prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
#235703
V večjem številu pa se je Eko maratona v Mariboru udeležila naša ekipa 19.9.2010. Jaz sem bil uradni zajček, medtem ko so ostali skakljali precej hitreje. Lahko bi tudi kdo drug napisal kakšno poročilce :D
#236860
Slika

Amsterdam maraton

V hladnejših jesenskih dneh se običajno podajamo v bolj tople kraje na maratone, in vendar sem letos zgodaj v aprilu odtekel maraton v Rotterdamu in sedaj oktobra še v Amsterdamu. Moram priznati, da je bilo obakrat precej hladno, vendar med tekom idealno.

Na maraton v Amstedamu odpotujem v družbi TAO-vcev. Nastanili smo se v hostlu, ki iz maratonskega stališča ni bil najustreznejši. V majhni sobici je bilo 8 ležišč oziroma 4 pogradi, med njimi pa prostora le toliko, da si lahko šel skozi. Pogrešal sem vsaj kakšen stol, da bi lahko odložil kakšno stvar, mogoče hlače, ko sem šel spat. Tudi to smo nekako rešili. Prvo noč smo pod tankimi odejicami skoraj vsi pomrznili. Spanja skoraj ni bilo. Čez dan je bilo mrzlo in zeblo me je do kosti. Padal je tudi dež. Spraševal sem se, zakaj v takšnem sploh teči maraton. Na srečo so do večera v hostlu uredili gretje in spet je zagorelo upanje.

Do starta smo imeli ca 3 km. Na dan tekme se je vreme razbistrilo. Sonce in pozitivna energija sta bila v izobilju. Po poti na start sem se zamotil s pripovedovanjem zgodbe o Spartathlonu. Startno prizorišče na Olimpijskem stadionu je bilo veličastno. Sprva sem nameraval teči maraton okrog 4 ure, saj so od Spartathlona minili le trije tedni, a sva se z Vanjo dogovorila, da ji grem za zajčka na 3:45.

Vanja, Andreja in jaz se prebijemo v ustrezen boks in startamo v drugi skupini (15 minut zamika za glavnim startom). Tek je potekal kot poezija. Umirjen začetek in večkrat povem Vanji, da sva malce prehitra, glede ciljnega časa. Ker ni kazala strahu, temveč je izžarevala pozitivno energijo, ohranjava tak tempo. Na okrepčevalnicah si vzameva čas tudi za hojo. Na polovici maratona sva imela dobre dve minuti prednosti in šele takrat prehitiva zajčka za 3:45. Neutrudno nadaljujeva vse do okrog petintridesetega kilometra, nakar preklopiva v 10 sekund počasnejši tempo. Vseeno vse skozi prehitevava, od starta do cilja in vpijeva domovinske vzklike »Slo-ve-ni-ja«, kateri naju polnijo z energijo. V cilj pritečeva nasmejana in ne preveč zgarana. Odlično. Čas 3:42:12 je nad zastavljenim ciljem.

Klima je bila ta dan idealna. Vetra sicer malo, vendar zanemarljivo. Proga je ravninska, z zelo malimi in kratkimi nakloni, razen ca 6 km pred ciljem je spust v podvoz, nakar sledi vzpon, ki se zaradi utrujenosti zdi malenkost daljši. Tudi čas zmagovalca govori, da je to ustrezna proga za rekorde.

Moje besede so bile, da grem na maraton v Amsterdam samo enkrat, vendar »nikoli se ne ve«.

Super družba TAO-vk in Taovcev ta dan ni šla hitro spat. Upravičeno!

Še par fotk :arrow: http://picasaweb.google.com/zdravko.cuf ... raton2010#
#239323
Bistriški vintgar

Preživeli smo lepo TAO-vsko sobotno dopoldne na slikovitem, sicer malenkost meglenem, Bistriškem vintgarju. Stare obljube Nine Poplatnik so se uresničile in z Janezom Kuharjem sta nam pričarala nekaj lepot te globeli. Nina je razdelila zloženke in si s tem prihranila dodatno razlaganje o lepotah okolice. Janez si je oprtal nahrbtnik in s seboj tovoril slaščice in energijo za celo karavano.
Od parkirišča smo se kar peš podali preko Zgornje Bistrice ob potoku Bistrica navkreber. Vzpon je bil dokaj lahkoten, na razdalji krožnih 12 km pa smo opravili okrog 400 m vzpona. Poleg šumečih voda in gozdne sence smo si ogledali star zapuščen Rimski kamnolom, 13 metrski slap Bistriški šum in Ančnikovo gradišče iz 4. stoletja. Vse ostalo pa je bil en sam hec in zabava.

:arrow: fotke http://picasaweb.google.com/zdravko.cufar/TAORazno#

Vhod v pravljico
Slika

Ekipa TAO na vstopu v Bistriški vintgar
Slika

Star Rimski kamnolom, poln skrivnostnih zgodb
Slika

Duša je vklesana globoko v pohorske skale
Slika

Pot je enostavna
Slika

Zmagali smo
Slika
#243190
Spet zamujam
o novoletni čagi TAO nisem še nič napisal in tudi verjetno ne bom, čeprav je bila odlična. Kasneje prilepim spodaj par fotk.
Nazadnje spremenil ZdravkoC, dne 09 Nov 2018, 11:27, skupaj popravljeno 1 krat.
#243191
Danes 26.12.2010 ob 15.00 smo odtekli drugi spominski tek "Janezov krog" v čast velikega slovenskega atleta in v zadnjih letih našega prijatelja in sotekača Janeza Faleža.
Zbralo se nas je kar trideset. S svojo udeležbo sta dogodek počastila tudi stara atleta, brata Rajko in Samo Zupančič, ki sta z Janezom tekla že v mladih letih.
Prijetno pa so nas presenetili Janezovi najbližji, saj smo se ob obloženi mizi na njihovi domači okrepčevalnici kar predolgo zadržali.

fotke 2009 - http://picasaweb.google.com/zdravko.cufar/JanezovKrog#
fotke 2010 - http://picasaweb.google.com/zdravko.cuf ... vKrog2010#

Slika

Slika

Slika
#243291
Bil je lep tek v spomin tekača Janeza Faleža. In kot je napisal Zdravko, niso manjkali niti alteti, kot sta Rajko in Samo Zupančič.
Res so nas prijetno presenetili Janezovi najbližji, vendar bi se rada v imenu vseh tekačev zahvalila tudi družini Marka Renčelja, kjer smo bili toplo sprejeti in smo ob kuhanem vinu in imenitnem marmornem kolaču postali in pokramljali. Zdanja postaja je bila za večino tekačev pri Zdravku Čufarju.
Tudi njemu in njegovi ženi res iskrena hvala, saj smo bili pogoščeni s samimi dobrotami, ogledali smo si Zdravkov filmček iz Spartathlona in preživeli skupaj spet en nepozaben večer. :cast:
Hvala vam. Res so včasih besede odveč, ker jih dejanja presegajo :cast: :cast: :cast:
#286456
Kar precej informacij je bilo tukaj že izpuščenih. Za nazaj preveč ne bom dopisoval, pač pa je Nina rodila Jošteka, srečen očka je pa naš forumovski JFK.
Čestitkeeeee :heart :heart :heart :TF)
#345236
Noro, kako se poročilca izpuščajo :-)
Niti iz novoletne čage ni bilo kakšne fotke (jaz jo imam) :-)
Letos gre nekaj TAOvcev na maraton v Ferarri - ali polmaraton
Kmalu gremo na priprave - tek na smučeh - gorenjci pripravite se, pridejo Štajerci :-)
zasledujmo dobro energijo ... :laola
#358879
Kar nekaj časa brez informacij ...
... zadnja informacija:
:arrow: TAO je ravnokar zaključil z zimskimi pripravami na tekaških smučeh v Planici od 2. do 4. februarja 2018. Družba je bila enkratna in počutje odlično. Manjkala je le moja kitara :--
#361581
Hojla ekipa TF
TAO še živi, vsak dan bolj in jaz dvigujem tole temo.
Močna zasedba TAO-vcev je bila na Amsterdam maratonu in seveda na Ljubljanskem maratonu. Kdor trdo gara, mu pripada tudi trenutek razvrata, kot bi rekel Dr. MR. Bliža se trenutek novoletnega slavja ...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA