prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
#222745
Itak bo vsak svojo vrsto ščitil. Res sem nov tukaj in dejansko res nimam nobenega, ki bi lahko rekel kakšno besedo zame (tako kot ste vsi tukaj povezani), vendar vseeno vem, da stvari kot objavljanje zasebnih sporočil ipd. NISO normalne. To je zame bolano.

Aleksander, glede anonimnosti... a ti pa imaš v profilu napisan priimek in svoj EMŠO, da tudi tujci vemo kdo si? Nimaš! Zame in za marsikoga si skrit za vzdevkom, tako kot jaz.

Vedno sem bil prepričan, da ste športniki bolj zdravi in tudi mentalno na višjem nivoju zaradi gibanja in svežega zraka, vendar ste nekateri v tej temi lepo in glasno povedali, da to ne drži.

Kakorkoli, novo sodelavko smo našli, temo pa lahko zaradi mene zaključite.
#222783
Dragi Ustvar7,
ta forum je tekaški in kot tak imamo njegovi člani nekoliko skepse glede komercialnih objav. No, članom ki so to dalj časa oziroma se pogosteje oglašajo je tudi to dpopuščeno, pa tudi "padalcem" jih pretirano ne zamerimo (se je pošalil Aleksander).
Osebno popolnoma verjamem v tvojo poslovnost in moralno korektnost. Vlajkov namen pa je bil po mojem mnenju le opozoriti na tisto drobno možnost nasprotnega.
Morda bi več zaupanja vzbudil tvoj oglas, če bi navedel malo več podrobnosti, kot npr. ime podjetja, njegovo spletno stran in podobno. Poudarjanje, da bo slikanje "privat", je pač zbudilo negativne asociacije.
Da ne boš rekel , da ti nobeden ne napiše nič lepega, ti želim veliko poslovnih uspehov. Dekle za slikanje pa si očitno že našel.
Ko prideš v tujo hišo pa običajno žaljenje gostitelja ne prinaša najboljših rezultatov :wink:
Nazadnje spremenil raziskovalec, dne 11 Maj 2010, 12:31, skupaj popravljeno 1 krat.
#222808
ustvar7 napisal/-a:
Aleksander, glede anonimnosti... a ti pa imaš v profilu napisan priimek in svoj EMŠO, da tudi tujci vemo kdo si? Nimaš! Zame in za marsikoga si skrit za vzdevkom, tako kot jaz.



V bistvu, noja, emšo morda manjka drugače pa je vse.

TUKAJLE

viewtopic.php?f=31&t=632&start=15
Nazadnje spremenil Wega, dne 10 Maj 2010, 00:19, skupaj popravljeno 1 krat.
#223117
raziskovalec:

Hvala za tvoje sporočilo, vsekakor cenim konstruktiven odgovor in tudi me ne moti, če se najdejo nasprotniki (vedno so bili in bodo). Vendar vsak, ki svoje trditve vsaj v osnovi utemelji (tako kot v tvojem sporočilu), ni nobenega problema ali zamere sploh, obratno (vem za prihodnje).

Napisal si tudi, da bi oglas z vsemi podatki obrodil več sadov. Morda, vendar cilj je bil dosežen (javilo se je kar nekaj punc). Potrebujem pa itak samo eno za sodelovanje (problem je bil edino glede lokacije).

Glede anonimnosti oglasa. Seveda je povsod anonimnost, že zaradi poslovnih skrivnosti. Če mi ne verjamete, poglejte na internetu večje oglasnike za zaposlitve (np. študentski servis ali druge agencije, ki se ukvarjajo samo s tem, da iščejo delavce). Pri nobenih od teh ne boste v prvi vrsti dobili konkretnih podatkov o podjetju, ki je oddalo oglas. Zakaj je temu tako, mislim, da mi ni potrebno posebej razlagati (med drugimi: podjetja želijo biti anonimna zato, ker s tem škodujejo svojemu ugledu, da namesto, da bi zaposlili strokovne delavce, raje najamejo "poceni silo" preko študenta ipd.). To delajo vsi in ne samo jaz.

Tako, da vsak, ki je vsaj malo v poslovnem svetu ali trženju, me verjetno (vsaj malo) razume.

Da še napišem glede tistega "privat fotkanja". To sem napisal zaradi tega, ker dejansko ne bo potekalo na kakšnem podjetju, kjer bi to fotkanje opazil širok krog občinstva. Namreč že na začetku oglasa sem napisal, da je možno fotkanje anonimno (ker ne potrebujem modelov), potrebujeme samo slike artiklov. Čudno bi zgledalo, če bi jih položil na mizo in slikal. Druga možnost bi sicer bila, da bi slikal preko tistih lutk, vendar potemtakem, že raje fotkam punco. In, da je fotografiranje anonimno, je edina možnost, da se tudi slika anonimno nekje privat, mar ne?

Zakaj sem objavil na tem forumu... artikli, ki bodo namenjeni za prodajo, so v prvi vrsti namenjeni športom, kot je tek. In lahko bi bili veseli, da boste lahko kmalu zelo ugodno kupovali športna oblačila.

Pa še to... iz tega področja sem trenutno navadna fizična oseba (in (še) ne komercialna. Ukvarjam se z drugimi stvarmi. Podjetja na to temo še ni, ampak šele bo. In če bi vse te stvari napisal v oglasu...
1) ne bi nihče prebral
2) imeli bi me za neresnega (ali za nekatere - še manj resnega)

Upam, da sem zajel vse odgovore.

V glavnem, to, da mi obirate, da sem se jaz spravljal na Vlajkota, je pa mimo. Dal sem samo repliko na njegovo sporočilo. In če je padla kakšna grda beseda, se ne nameravam opravičtevati in se tudi ne počutim dolžnega. Vsak, ki ni domač na tem forumu in ne pozna nobenega člana, bo vedel o čem govorim.

Zato o tem, da ko prideš v hišo gostitelja in ga žališ... Je popolnoma NE na mestu. Vsak ima svojo obrambo, ko se počuti ogroženega. In v tem mojem primeru, sem dobil že po par vaših sporočilih konkreten vtis, da nisem zaželjen. In če vi po svojih domačih hišah izkazujete takšno gostoljubje do tujcev, potem verjetno to ni več moj problem?
Uporabniški avatar
 BoF
#223162
Stari, da se zastopimo: živim od tega, kar ti tukaj ponujaš kot neko možnost zaslužka. In to ne pol leta ampak enih dvajset plus let! In te finte sem sam uporabljal še v času, ko digitalca še niso izumili, tako da... Ne sviraj! S temle na TF ti predlagam eno iz Alan Forda (ker se mi zdi, da se prav vklapljaš v njihov koncept): Bolje strategijski uzmak nego li krvava pobeda!

Mimogrede, kaj pa klaudi ni si vprašal za fotkanje! Ona bi bila definitivno najbolj primerna, samo se mi zdi, da si malček prešvohoten za njen in večino naših pojmovanj sveta.
#223165
Bof, sem vesel zate, da se že tako dolgo ukvarjaš s tem. Mene še takrat sploh na svetu ni bilo. Meni je popolnoma vseeno kako ti denar služiš, in če si pri tem uspešen - pol super zate. Jaz pri svojem delu vem da sem, drugače teh stvari ne bi delal. In dokler so prihodki večji od odhodkov, bom seveda vztrajal.

V glavnem. Ne iščem več, ker sem že našel vse kar potrebujem za ta projekt.

lp
#223168
Nisem si mislil, da je na tem forumu toliko težakov. A ne moremo pustiti človeka, da poskuša delati svoj posel? Vsak začetnik pač nima denarja za profesionalne agencije in modele. Človek se je po moje čisto kulturno odzval na pripombo, ki je zvenela precej nizko in primitivno, čeprav je bila najbrž mišljena kot štos.
#223187
Vlajko napisal/-a:
ustvar7 napisal/-a:... Fotografiranje se bo izvajalo privat, tako da ne bo radovednih ljudi poleg...

Pitam se, pitam, čak mislim takooo ... Ti bi i karao? :P

Ja Vlajko, pa kaj potem če zna fant zraven posla še kakšno poštimat...a si mu fouš? :)
#223204
mare napisal/-a:Nisem si mislil, da je na tem forumu toliko težakov. A ne moremo pustiti človeka, da poskuša delati svoj posel? Vsak začetnik pač nima denarja za profesionalne agencije in modele. Človek se je po moje čisto kulturno odzval na pripombo, ki je zvenela precej nizko in primitivno, čeprav je bila najbrž mišljena kot štos.


ne morem verjet, a tokrat se celo strinjam z Maretom :D Vlajkov komentar je bil pod nivojem, Bof, ti pa ne vem, če si glih lahko strokovnjak za poslovno integriteto :roll: Še dobro, da vsaj raziskovalec pomiri strasti ... :wink:
#223209
Ok, bom poskusil kar sam "speti verigo" zopet skupaj. :arrow:
Vlajkov komentar je sicer res želel izpasti kot "črn humor", a mu to ni uspelo; zveni res prilično podnivojsko. :wink:

...

S svojim prvim objavljenim postom je Ustvar7 res nekoliko pustil "domišljiji prosto pot", sicer me tudi kasneje ni ravno prepričal v nasprotnem :?: , a vendarle: če je bil njegov namen kljub temu ta, da enemu od deklet omogoči nekaj evrov prepotrebnega zaslužka, bom pač priznal svojo zmoto ter se opravičil. 8)
#223218
ustvar7 napisal/-a:Potrebujem pa itak samo eno za sodelovanje (problem je bil edino glede lokacije).


Vozniški izpit B kategorije in lastno prevozno sredstvo?

ustvar7 napisal/-a:Glede anonimnosti oglasa. Seveda je povsod anonimnost, že zaradi poslovnih skrivnosti. Če mi ne verjamete, poglejte na internetu večje oglasnike za zaposlitve (np. študentski servis ali druge agencije, ki se ukvarjajo samo s tem, da iščejo delavce). Pri nobenih od teh ne boste v prvi vrsti dobili konkretnih podatkov o podjetju, ki je oddalo oglas. Zakaj je temu tako, mislim, da mi ni potrebno posebej razlagati (med drugimi: podjetja želijo biti anonimna zato, ker s tem škodujejo svojemu ugledu, da namesto, da bi zaposlili strokovne delavce, raje najamejo "poceni silo" preko študenta ipd.). To delajo vsi in ne samo jaz.


Takšnega idiotizma pa že dolgo ne! Večji oglasnik za zaposlitev študentski servis? Daj razglej se malo po resnih "agencijah", ker bo tvoja velika kadrovska agencija s prejetjem zakona o malem delu propadla.Podjetja bi z oddajo polnega oglasa škodovala svojemu imenu? Kako si pa predstavljaš, da boš dobil primeren kader, če je to za podjetje poslovna skrivnost? A si sploh kdaj pogledal kako je definirana poslovna skrivnost?

Agencije za zaposlovanje so ugodne za podjetja predvsem za to, ker so cenejša kot vzdrževanje lastne kadrovske službe, imajo pa tudi baze primernih ljudi in njihove pogoje ob katerih bi bili pripravljeni prestopiti drugam. Ko rabiš določen kader daš pač agencijam povpraševanje in profil, ki ga rabiš oni poiščejo najprimernejšega kandidata in tega dobiš na razgovor. Oglasi so anonimni predvsem zato, da kandidat ne "prestopi" drugam brez plačila provizije. S tem se podjetje izgone pacientom, ki se prijavijo recimo na razpis za konstrukterja in se ti na razgovoru predstavijo: " Imam kmetijo, občasno priajteljico, 20 let brezposeln, diploma Zagrebačkog fakulteta za strojarstvo, potrdilo ljudske univerze o opravljenem začetnem Excel tečaju...". Druga stvar pa so agencije za "najem kadra" ala Adecco. Te so za podjetja ugodna predvsem zaradi fleksibilnosti delovne sile, ki jo dobiš na tak način. Če danes rabiš človeka, ga dobiš. Če jutri več ne, ga pač odsloviš brez kakršnih koli stroškov in slabe vesti, da se boš znašel na sodišču.


ustvar7 napisal/-a:Tako, da vsak, ki je vsaj malo v poslovnem svetu ali trženju, me verjetno (vsaj malo) razume.


Niti malo. Argumenti so čisto mimo.

ustvar7 napisal/-a:Pa še to... iz tega področja sem trenutno navadna fizična oseba (in (še) ne komercialna. Ukvarjam se z drugimi stvarmi. Podjetja na to temo še ni, ampak šele bo. In če bi vse te stvari napisal v oglasu...
1) ne bi nihče prebral
2) imeli bi me za neresnega (ali za nekatere - še manj resnega)

Upam, da sem zajel vse odgovore.


Iz napisanega bi sklepal, da si diplomant nepriznanega, družboslovnega programa, ki je pred kratkim diplomiral, si je zamislil, da je prijel "boga za jajca", v Big-Bangu s pomočjo nalepkic kupil digitalca, sedaj pa si omislil neki revolucionarni s.p. z zgrešenim pristopom.

Prebral sem te, za neresnega te tudi imam. Na tem mestu ti dam prav, da deluješ anonimno, ker s takim pristopom v poslu...

ustvar7 napisal/-a:V glavnem, to, da mi obirate, da sem se jaz spravljal na Vlajkota, je pa mimo. Dal sem samo repliko na njegovo sporočilo. In če je padla kakšna grda beseda, se ne nameravam opravičtevati in se tudi ne počutim dolžnega. Vsak, ki ni domač na tem forumu in ne pozna nobenega člana, bo vedel o čem govorim.


In ti navajaš tehtno argumentacijo?

ustvar7 napisal/-a:Zato o tem, da ko prideš v hišo gostitelja in ga žališ... Je popolnoma NE na mestu. Vsak ima svojo obrambo, ko se počuti ogroženega. In v tem mojem primeru, sem dobil že po par vaših sporočilih konkreten vtis, da nisem zaželjen. In če vi po svojih domačih hišah izkazujete takšno gostoljubje do tujcev, potem verjetno to ni več moj problem?


O pa še kako je tvoj problem. Sam si videl, da s tvojim pristopom pri nas ne boš veliko prodal in da se bo za resen posel potrebno še malo naučiti. Aja, resen posel ni slikanje nogavic za xy firmo, ki ti ga je priskrbel neki xy znanec, z anonimno študentsko silo, za nekaj nekaj stotakov. Za začetek spremeni strategijo in definiraj cilje...

No pa, da ne bom samo grajal... všeč mi je, da si pismen, a je po mojem mnenju to premalo, ker sama vsebina je pa čisto...

Uf, kam sem se spustil...
#223221
A ne bi raje o športu razpravljali? Sem mislil, da je ta posvečen športu, pa očitno ni.

Človek je potreboval punco s športnim telesom za nekaj fotk. In kaj pol? Je pač mislil, da jo bo našel na športnem forumu. Po moje pravilno. Če takih na TF ni, se pač nobena ne bo odzvala. In pika. Očitno se nekater so. Ne vem zakaj to ene moti?

Večina s temi bolanimi odgovori dela res slabo reklamo članom TF-a. Ker, če je večina članov TF takih netolerantnežev, potem pa res ne vem kaj jaz delam tu zraven. Sem mislil, da so športniki bolj odprti ljudje.

Pa prenehajte že s to temo in se posvetite športu.
#223227
A nisi ti prav tako kazal "netoleranco" v temi o NES-ovem teku?

Ja, forum je namenjen športu in če na njega padejo neki bluziči, ki so tu z namenom, da delajo zdraho (pa četudi to ni bil njihov prvotni namen), se potem pač tako odzovem. Imam zelo visok prag tolerance ampak zadnji post, kjer se je tip predstavljal kot izkušeni poslovnež z arugementacijo na nivoju 24 ur.com, je pa presegel vse meje dobrega okusa.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA