prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#297291
Upam, da bost našla svečo, ki sem jo pustil na razpotju, ko prideš iz Osankarice na križišče Trije Žeblji bojišče, Šumik, Klopni Vrh? Me zanima. če je še gorela ko sta prišla do tja. Pokorv sem namreč nekje izgubil, ker je bila gosta megla ponoči med Osankarico in Tremi Žeblji. Pa sem se tistem ledu po poti dvakrat zahojladrical noseč gorečo svečo v roki za priložitev na spomeniku.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#297323
Bojarad napisal/-a:Ojla,svetovno je bilo,žal je nisma opazila,ker nama je malo mraz nagajo.


Aja čez dan je tudi bil mraz kljub jasnemu vremenu. Ja seveda v tistih žepih: Šumik, pa smučišče Trije Kralji, kjer je odprto, pa Osankarica. Trije žeblji pa so tema.

Sicer pa jaz sem hodil v temi in sem malo nevešč Treh Žebljev Od Osankarice ( tista turistična pot za politike ki prihajajo vsakega 6.januarja ) v temi. Spremljal sem pot označeno z zvezdami in čez tiste mostičke. Občasno me je zavila meglena koprena. In nisem nič videl. Točka odločitve pa je ko sestopiš dol iz te gozdne ravni na kolovoz. Pred teboj so oznake: levo PEsek Rogla, Klopni Vrh, na drevesu piše Pohorsko bojišče. Malo desno pa dve puščici ki kažeta smer Šumik. Tukaj pod tablo PP5 Trije Žeblji sem pustil svečo. Jaz pa zavil na Šumik. Ta pot je prelepa. PRed leti sem jo skupaj v globokem snegu sem jo skupaj z Semjulom in Klopotcem prehodil in mojim prijateljem psom Timom v snegu prehodil na ppraznik obletnice ( sobota ). Tokrat je bila kopna. Prideš pa ven na priklopu na cesto, ki gre ob potoku Majland od Peska proti Šumiku. PRedelu se reče Matevževo sodeč pa eni hiši in tabli na enem katunu.
Čestitke vama in vnaprej hvala za vajino poročilo.

NAslednji izziv bi morda veljalo peljati v smeri trase s štartom Slov. Bistrica ali Ruše potem Osankarica in potem v smeri GRaz-a oz. pokopališče v Grazu, kjer so trupla tudi odložili in ustrelili edinega preživelega Franca Kunaverja?

Veljalo bi še najti traso izdajalca, ki naj bi bil iz kraja pod ...
 Bojarad
#297395
Ob 6.00 uri sva z soimenjakom zarezala v pohorsko strmino.Do trikotne sva šla po cesti.Naprej proti lukeju sva morala pobegnit v gozd,da naju niso preveč zasnežili snežni topovi.Na Belvi sva prilezla ob 7.15 ,tu sva malo predahnila in drito proti Arehu.Prišla sva okrog 8.30 in se malo osvežila.Naprej proti Šumiku sva se podala v lahkoten tek,ker se je rahlo občutil mraz.Pot je bila kar poledenela.Na Osankarico sva prispela nekje ob 10.30,ogrela sva se z vročim čajem in nadaljevala do bojišča.Nazaj proti Šumiku je bilo še vedno zelo hladno.Zaradi mraza sva se na Arehu zopet ogrela z vročim čajem.Med spustom iz Belvija v dolino se je znatno občutila otoplitev.Vrnila sva se nekje ob 16.30.To je bil moj prvi zimski pohod.Družba in vzdušje sta bila res fenomenalna za podvig.Lp
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#299855
Med 18 in 19.uro uro danes nameravam štartati iz Betnavskega gozda gor na Pohorje in potem v smeri Areha in Osankarice. Nazaj pa preko bojišča Poh. bataljona in Matevževega do Šumika , Glažute in nazaj do Limbuša in v Maribor preko Studenškega gozda. Če se bo kdo pridružil tura na tej lepi turi.

Prijeten weekend in čiščenje snega,
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#300018
Osankarica in Črno jezero sta nepozabno doživetje v snegu tudi v megleni temni noči. Sneg je bil neprijeten ampak obvladljiv. Zdaj te drži zdaj padeš noter.

Pot od Areha do Treh Kraljev in sicer od Spomenika neznanemu partizanu pa do Majstrove koče je bilo potrebno veliko gaziti. Sneg mehak in je šlo lepo. Od smučišč na Treh Kraljih do Urškinega križa se je vdiralo ampak je bil mehak sneg. Najlepše dožvetje je seveda vstop v jutro.

Imel sem sicer v načrtu da grem pri vrnitvi od Žigartovega vrha proti Glažuti in potem na Pečke.
Ampak me je gazenje zmatralo in sem se na Šumiku obrnil na "Božje štenge" in v Ruše ter na jutranji avtobus in domov. Tako sem bil zgodaj zjutraj že doma.

Tako upam, da je to sedaj dovolj kilometrine, da se naslednji teden lotim Maribor-Ptujska gora-Majšperk-Stoperce in potem na Donačko in Boč ter v Poljčane. Nočni del planiram po cestah do Stoperc. Jutro pa bi začel na Donački.
Uporabniški avatar
 zvone
#300052
Bravo Ivan!

:laola

Čestitke!

Čestitke tudi za napovedano turo.

Drži se in naj ti uspe.

Srečno in lp. zvone

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA