prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 štenga
#284114
Seveda gre se za lastno zadovoljstvo in premagovanje nekih ciljev. Cela debata se je začela, ker sem hotel vedeti kakšen čas je potreben, da se lahko pohvalim, da lahko pretečem recimo 10km. Sicer sem bolj sam določil, da je meja 5min/km - torej je 10km potrebno preteči pod 50min. To je moje mnenje. Sicer se najde kdo, ki pravi da lahko 10km preteče v dveh urah a meni se zdi, da bi moral reči, da lahko premaga to razdaljo in ne preteče. Jaz očitno 10km ne morem preteči in tudi še nisem poskusil. Bom pa najprej v 12 min pretekel 3km (en od mojih ciljev). Ko (če) mi to uspe grem poskusit preteč 5km (torej pod 25min, da bom lahko rekel, da lahko pretečem 5km). Vse skupaj verjetno ne bo kmalu - ker bom tekel 1-2x mesečno (2x je že kar optimistično). Je pa res, da nebi nikoli tekel, če se nebi tu registriral in prebral veliko prispevkov.

Sem si pa še pogledal norme za OI - če še koga zanima: http://www.iaaf.org/mm/Document/Statistics/Standards/05/97/61/20110415082248_httppostedfile_EntryStandards_London2012_24135.pdf.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#284163
Tale tema je res majhno podjebavanje :--
Človek mora vedeti zase kdaj teče in kdaj hodi. Marsikdo je pretekel maraton v 4 urah ali 4 in pol, pa je vmes kakšnih 100 m prehodil. Na koncu se reče, da si pretekel ... in ne prehodil mraton.
Na tem forumu je kar nekaj fantastičnih ljudi, ki tečejo tudi po 6 - 7 minut na km. Atleti na stadionu imajo malce hitrjši tempo. Sem prebral, da tudi Kenjci kdaj naredijo iztek v tempu, ki je okrog 6 min/km. To je sicer res zelo redko, ker jim to hormoni ne dopuščajo.
Se mi pa zdi popolnoma nesmiselno toliko besed in črk s pripisom, da bo nekdo tekel enkrat na mesec. No, takšnemu pa res ne moremo reči, da je tekač :lol:
Brez zamere, samo Mariborčani pa že moramo redno brat temo o ŠTENGAH.
Uporabniški avatar
 štenga
#284166
ZdravkoC napisal/-a:Tale tema je res majhno podjebavanje :-- Človek mora vedeti zase kdaj teče in kdaj hodi. Marsikdo je pretekel maraton v 4 urah ali 4 in pol, pa je vmes kakšnih 100 m prehodil. Na koncu se reče, da si pretekel ... in ne prehodil mraton.
Na tem forumu je kar nekaj fantastičnih ljudi, ki tečejo tudi po 6 - 7 minut na km.


Se oproščam nisem mislil nič slabega (sem pa šel še parkrat brati in razumem vaše pisanje). Podpiram vse tekače, sploh ni važno s kakšnim tempom tečejo. Sam sebe nikakor nimam za tekača - kako le? :). Se pa od letos ukvarjam z ogromno različnimi športi, vadbami,... in vse česar se lotim, bi rad dobil neko korist za telo in spremljal napredek. Vso to pisanje o teku v tej temi je tako čisto off-topic, zato bi bilo najbolje, če administrator vse te prispevke zbriše - ker res nočem narediti kakšno slabo voljo med uporabniki.

Pa še glede maratona - tisti, ki ga konča v 4h in pol je pri meni zapisan, da je premagal maraton in ne da je pretekel maraton :P (vseeno vse čestitke - jaz ga tako ali tako ne bom nikoli - ne pretekel ne premagal).

Podpis sem zmanjšal, z "javno" objavo ciljev sam sebe spodbujam. Objavil sem pa le tiste, ki so povezani s forumom, skupaj jih mam 15.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#284517
štenga napisal/-a:Pa še glede maratona - tisti, ki ga konča v 4h in pol je pri meni zapisan, da je premagal maraton in ne da je pretekel maraton :P (vseeno vse čestitke - jaz ga tako ali tako ne bom nikoli - ne pretekel ne premagal).

Podpis sem zmanjšal, z "javno" objavo ciljev sam sebe spodbujam. Objavil sem pa le tiste, ki so povezani s forumom, skupaj jih mam 15.


Moj prvi maraton v 4:22:00 je zame prava zmaga. Res je bil naslednji čez pol leta v 3:46:00 vendar nanj nisem tako ponosen :lol:
Maratonski čas 4:12:00 pomeni tek v tempu okrog 6'/km kar je za rekreativce lepo in naslednji cilj preteči pod 4 urami je prava zmaga.
Glede tvojih ciljev, moram reči, da so po mojem mnenju visoko zastavljeni.

Če malo komentiram primernost ciljev: Sistem 4-ih sekund govori, da se na podvojeni razdalji na vsakih 400 m dodajo 4 sec., torej 10''/1km.
3 km v 12 min (4:00/km), sledi po izračunu, da je na podvojeni razdalji (recimo)
5 km v 4:10/km (čas 20:50) in sledi, da je
10 km v 4:20/km (43:20)
Torej je cilj za 10 km le premalo pogumen, sploh glede na cilj 1 km pod 3 min, ki pa je preoptimističen za navadnega zemljana. Predlagam, da se cilji postavijo bolj blizu dosegljivosti in bolj preračunljivo dosegljivi.
Veliko uspeha ... "Cilji nas določajo in po njih se razlikujemo" pravi ZdravkoC :lol:
.
.
.
.
... aja, s štengami pa to nima veliko skupnega. Tudi jaz bi rad enkrat zbral korajžo in pod 3 min prisopihal na vrh.
Uporabniški avatar
 ris9
#284519
Ne vem al sem zgrešu ali nisi napisal: Kolk v bistvu si sploh star pa kolk maš razliko med težo in višino?? Dva ključna podatka glede cilja na 1km. Ker meni osebno se ne zdi 3:00 odtečt en kilometer nič posebnega visok cilj, če si seveda relativno mlad in če nisi ravno težek.

Pa pridno izpolnjevanje ciljev ti želim!

Maraton pa vseeno ni tak bav bav , tako da če imaš voljo tam ene 60km na teden odteči ga lahko že oktobrav v Ljubljani odtečeš...

Moje mnenje seveda :laola
Uporabniški avatar
 štenga
#284535
Za vse v zvezi s tekom sem odprl novo temo, saj mi je kar žal, da sem tudi zasmetil temo, ki je namenjena premagovanju 450-ih stopnic mariborske Kalvarije. Tema se nahaja tukaj: viewtopic.php?f=14&t=20400

Da pa še vseeno pokomentiram zadnja dva odgovora, ki sem ju zelo vesel:
najprej ZdravkoC, da grem kar od začetka: na kakršenkoli čas pri maratonu je treba biti ponosen, samo dokončanje le-tega je zavidljiv uspeh (pa ne samo maratona, ampak tudi krajših razdalj - glede na to, da ste pa vi ultramaratonec pa sploh - kapo dol :clap: ). Svoje cilje sem visoko zastavil (gledano z mojega stališča), tako zastavljen je bil tudi cilj na kalvarijo - kateri se je takrat zdel nemogoč, a je sedaj izpolnjen. Cilji niso enakomerno zastavljeni (če bi bili, bi to pomenilo, da ali izpolnim vse ali nobenega - ker bi zahtevali približno enako pripravljenost/natreniranost) z namenom in sicer, da jih izpolnim postopoma, zakaj so ravno te številke pa sem pojasnil v zgornji temi. Mogoče bo na koncu izpolnjen le cilj na 10km - mogoče še ta ne - mogoče pa vsi (če bodo vsi - pomeni, da so bili še premalo hudo zastavljeni). Spreminjal jih pa zaenkrat ne bom (če ne rata pač ne rata - ni pa pogoj, da jih izpolnim letos). Če bi si postavil cilje dosegljive že letos - kaj bi bil pomen?

Starost 30, višina 180cm, teža pa je letos zaradi treningov padla iz 83 na 74 - trenutno pa na 76. Pred mesecem in mesecem in pol sem si na dveh različnih priložnostih izmeril maščobo (prvič merilec, ki ga držiš v roki, drugič vaga, ki zmeri na podlatih + držiš v rokah) in so bile vrednosti 17,8% (prvič) in 16,2% (drugič) - tako, da tam nekje - sicer pa vsi vemo koliko so ti izračuni natančni.

Drugače pa vsi vabljeni, da se pridružite v zgornjo debato ali pa tudi v to glede kalvarije in sporočite svoje čase - sicer pa nočem začeti nobenega tekmovanja/rivalstva ampak pač z objavami spodbujam sebe (in upam da tudi druge) k izboljšanju lastnih (merljivih) dosežkov.
Uporabniški avatar
 štenga
#284561
ZdravkoC napisal/-a:... aja, s štengami pa to nima veliko skupnega. Tudi jaz bi rad enkrat zbral korajžo in pod 3 min prisopihal na vrh.

Saj ni treba korajže - je za probat - če ne gre - bo pač mogoče naslednjič šlo pod zastavljenim ciljem (če ne -> ponovi).

Moj potek na kalvarijo - graf prikazuje najboljši čas meseca, številke pa kolikokrat sem bil na kalvariji v tistem mesecu. Prvi čas januarja je bil 4:45, najboljši junija pa 2:58.
Slika
http://www.shrani.si/f/1B/NU/2J2aN033/kalvarija-1-6.png
Nazadnje spremenil štenga, dne 25 Jul 2012, 12:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 ROBOCOP
#284564
Meni osebno so tele "štenge" pri vas v MB zelo všeč, kot celjan sem jih imel možnost preteči samo enkrat in to na dobrodelni tekmi, ki so jo organizirali mariborski plavi angeni v sodelovanju z rdeči noski, mislim da nekje v mesecu junij. Tekli smo v trojkah 2 fanta 1 dekle in pritekli na cilj v času 2:42 s tem, da smo na 2/3 morali sestaviti logotip Policije z 9 znakov (kock). Lušno, naslednje leto bo ponovo, pa vabljeni vsi- gre za dobrodeloost in za naše majhne bolne otroke!!!
Uporabniški avatar
 štenga
#284849
Čestitke za ta čas - če je pravi je fenomenalen. Največje pohvale pa gredo ženski v vaši ekipi.

Sam sem danes krepko podrl lastni rekord (za 14 sekund) in sicer je moj novi čas 2:44. :laola Se obrestuje tole spogledovanje s tekom - čeprav še vedno čutim, da me zavira previsok srčni utrip in dihanje - noge zaenkrat še niso na limitu.
štenga napisal/-a:...Na kalvariji je pa sedaj nov mejnik na 2:45 8) .

Torej mejnik presežen. Naslednji mejnik je najboljši ženski čas. Kolikor sem našel je to Daneja Grandovec z 2:39.
Uporabniški avatar
 štenga
#288342
Evo ga: http://www.zdravazabava.com/index.php?o ... 32&lang=sl

Sem mislil, da zarad recesije letos ne bo organizirano, zdaj pa so me presenetili. Torej upam, da bo vse v redu, da se bom lahko udeležil. Sicer v zadnjem mesecu nisem našel časa za na kalvarijo, pa še po neumnosti sem se prehladil/konkretneje zbolel, tako da se bo čas malo poslabšal a vseeno, ene 3x še grem gor (pa še ene 3x tečt) pred tekmovanjem. Upam, da se teka udeleži še kdo iz TF.

- cilj je enak kot takrat, ko sem ga napisal - torej pod 3min
- prilagojeno glede na dosežene rezultate - 2:45 (osebni rekord 2:41)
- želja - biti hitrejši od najhitrejše predstavnice nežnejšega spola
- znanstvena fantastika - 2:30

Poročam kako bo šlo.
Uporabniški avatar
 Vreme
#288367
ZdravkoC napisal/-a:Super, spet bodo štenge. Pogrešam tiste Inotove za TF :wink:


Jaz tudi, Inotove štenge so bile zakon. Tam sem do sedaj prejel edini moj pokal, ki ima še vedno častno mesto na moji polici.

Da je bilo za zadnje mesto pa verjetno ni pomebno :--
Uporabniški avatar
 INOT
#288378
Spet samo jamranje :evil: Ko pa štenge so pa tako ni nikogar. Če ste pozabili smo lani imeli 4. tek na štenge!


Rezultati:
Najmlajši:
1. Živa 5:00
2. Maruša 5:00

Ženske:
1. Marja 3:12
2. Vera Kumpreščak 3:44
3. Sebi in Tatjana 4:01

Moški:
1.Dexi 2:59
2.Kseb 3:23
3.ZdravkoC 3:28
4.Inot 3:33

Domače živali:
1: Pohorski gonič Žiža
- osel 1 dns
- osel 2 dns

vsekakor se lahko tudi letos zberemo ob podobnem datumu, upam, da v malo večjem številu. Če bo človeške populacije spet tako malo, bom povabil okoliške mačke, srne, zajce in ostale živali :D .( Kategorija živali bo vsekakor ostala)
Raja razvajena, če ni nagrad, majčk, medalj in ostale šare se vam je očitno težko spraviti na kakšen tek! Treba vas je zdrobit kot....Šč... :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 tae
#288385
Nekaj mi tukaj ni jasno.

Leta 2007 sem se udeležil 2. teka po štengah (Osebno povabilo Inota, se še spomniš).
Če je bil lani 2011, 4. tek na štenge, to pomeni, da ga dve leti ni bilo. Če bi bil vsako leto, bi moral biti letos 7.

Ali je to stalno debata o teku, ki ga organizira naš Inot ali kakšnem drugem?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA