prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
#311813
Pozdrav,

Vem, da verjetno ne bo zanimivo ker je ta teden trekking v Logarski ampak reda radi vendarle sprašujem ( družba pa bi tudi prišla prav - trasa pa je tudi zelo zanimiva ).

Če je kdo od potrpežljivih za trening za četrtek ta konec tedna proti večeru turo od Holmeca preko Aut do Raven na Koroškem.

Če ne bo dežja bi zadeve se lotil v kombinaciji kolesa in peš vzponov na hribe vmes.
V nočnem delu bi se naredil eden vrh ob meji ter do jutra prišlo na Bukovsko sedlo.
Potem pa še kakšen vrh ali dva vzdolž linije Bistra-Najevska lipa - Ravne. Med posameznimi iztočnicami za vrh ter spust v Ravne s kolesom ostalo pa pešake.

Če bi deževalo potem bi približno enako traso vendar samo tekaško/trekking ritem. Gorske vzpone pa kar bo tisti trenutek pokazal kot primerno ( torej po dogovoru, ko se prispe v liniji do vznožja posameznega vzpona ).

Ritem bi imeli kolikor se da konzervativen, da se ne iztrošimo preveč za tek Celje- Logarska.


Prijetno in zbrano do četrtka zvečer, pa ubranega umirjenega vremena takega, da nam namoči zemljo pa, da bo za tek in kolo.
#311973
Zgleda, da bo vreme ta pravo in bo mozno kombinirati kolo in udobje v kolesarskih bisagah ...hrana in ostale razvajenosti. Ob 17h ce si kdo premisli iz Pliberka ...Casa in vremena je dovolj za kar nekaj Koroskih vzpetin. Pa se nobenega pritiska ne bo ne razdalje ne casa ne tempa sprico menjave ritma....Nekatere tocke nadejane, da bodo videne v lepsi preobleki.
Sem pa dostopen na mobilnem...ce bo komu zadisala celotna ali pa del crte...
#312070
No noben se ni pridružil. Nič hudega. To je bil poln penzion sestavljen iz nočnega dela penziona in dnevnega dela penziona. Zanimivo, mrzlo brr ampak med hitenjem na Peco se je nebo odprlo po popoldanski črnjavah na nebu. Četrtinski mesec, zvezde čeprav hladno... ...okoli nule na Peci ponoči, na Olševi...Ponoči sem nosil rokavice. Ker pred odhodom v stresu nisem našel drugih sem vzel tiste najbolj zimske, ki še na kolesu dobro držijo. In mi ni bilo nič kaj vroče. Na Kamnu oz Krnesu na Smrekovcu se malo pogrel-končno videl tisto dolgo željeno jezero, ki bi po eni teoriji bil del kraterja Smrekovca kot vulkana. Zvedel oz. videl točko kjer naj bi na Smrekovcu potekal šiv med Evropsko in Azijsko tektonsko ploščo. Videl kako ponoči vozijo tiste smreke tovornjaki s SLO in AUT registracijo po državnih gozdnih cestah, katerih vzdrževanje davkopačevalci plačujemo, les pa se prodaja privat. In kako podobna usoda( plazenje in drsenje Olševe ) kot je ropanje Olševe počasi čaka tudi ljudi pod Srmekovcem spričo neresnosti Slovenskega odnosa do gozda..No ko bi vsaj Slovence zaposlovali pri sekanju. Pa so celo tujci. .. Končno je padla tudi misterija tiste hiše, ki drami moje zanimanje že od prvega gorskega maratona okoli Pece v zgodnjih 90ih. Hiša na Lužah, ki ima tisti zanimivi betonski vzorec tetraedrov.....Te hiše v vseh teh letih kar prihajam sem gor iz AUT strani ...še nisem videl naseljene. Sinoči sem jo videl prvič od kar opazujem to hišo na tako lepem kraju ...pozimi, poleti, jesenim na kolesu, peš, vteku... Sedaj je bila luć in avto pred hišo in ljudje. Pa povprašam gazdarco pri Kumru...Pravi ta hiša je od enega AUT grofa iz Železne Kaple. Če je kdo že opazil nad Železno Kaplo je eden dvorec. . In sedaj temu gospodu Slovaki pasejo konje na Lužah. Prejšni petek, ko sem podoben scenarij počel kot tokrat, le da takrat sem bil samo na Peci ...Sem videval avtomobile pri Kumru in Jeklu s Slovaško registracijo in hude bojevniške bradate obraze ( Hhehe pa nam Slovaki delujejo tako milo romantično ?), ki so divjali po SLO strani cesta proti Lužam. No gospa mi je sinoči pred štartom na Peco vse pojasnila. No pri tem grofu naši gostitelji PD Kralja Matjaža lahko pasejo in kosijo ..pri temu grofu...tako, verjetno mi je že povedala v svoji iskrosti. No takle sorte imajo naši gorski Korošci.

Danes na Slemenu pri Andrejevem domu se slekel na soncu , opral z Baby robčki, se sončil in preoblekel v sveže perilo, da sem kot gospod prišel na Uršljo goro.
Hvala Bog za ta dan in hvala za vse ljudi, ki sem jih srečal na poti.
#313148
Jutri zvečer in petek v toku dneva čez Kozjak do Dravograda.
Štart okoli 20h iz Studenške Brvi čez Dravo v Mariboru v smeri Kamnice.

Vreme zgleda, da bo ponoči ugodno. Petek čez dan pa tudi ne bi smel biti preveč naporen.
#313269
Ja zgleda, da bom poskusil med 20.00 in 20.30 iz Studenske brvi.
Vreme je predvideno jasno.

Ce se bo kdo pridruzil tudi na delu poti ali pa celotni poti. Zjutraj ob zori bi si zelel biti na Radlju ali pa Kapunarju. Potem pa do Košenjaka in DG enako kot je potekalo maja na Koroskem trekkingu.
#313331
Prišel na štart ob 20.25. Če je kdo štartal ob 20h se globoko opravičujem :), če je čakal.

Po nekaj letih odsotnosti ( če odštejem poletni kolesarski vzpon na KorAlpe prek Kozjaka ) se ponovno zaljubil v ta greben. Sicer je noč bila bolj za za K24. Ampak je Kozjak dobro kompenziral nočno razpoloženje.

Od Mariborskega otoka pa vse do Kapunarja je noč bila kakor srebrna svetleča koprena.

Vse se je svetlikalo srebrno. Praktično nobene potrebe po čelni svetilki. Le v nekaj goščavah kolikor jih je na Kozjaku.

Privoščil si tri dodatke k standardnemu prečenju:

1. Vključil najprej vzpon na Urban nad Pernicami in nato po obmejni panoramski stezi do Urbana in od tam na Košenjak. Verjetno je ta pot najlepše kar se lahko zgodi tekaču na celotni dolžini od MB do Dravograd. Tukaj ti postane jasno zakaj je Košenjak bolj Golica kot nadaljevanje ostalega dela Kozjaka
( monolitne velike skale nametane ), povešen gozdni volk ( trava ) kot na Pohorju in Golici, borovnice.

2. Vzel si čas da naberem za eden bidon borovnic z višine 1450m.

3. Namesto v Dravograd sestopil na AUT stran v smeri Rossehutte in potem v Labod oz. Lavamunde. Od tam pa tekel po cesti na Vič in potem Dravograd.

Sv, Jerneju, podobno kot na trekkingu pristopil hrbtno strani iz AUT strani.
S tem, da mi še vedno ni jasno, kako sva z Zvonkom takrat iz Sv. Lovrenca zopet prišla na križišče za Odornika. Sedaj že drugić pa mi je uspelo priti na zamah pod Sv. Jerneja. In sicer na cca. 10min do 15min. In to pri enaki metodi pristopa iz AUT strani. Tako sem tudi prihranil nekaj časa, da sem si privoščil prej omenjene dodatke.

Tisti del trase ( ki smo ga ponoči delali na Kor. trekkingu ) spust po AUT strani iz Kapunarja do Radelpassa, je meni prišel na vrsto ztjutraj ob zori. Kako je ta del trasel lep. Verjetno lepših delov.
Na Radelpassu imel zajtrk od doma: kuhan riž, ki je postal trdna lepljiva plošča, mezgo iz bučnega mesa z začimbami ter tekočina. Ker se nisem dobro pripravil in založil s hrano mi je te hitro zmanjkalo. Zato so me za preostali del poti rešile hruške iz AUT Toscane ( Štajerska na drugi strani meje Sv. Duh ), jabolka iz jablan pod Pernicami, ter borovnice na Košenjaku. Tu pa tam se je mariskaj spremenilo. Ni več toliko škotskega goveda, več pašnikov je predelano v vinograde in mlade sadovnjake na AUT strani. Na naši strani pa je več novih hiš in bivalnih weekend zgadb,


No ko berem Hojine utrinke iz priprava na Donački, naj še omenim gobe, gobe...Veliko gob....veliko jih celo kar tako opazil na poti in sicer na predel vzpona iz B. Jarka na Pernice ter v gozdu pod sv. Urbanom nad Pernicami. Še dobro, da jih ne berem niti jem. Pa nisem zgubljal časa z njimi.
#313392
Mimogrede, če je kdo kaj hodil včeraj po Kapunarju. Mislim, da sem tam pozabil pohodne palice.
Nisem točno prepričan ali na Kapunarju ali na bivšem mejnem prehodu Radelj. Ko sem se spomnil, na njih nisem več videl smisla, da se vračam nazaj. Če jih bo kdo našel in jih uporabljal bo mi v večje veselje kot pa obležijo. So pa kvalitetne palice. Upam, da jih bom še dobil s popustom kot takrat.
#313668
Danes zvečer ponovitev čez Kozjak.

Ugotoviti ali bo jutri v dežju tudi tako prijetno kot je bilo prejšni teden v soncu in še prej mesečini.

Če bi koga zanimalo del poti ali celotna pot.
Začetek enako kot prejšni teden, Studenški most/brv čez Dravo pa potem skozi Kamniško grapo, mimo Bobiča in potem gor na Tojzla in naprej proti Žavcarju in Duhu na Ostrem vrhu. Od tam pa naprej proti Kapunarju do Radlja. Od koder pa na Sv. Lovrenc in Jernej ter v Bistriški jarek.

Od tukaj na Pernice, pa na Sv. Urban in Košenjak. Potem pa v dolino do Dravograjskega mosta čez Dravo.

Prijeten weekend vsem,

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA