prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 INOT
#95378
Entuziazem za organizacijo od prvega teka na stopnice je žal že zdavnaj ugasnil. Če hoče stvar bit vsaj malo podobna neki prireditvi bo potrebno poiskati sponzorje. Kdo in kako bo to storil je pa že drugo vprašanje. Zaenkrat razen redkih izjem ni nihče z našega konca pokazal interes za pomoč, da stvar izpeljemo.
No prehitro ne bomo obupali-bomo videli kako se bodo stvari razvijale naprej....
Uporabniški avatar
 Vreme
#95787
Njam mi je kar žal, da sem zamudil palačinke (iz opravičlivih razlogov seveda). A kot zgleda me je 50 cent kar dobro nadomestil :)

Kar pa se tiče stopnic je vsaj kolikor jaz to vidim možni samo dve varianti.

Prva je vsekakor organizacija na čsto amaterski ravni. Torej neuradno tekmovanje brez štartnin in vsega kar spada zraven. Tako nekako se mi dozdeva je bilo že v preteklosti. Prednost je vsekakor ta, da ne potrebuješ ogromno ljudi, odpade prijavljenje teka na občini pa še verjetno kaj drugega tudi. Sponzorstvo pa je tudi lepa reč. Samo brez dobrih vez in poznanstev je to danes zelo teško izvedljiva reč.

Če pa se hoče naredit uradno tekmovanje, pa se bojim, da bi to lahko bil kar velik zalogaj. V bistvi bi morali potem verjetno delovati kot društvo, to pa verjetno zaradi šteng nima smisla.

Sam se nagibam bolj k prvi varijanti, predvsem iz razloga lažje organiziranosti, saj v tem primeru potrebujemo samo nekaj ljudi, ki bi izvajali samo štopanje in vodenje rezultatov. Teh nekaj pa ja bomo našli, mar ne???
Uporabniški avatar
 50cent
#95802
Ja Vreme, sem kar lepo "mazal" po palačinkah :D :D
Danes pa sem malo na skrivaj sprobal "štenge"......se mi zdi, da bom če pride do tekme za pijačo skrbel :oops:
3.21 več ni šlo, ko sem prišel gor pa sem rabil prav toliko časa, da sem začel normalno hoditi in teči nazaj dol saj sem imel noge čisto gumjaste.
Nevem, mogoče sem že preutrujen prišel do šteng, saj sem pritekel od doma in sem se malo razgibal potem pa gas!! Na začetku sem tekel po 2 stopnici skupaj potem sem začel hoditi po 2 stoppnici skupaj z rokami na kolenih (marjan taktika :) ), kar pa mi sploh ni pasalo, zadnjih 15 metrov pa sem se samo še vlekel stopnico po stopnico......kaj pa vem, bo treba malo večkrat potrenirati pa pravilno taktiko pogruntat, ker res nebi rad bil "waterboy" na tekmi :) .


Mogoče pa sem pogrešal "doping" v obliki palačink?? :? :lol:

Lp :)
Uporabniški avatar
 Vreme
#95831
Ni čudno, vedeti moramo, da mi nismo ravno šprinterji, kar bi za stopnice skorajda moral bit.

Mogoče pa bi bilo celo smiselno, da bi opravili recimo tri teke po stopnicah, računalo pa bi se povrečje! Ali pa bilo celo to za nas preveč??

Vsekakor pa še tudi mene čakak kašen trening na stopnicah. Za veliko nagrado palačink se bo pač potrebno potruditi! ;)
 HanaMB
#95859
Bla včeraj - lotos prvič. Na začetku sem še tekla, na sredini hitro šla po dve stopnici, na vrhu sopihala kot lokomotiva. Čas: 3:55, danes pa hudo bolijo meča in hodim kot robot.
Neki mladci pa so mimo mene tekli gor, kot skače žogica po stopnicah dol. Še bo treba it...dohitela jih pa menda nikoli ne bom.
Lp
 Reeko
#96825
Moram priznat da sem se nekaj časa spraševal na kere štenge to mislite, ampak zdaj ko sem prebral sem dobil firbec da jih jaz tui pretečem. Me pa zanima kdaj naj grem gor, kdaj je najmanj ljudi?In kakšen je povprečen rezultat?Namreč že par let nisem bil v tistem delu maribora :D Hvala
Uporabniški avatar
 ZadniKING
#96845
Vsled dejstva, da v službi kot orangutan skačem iz prvega nadstropja gor v tretje pa spet nazaj dol po stopnicah!!!, me prav zanima, kako se bo "ta trening" poznal na vzponu po stopnicah... Kajti, ko sem se nekaj dni po 1. uradnem tekmovanju po stopnicah vrnil nazaj domov iz novega sveta, sem jo mahnil, tako za hec, tudi sam gor po stopnicah. Ne vem, ali je bila kriva slaba izbira taktike ali kaj vem kaj, ampak s svojim rezultatom takrat bi se uvrstil komaj na 13. mesto!!! Številka 13 pa mi od nekdaj ni bila niti najmanj pri srcu!
No, če bo kdo ta vikend kaj stopical okoli stopnic, naj prosim ne zameri primerku z rumeno majico in malo krivimi kraki, ki bo kot parna lokomotiva sopihal navkreber po štengah... skratka ne se jezit', če ne bom odzdravil! NE MOREM, ker nimam lufta....
Uporabniški avatar
 Vreme
#96851
@ZadniKING hahahaha!!! :lol: :lol: :lol:

A to ti že treniraš za uradno tekmovanje na štengah ali kaj?? Daj povej koliko bo tvoja parna lokomotiva dosegla čase. Tudi sam nameravam ob prvi priliki preizkusit te znamenite štenge, pa bi bilo zanimivo videti še čase drugih lokomotiv! :D
Uporabniški avatar
 Vreme
#96925
No pa sem danes tudi sem šel preizkusiti te legendarne štenge! Ej pa to ja ni hec :? Sicer sem misli, da bom sam preizkušal te stopnice, a ljudi je bilo toliko, da to ne moreš verjet.

Preizkusil sem jih tri krat. Prvič sem se sprehodil, da preučim progo in taktiko, ko pa sem prišel na vrh šteng sem kljub hoji že dihal kot konj. Drugič je šlo zares. Tekel sem seveda. Samo ne čisto do vrha, sem nekje v spodnji polovici skoraj omagal. Pulz sem nabil kar na 182 utripov. Madonca sem mislil, da mi bo srce vun vrglo. Dalje se sploh prav ne spomnim ali sem počasi tekel ali hitro hodil. V glavnem prišel sem na vrh. Tam so se mi noge tako tresle, da najprej nisem mogel ugotoviti ali je to zaradi straha pred višino, ali česa drugega. Glede na to, da se višine ne bojim sem ugotovil, da je lahko edino le od napora.

Ko sem hodil nazaj po štengah sem si mislil. Madonca zakaj sem si te rekel, da moram opraviti tri ponovitve. Bi se najraje spakal in šel domov. Pa nisem. Sem zbral toliko moči, da sem še enkrat premagal štenge. Sicer sem skrbno pripravil drugo taktiko. Hitra hoja od začetka do konca. Teči tako v tretjem poskusu sploh nisem več uspel, pa saj ni važno prvi poskusi obvladovanja šteg je vseeno uspel.

Aja pa časi. Če bi sodeloval pri prvih stopnicah bi bil tretji. Seveda od zadaj naprej da ne bo pomote. (0:04:37 je bil najboljši čas iz drugega poskusa). Nekje je pač treba začeti mar ne???
 nana
#96935
Koliko pa je dejansko teh slavnih "šteng"?

Je toliko debate o tem, da me je zdaj pa res začelo zanimati... :) Ko bom obiskala sestro v Marinoru, si moram pa zadevo ogledati (če mi boste seveda odkrili lokacijo) :D

lp
Uporabniški avatar
 50cent
#96948
nana napisal/-a:Koliko pa je dejansko teh slavnih "šteng"?
lp


celih 454. 8)

Lp :)
Uporabniški avatar
 INOT
#96956
nana napisal/-a:Koliko pa je dejansko teh slavnih "šteng"?

Je toliko debate o tem, da me je zdaj pa res začelo zanimati... :) Ko bom obiskala sestro v Marinoru, si moram pa zadevo ogledati (če mi boste seveda odkrili lokacijo) :D

lp


Zate in za podobne, ki jih zadeva zanima pa so očitno spregledali link od predlani....

http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=3782
Uporabniški avatar
 ZadniKING
#97128
Tako torej... Bila je nedelja, čas za kosilo, moja malenkost pa pod vznožjem “šteng”. Moj sekundant je v zadnjem hipu odpovedal prihod in tako sem bil potreniral kar z ruksakom na ramah, oblečen – kakor sem bil prikolesaril na prizorišče in čisto malo, rahlo nejevoljen. Za povrhu vsega je bilo še ozračje nekoliko preveč razgreto za rekordne dosežke, a mislil sem si: “kilometrino imam za sabo, ajd gor!” Poskusiti ni greh...
In sem se zagnal. Točno ob 13.25 sem vklopil štoparco. Mestno četrt Center sem kar preskočil in sem priletel direkt na mestno četrt Koroška vrata. Tako sem nadaljeval, preskakovanje po dveh stopnic naenkrat, vse do prve prelomnice. Tam me je že začelo malo “pobirati”, zato sem nadaljeval lepo po vrsti stopnico za stopnico. Zanimivo, bolj kot sem se bližal vrhu, težje sem premikal noge. Kakor bi se mi vrh oddaljeval, capin zanikrn! Končno mi je, po treh minutah in štiriindvajsetih sekundah uspelo prisopihati na vrh. Zmagal sem!!! Pa čeprav sem potreboval še nekaj sekund več, kot pred dvema letoma, ko sem se privič spopadel z njimi. Stopnicami namreč!
Tak', zdaj pa še malo treninga, naslednji štart bo malo bolj zgodaj, sem se odločil, ko so temperature bolj človeške, in to v tekaški opravi kot se spodobi, ne pa kolesarski...
PS
Hvala bogu je bil tak čas, da mi ni bilo potrebno odzdravljati... Ker ni bilo nikjer v bližini nikogar!
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA