prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
 lisicka
#59997
Zdravo!
A kdo ve kake so kaj razmere na Pohorju? Tak, če je še dovolj snega za kak pošten snežni bivak, neki kolegi iz Lj si želijo s smučmi preko, jaz bi pa peški, pa full bi rada v snegu spala...
Kako je pa kaj okoli Šumika? Malo me mika, da bi šla iz doline gor...

Uživajte v najbolj sončnem kraju matere kokoške :lol:
Uporabniški avatar
 Z*
#60017
V mojem postu bo več ugibanja kot pravih podatkov. Izvleci, kar se ti zdi uporabno. Torej - snega je za recimo tek na smučeh krepko dovolj. Pohod na turnih ali tekaških smučeh čez Pohorje bi bil zdajle idealen, saj so potegnili progo med Kopami in Arehom (GRS za interno smučino). Seveda ni povsod tako dobra, da bi lahko ves čas tekel, ponekod je potegnjena s sanmi. Poznam le razmere na Arehu, a sem včeraj (5.2.) videla prihajati tekače pohodnike (nahrbtnik!) po s sanmi potegnjeni progi iz smeri Šumika. Na bivake se ne spoznam (brrrr!), za kako "gradnjo" se mi zdi sneg preveč leden in trdo zbit. Bi ga bilo treba s krampom razbijat. Je pa na Pohorju odprtih dovolj koč, da se da tudi tam uspešno prespati.
Kar nekaj nas je aktivnih na totem koncu, tako da ... okrog sebe poglej, lisička. :P
 lisicka
#60226
Ste me tako zmotivirali, da sem hotla ta vikend kr domu prit, ker nekaj pada v Alpah, pa nisem nobene druzbe dobila za kakao strmino-SPLOH!
Hvala za informacije! Pa se kdaj srecamo, če ne drugače na stopnicah:-)!
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#62058
lisicka napisal/-a:Zdravo!
A kdo ve kake so kaj razmere na Pohorju? Tak, èe je še dovolj snega za kak pošten snežni bivak, neki kolegi iz Lj si želijo s smuèmi preko, jaz bi pa peški, pa full bi rada v snegu spala...
Kako je pa kaj okoli Šumika? Malo me mika, da bi šla iz doline gor...

Uživajte v najbolj sonènem kraju matere kokoške :lol:


Bravo, pred 14 dnevi sem ga precil s kombinacijo teka s tezjimi ceveljcki in krpljami.

Med tem weekendom sem izvedel turo Podvelka - Sv Ignacij - Rdeci Breg -Lovrenc-Klopni vrh Bolfenk Maribor.

Ideja za spanje ti je super.
To sem jaz pocenjal pred davnimi leti se kot student.
V tem trenutku lahko sem preprican naredis odlicen IGLU...

Samo ene par armaflexov pod hrbet pa bo...
Priporocam kaksno zavetrje recimo ko prides ven Iz Sinklarice na meji gozda in tiste poseke pod Lovrenškimi jezeri ali pa na Klopnem vrh....

Joj ko to opisujem se mi ze tozi...

Upam da ste sprovedli ali jo boste...

Da pa se s turnimi smucmi in baterijami mirno brez vecjih naporov izvesti zadevo v enem dahu torej ni ptorebe p ospanju ampak
se strinjam s teboj ni lepsega kot se zbuditi zjutraj v snegu in opazovati sveze stopinje jelenjadi in gamsov...Zdaj se spomnim priporocam spanje v podrocju Falskega ribnika morda ujamete na fotko se kaksni trop gamsov ali kaksnega jelena...

Pa prijetno in v sozitju z naravo in drevesi Pohorja...

Se je pravih kerlcov tod okoli...moje spostovanje se enkrat!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA