prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
#67524
Pozdravljeni,

Vcasih ti dan prav polepsa odkritje kaksne nove tekaske trase ki jo lahko upšorabljas za trening. Eden taksnih dnevov je bila vcerjasna nedelja.

Grad Vurberg ki ponavadi sluzi samo za olajsanje po tezkem dolgem vzponu iz Dvorjan 10km iz Maribora ko kolesaris proti Ptuju.

V gozdnih nedrjih okolice Vruberga je pravo kraljestvo gozdnih cest in ce vcasih zaides na kaksnen krak izglavne gozdne poti ki te pripelje do kaksne kmetije so domacini zelo prijazni za kaksen kozarec vode in kaksno usmeritev pa se kaksno zanimivo besedo.

Vceraj sem po kolesarjenju kolo kar postavil pod grad , pojedel nekaj pomaranc pa potem po hribovju na obeh straneh ceste preizkusil gozdne stezic. Radovednost me je potem gnala stran od Vruberga po gozdnem grebenu proti Ptuju nad cesto. Ko sem se spustil na cesto sem ze bil prakticno na vratih Ptuja oz. sestopil v Grajeni.

Pa potem vracanje. Poti so nezne sicer zacetni vzpon s cca. 150 do 200m visinskih metrov potem pa po gozdnem hladu in v druzbi petja ptic kar po razmeroma ravnih gozdnih tleh tu pa tam z razgledom po ravni plošèati dolini proti Boèu .
Potem voda , sadje in udobno vraèanje s kolesom proti Mariboru s spustom kolesa praktièno do Dupleka in preko Staržuna prav v center Maribora.


Odlièna kratka dokaj udobna tura kombinacije kolesa in teka ki se jo da izvesti tudi v kaksnem popoldnevu med tednom brez velikih prirpav in naèrtovanj.

Prijetno in ustvarjalno

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA