prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#83337
Je kdo za tek ali gorsko s kolesom v petek ta teden èez Strojno.

Ob 7.15 bi se startalo na mejnem prehodu Holmec potem pa preèenje preko Strojne do Dravograda tam do kaksne 17.00 ure v Dravogradu?
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#83543
Opravljeno,

110 km in cca. 1800m visinskih metrov od Holmca do Maribora.

Ampak s kolesom...edino na povratku iz Strojne preko Avstrijske strani v Libelièe ,v Podvelki bicikle na rame pa pešake na Sv. Ignacij in Glanènik
( cca. 600m vzpona z biciklom na ramah ter cca. 10km ) po markaciji.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#83546
Čuj, daj malo več napisat o tej trasi. Kaj in kje ... pa luna in gamsi ...
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#83560
ZdravkoC napisal/-a:Èuj, daj malo veè napisat o tej trasi. Kaj in kje ... pa luna in gamsi ...


Hojla,

Nic lune , vse opravljeno pri belem dnevu.
Gamsi nic.
Je pa bil cool gozd na Strojni pa full ena debata z enim domacinom, ki naju je
z znancem zapeljal v obdobje ko so Mariborcanke z vlakom in korpami hodile po borovnice in brusnice. Pa potem polnimi korpami nazaj domov. Pa kako je bilo ko je bila v dolini samo se zeleznica od zgoraj pa samo konji.

Gozd je lepo porascen in tudi svetel zato elegantno prehoden.
Veliko je vlak se od granicarjev nekaj podobnega kot na Kozjaku le da se tukaj vse kriza. Najvisji vrh Strojna 1054m nic posebnega, gor samo eden lovski dom. Drugi najvecji vrh Pozganov vrh 1040m sama suma.
Potem pa je Libelièka gora. Najlepsi del mi je bil ko sva zasla
( jaz sem tako ze na istem mestu zasel ze drugic - to turo ampak nisem sel do Libeliè ampak sem sfalil in se ze prej spustil dol - sem delal pred dvema letoma ). No potem ko prides v Libelièe pa te èaka 9km asfalta do Dravograda. Je sicer ideja da se spustis v Èrneèe pa imas samo 2km ampak potem NISI preèil Strojne. Do sem sva pokurila cca. 900m visinske od Holmeca , ter cca. 37 , 38 km kilometrine.

Od Dravograda pa sva se napotila kar po Pohorski cesti nad zeleznico preko Dravè , Vuzenice, Vuhreda. No tolko krat ko sem sel po tej valoviti ozki cesti ki se vije nad strugo Drave ne morem verjeti da se od Dravograda do Podvelke nabere 600m visinske razlike ( valuje ).

V Podvelki kot sem rekel sva dala bicikle na rame in kar po markaciji gor na Ignacija, Glanènika oz. Rdeèi Breg potem pa spust proti Lovrencu.
Spust je bil zopet pesake ( to je tam nekje kjer poteka MTB proga ki jo imajo v ligi gorski kolesarji - mislim da junija ) ampak sedaj je bila totalno v blatu tako da si se vtapljal v blatu ...namrec nek domacin je sekal drevje in ga vlacil v dolini po marirani poti in tako po tisti blatni strmini niti slucajno da bi se spustila.

Potem od Lovrenca pa preko Èinžata in Ruš domu.

Glede nato da je napor in mraz prisel v kosti sem vceraj v sobot dan potem skocil na Vurberg mislec da bo sonce pokukalo. S kolesom sem prisel tja preko Metave, Zimice in Korene ter malo ogledoval prirpave na Fašnk. Na Vrubergu sem malo tekal po gricih-gore dole okoli Vurberga
ampak mrzlo mrzlo...in mislim da me je v tem izteku najbolj motil mraz ki me je unicil v utrujenost. Zato sem sel domov kar po prometnici preko Dvorjan in Dupleka naravnost v Interspar. Kjer me je ze mamilo pivo in klobasa ampak sem vseeno se lotil ananasa in pomaranc.

Danes zjutraj pa itak ( pod rubriko Pes na Pohorje ) s pesom gor po Južni poti potem pa na drugo stran do Šumika in dol v Ruše - trajalo od 6h30 do 12h vse skupaj.

Ja takih weekendov se redko tako potrefi. No ta se je kar potrefil . Bog daj jih se veliko takih.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#83579
:arrow: Hvala za poročilce

tek_v_snegu napisal/-a:
...sva se napotila ...

:arrow: Kaj sta bila dva :?:
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#83603
ZdravkoC napisal/-a::arrow: Hvala za poroèilce

tek_v_snegu napisal/-a:
...sva se napotila ...

:arrow: Kaj sta bila dva :?:


Hvala Bogu dva!

Za gorsko kolo in stupo ramo kolo se najdem sodelavca, ki je zagrizen.
Bo pa treba se lotiti tudi 100% tekaske variante. Sicer sedaj ko je pot trasirana in znana bo lazje.
Uporabniški avatar
 vanja
#83616
Sem kar zastrigla z ušesi in se mi je milo storilo, ko sem tole videla!

To so moji rodni kraji in Strojna (seveda v kombinaciji z Libeliško goro), je raj za kolesarjenje in tudi tek! To je tudi moja standardna trasa, ko se potikam po domačih logih! In sta se tudi peljala točno mimo naše hiše!

Mogoče bi za naslednjič namesto spusta v Libeliče ubrala pot od Trotovega križa proti Fračnikovem vrhu in naprej v isti smeri proti Dravogradu (mimo cerkve Sv. Križa) - da se ne bi vozila po asfaltni cesti Libeliče-Dravograd?

Čestitke za celotno turo!
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#83637
vanja napisal/-a:Sem kar zastrigla z ušesi in se mi je milo storilo, ko sem tole videla!

To so moji rodni kraji in Strojna (seveda v kombinaciji z Libeliško goro), je raj za kolesarjenje in tudi tek! To je tudi moja standardna trasa, ko se potikam po domaèih logih! In sta se tudi peljala toèno mimo naše hiše!

Mogoèe bi za naslednjiè namesto spusta v Libelièe ubrala pot od Trotovega križa proti Fraènikovem vrhu in naprej v isti smeri proti Dravogradu (mimo cerkve Sv. Križa) - da se ne bi vozila po asfaltni cesti Libelièe-Dravograd?

Èestitke za celotno turo!



Wooow ti pa si ena srecna osebica.

Bila sva pri Narcesniku ali Nacesniku saj vec se ne spomnim.

Od tam pa sva zavila kar po vlakah v gozdu....v AUT...?

Panoramski pogledi na Ursljo, se prej na Peco, Obir,...

Kaj sploh delas tam kjer si.
Jaz bi se kar tam dol vsedel in se ne bi pustil odgnati hehehehe

Prijeten dan kjerkoli si da nisi v tistih lepih krajih ( slepo èrevo Slovenije hehehe ). Mislim da ce pogledas na zemljevid da je ta kot lahko neko teme kokoskinega vratu hehehe.
Uporabniški avatar
 vanja
#83643
Ja, prav imaš, sem srečna osebica in ponosna, da izviram iz takega bisera, kot so Libeliče! 8) Že ko sem tam živela, se nisem in nisem mogla naveličati pohajkovanja po libeliški gori in poznam praktično vsak kotiček! Sedaj, ko to počnem zgolj enkrat mesečno, pa je zraven še malo nostalgije...

Sem pa tako navdušena nad naravo nasploh, da sem očarana tudi nad primorsko zemljo, ki jo trenutno še spoznavam (in sem že zaljubljena v Panovec, Škabrijel, Sabotin, Trnovski gozd... :D )! Nisem pa nikoli pomislila, da smo v kokoškini r... :shock: :D

Lep dan tudi tebi in še mnogo takih tur!
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#83787
Hojla,

Ne vem kako je z vami, ki si želite letos preteèi Èazmo. Ampak meni fali malo samozavesti kljub temu, da se tam èlovek dobro poèuti. In kje èeš boljše pridobiti samozavest kot na kakšni trening turi v naših hribih.

Zato bi prvi weekend v marcu speljal eno trening turo od Holmca do Maribora preko Strojne, Dravograda in potem do Maribora v odvisnosti od snežnih razmer.

Ruto planiram takole:

1. Holmec - Sv. Urh pod Strojno - Libelièka gora - Libelièe-Dravograd

2.1 Èe ta trend vremena ostane in ne bo dodatnega snega
Potem po hribovju nad Dravo dosledno ob meji do Sv. Duha na Ostrem Vrhu in potem v Maribor ( ampak ce se bo le dalo brez goljufanja dveh vrhov kot smo to delali dosedaj tisti, ki smo že preèili to hribovje v enem dahu s kolesom ali v teku ).

2.2 Èe se vreme spremeni in zasneži tisoèake nad Dravsko dolino potem
pa po poti Dravograd- Vuzenica-Podvelka-Rdeèi Breg-Lovrenc-Ruše-Maribor

Z zadevo bi se soocilo prvi petek v marcu ( torej naslednji petek ) s startom v Holmcu okoli 07h30. Ter ce bo vse ok najkasneje v toku sobotnega jutra oz. dopoldneva v Mariboru .


Da ne kompliciram z osladnimi vabili hehe,..., veselje je sreèati vsako družbo na katerem koli odseku. Pa da bo sonca da popravim svojo bledo zimsko barvo ( tisti ki ste pozimi delali jo verjetno ze imate ).

Sicer pa veselo do Èazme,
#84377
Jutri ob 07.30 na Holmcu nastartanje trase.
Konec poti...? V soboto je napvedano sonèno jutro in dopoldne.
A bi ne bilo fajn primarsirati zjutraj v spustu proti Dravi in Mariborskemu otoku v sonènem vzhodu?

Ja Bog daj modrosti in zdravja ter lahkih ramen in nog na poti da se te pride v sobotno lepo soncno dopoldan do cilja.
Uporabniški avatar
 softi
#84383
Tek_v_snegu, kdaj pride pa na vrsto Sv.Pankracij? Jst ze treniram in racunam na tvoje strokovno vodenje (istokaolani :wink: )....


Lp
N.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#84386
softi napisal/-a:Tek_v_snegu, kdaj pride pa na vrsto Sv.Pankracij? Jst ze treniram in racunam na tvoje strokovno vodenje (istokaolani :wink: )....


Lp
N.


O tom potom.
Se beremo v zacetku naslednjega tedna po tej ideji.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#84571
vanja napisal/-a:Mogoèe bi za naslednjiè namesto spusta v Libelièe ubrala pot od Trotovega križa proti Fraènikovem vrhu in naprej v isti smeri proti Dravogradu (mimo cerkve Sv. Križa) - da se ne bi vozila po asfaltni cesti Libelièe-Dravograd?


Merd, v to pa se nisem zavzel!
Hvala za zaznamek.
Ker planiram v spomladi se kolesarsko avanturco Holmec-Dravograd-Kozjak Maribor si bom to vsekakor oznacil na karti.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA