopotec
#173314
Aha, si tekla tam. Fino, zelo si aktivna.
Uporabniški avatar
 bernarda
#173336
klopotec napisal/-a:Aha, si tekla tam. Fino, zelo si aktivna.


Sedaj pa mi prav prišel :!: :idea: Grem v ras...., med sola...in flan.... 8)
Lp.
 klopotec
#173338
Ja, če maš veliko tega, potem najbrž ni v užitek, sicer pa rad delam take stvari. Pa saj maš čas. Jaz pa tudi že vedno bolj voham čas, ko bom imel mnogo časa, ha,ha.
Uporabniški avatar
 bernarda
#173340
klopotec napisal/-a:Ja, če maš veliko tega, potem najbrž ni v užitek, sicer pa rad delam take stvari. Pa saj maš čas. Jaz pa tudi že vedno bolj voham čas, ko bom imel mnogo časa, ha,ha.


:lol: :lol: Imel boš samo eno veliko krizo, tako kot vsi mi ostali :lol: :lol: , boš že videl, ČAS :!: :!: :?: :idea: kakor kdaj :!:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA