prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#87881
Damijan napisal/-a:Snežni - vsaka èast. Najprej za turo, potem pa še za pisanje. Še malo, pa boš lahko izdal kak Mali kolesarski vodnik po štajerskih hribih..

Èuj, samo priprave pa morajo kar nekaj èasa vzeti, a? Vse kraje, ki jih omenjaš, valjda Bistrèani poznamo, jih gledamo vsak dan, a niti približno ne poznam(o) recimo Stolpnika... Sicer mi tisto o nošenju bajka na ramenih deluje rahlo nehumano, ampak ena tekaška maršijada po posameznih krakih te trase pa kar klièe..


Damijan,

Tocno tako kot si rekel priprave veliko vzamejo.
Zato iskati nacine kako vec stvari hkrati resiti.
Vcasih sem med tednom hodil v fitness ali treniral drugace moc.
Sedaj to vklopim nekako v all-inclusive turo...grem na kolo in nalozim na rame. Skratka tura je sedaj pac vec namenska. Zato pa izmenjujem tekasko in kolesarsko, da ne pride prehitro do obremenitve ene misicne skupine. Problem je delovni teden ker takrat ni veliko casa pa vse zgostis proti koncu tedna. Ceprav mislim da se vec tako ( vsaj glede na letosnje zelje ) ne bom mogel vec igrati. Si bom moral umisliti tudi kaj med tednom. Ce ne pa si pac neresen. Ni za riskirati poskodbe ker nimas dovolj kilometrov ali visinskih metrov.

Ja Stolpnik, sicer Stolpnik bolj spada v domet vasih sosedov Konjicanov...

Meni preden sem zacel razmisljati o Stolpniku mi je bilo fasciantno
videti avtocesto nad tuneli in tisti svet ki je vremenska locnic
Uporabniški avatar
 klatez
#87904
Damijan napisal/-a:... Vse kraje, ki jih omenjaš, valjda Bistrčani poznamo, jih gledamo vsak dan, a niti približno ne poznam(o) recimo Stolpnika... Sicer mi tisto o nošenju bajka na ramenih deluje rahlo nehumano, ampak ena tekaška maršijada po posameznih krakih te trase pa kar kliče..


He, he - tudi sam sem nosil že bicikl tja gor. Verjetno sva šla po isti poti. Sicer pa te nošnje ni tako dosti. Navzdol pa sem se spustil proti lovski koči in naprej proti Stranicam. Spust na začetku tudi ni od muh - sem na začetku skoraj poletel čez bicikl...
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#87912
klatez napisal/-a:
Damijan napisal/-a:... Vse kraje, ki jih omenjaš, valjda Bistrèani poznamo, jih gledamo vsak dan, a niti približno ne poznam(o) recimo Stolpnika... Sicer mi tisto o nošenju bajka na ramenih deluje rahlo nehumano, ampak ena tekaška maršijada po posameznih krakih te trase pa kar klièe..


He, he - tudi sam sem nosil že bicikl tja gor. Verjetno sva šla po isti poti. Sicer pa te nošnje ni tako dosti. Navzdol pa sem se spustil proti lovski koèi in naprej proti Stranicam. Spust na zaèetku tudi ni od muh - sem na zaèetku skoraj poletel èez bicikl...


Ja mislim da so bili bolj nerodni spusti kjer si moral nositi kolo.

Ja nosnja kolesa, tako je bilo s tem pri meni:

1. nosnja na Boc in spust iz Boèa
2. potem spust do ceste oz. Peèice iz parka Boèa
veliko vejevja in razriti hudourniski jarki ki se dokaj strmo spuscajo
3. nekaj malega se vec tocno ne spomnim na predelu kjer
sem prisel cez tunele in sem malo zašel do ene hise in
se po nekaj blatnih vlakah pripeljal na cesto proti Špitalièu oz.
dolino potoka Žiènice. Ampak ko je suho je tukaj odlicno vozno
sploh pa za pogled na avtocesto lepa panorama.
3. Žièka Kartuzija in vzpon do grebena kjer se staknes z asfaltno cesto
( ne vem od kod ampak) do travnika in lovske preže na levem
robu travnika
4. Vzpon na desno iz KAmne gore navzgor ...najprej se da lepo voziti
po traktorksi vlaki ampak ne spomnim se vec tocno vem da
do tistega grebena kjer je bila postavljena velikonocna artiljerija
nisem prisel na kolesnem sedezu ampak na nogah

5. Potem iz tega grebencka je bila se ena manjsa strmina ki sem jo prehodil z nosnjo koelsa...dalo bi se ga tudi potiskati verjetno
ampak dokaj kratko recimo cca. 5 do 7 minut.

6. Potem pa iz zadnejga grebena proti vrhu tam kjer je tabla Stolpnik 20min. Ti si verjetno mislil ta del nosnje kolesa

7. SPust iz vrha proti lovski koci
V zgornjem delu mi niti na pamet ni prislo da bi se tam spuscal.
Takega divjanja in razsula nisem hotel riskirati kolesu.
Polno vejevja in storov, tudi manjse skale oz. kamni...
dvakrat preckas ( mislim da 2x cesto recimo da je to cesta---tlakovana
s kamenjem recimo tlakovana ).

Potem tik nad lovskim domom se eden strmejsi del poln vejevja.

8. Gozd na markaciji oplotnica - Rogla...najprej lep grebenski po vlaki
ki pa je bila zasnezena zato po notranjosti...tu pa tam sem moral nositi

9. sneg vedno pogostejsi pa sem moral iti v notranjost med drevesi ni slo
skolesom zaradi gricev izmenjave snega in trave
10. potem se pot zacne strmeje vzpejati pod Jurgovim
tam kjer se markacija razcepi Andrjev dom - Jurgovo
tam pa je itak bilo vse v snegu in tudi ko je suho mislim da je tista vlaka polna ostankov poseka ( drevesno pokopalisce ).

11. vzpon iz Selejeve grabe proti Duhu oz. greben pred Duhom ...
tu pa itak tudi v suhih razmerah sem letos ze tukaj nosil in prejsna leta prav tako nosil kolo.

Skratka ne vem koliko % je bilo nosnje ...ampak je bilo kar nekaj.
Ampak v bistvu sem si to zelel kot obliko cross-training pac.
Uporabniški avatar
 športnik
#90001
Kolega je tole že prevozil in sicer še naprej proti Mariboru... Ob priliki dobim na zemljevidu vrisano traso. Se da vseskozi peljati na kolesu z izjemo nekaj malega porivanja - nošnje kolesa na Košenjak. Markacije - ni se priporočljivo držat, ker ste lahko močno zavedejo. Dolga celodnevna ali dvodnevna tura z ogromno višinci (ne vem točno koliko sedaj!). :D

Tek v snegu; a je možno kje prespat vmes ali je najbolj primerna varianta za spanje spalka? :lol: No, spati pod zvezdami je itak vedno prijetno! :P

Tek v snegu; kateri je tisti zemljevid Pohorja, ki ima vrisan greben od Dravograda do Košenjaka oz. Maribora veš morda?
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#90192
športnik napisal/-a:Kolega je tole že prevozil in sicer še naprej proti Mariboru... Ob priliki dobim na zemljevidu vrisano traso. Se da vseskozi peljati na kolesu z izjemo nekaj malega porivanja - nošnje kolesa na Košenjak. Markacije - ni se priporoèljivo držat, ker ste lahko moèno zavedejo. Dolga celodnevna ali dvodnevna tura z ogromno višinci (ne vem toèno koliko sedaj!). :D

Tek v snegu; a je možno kje prespat vmes ali je najbolj primerna varianta za spanje spalka? :lol: No, spati pod zvezdami je itak vedno prijetno! :P

Tek v snegu; kateri je tisti zemljevid Pohorja, ki ima vrisan greben od Dravograda do Košenjaka oz. Maribora veš morda?



Èe te prav razumem govoris o kolesarski turi Zahod-Vzhod.
Torej ne govoris o isti turi kot jo jaz opisujem v v naslovu torej
Jug-Sever ( oz. od CRO meje do AUT meje ).

No ce si zacel debato zahod-vzhod ( omenjas Kosenjak ):

Ja razen nosnja kolesa na:
- na vrh Košenjaka
- nekaj malega nošnje spusta od Košenjaka do Sv. Urbana
- nošnja na vrh Sv. Jerneja iz Bistriškega jarka
- nošnja kolesa spust iz Bricnikovega vrha do Sv. Primoža
- nošnja kolesa iz Sv. Pankracija do ceste k mejnemu prehodu

Se vse da prekolesariti.
Na celotni trasi cca. 105 do 110km je mislim da ene 10 % najvec 15% zahtevnih terenov kjer se moraš znajti z nošnjo. Sicer pa pridejo prav da malo ozivis omrtvicene spodnje dele telesa. Pa tudi nima smisla divjati po tje mirni pokrajini.


Ad markacije se ni dobro drzati
S tem se ne strinjam. Pot poteka po mejnem predelu tudi preko dvorisc kmetij , pasnikov, nekaj sicer po gozodvih in ze kultura nalaga da se drzis oznacenih poti. Seveda je mozno greben prekolesariti brez osvajanja vseh vrhov in ga se vedno precis. To sem tudi pocel leta nazaj ko sem bil se svez na meji. V tem primeru imas cca. 90km do Maribora samih makadamskih poti in nekaj malega asflata. Ampak si ignoriral nekaj lepih tock. Je pa se vedno to ena najlepsih tur kar jih poznam.


Ad spanje
Ce si s kolesom se ne splaca nikjer spati.
Je pa mozno spati na zacetku poti na Kosenjaku, sicer pa je nekaj senikov na poti ali praznih ut. Na avsrijski strani pa je nekaj zanimivih kmeckih turizmov.

Ce pa imas v mislih JUG-Sever tudi ne vidim potrebe po spanju razen ce gres z druzino ali kaksno hrupno turisticno skupino potem je mozno spati:
- Rudijev dom Donaèka
- dom pod Boèem
- na Rogli ( oz. Pesku ) hotel, domovi...turisticna guzva
- na Klopnem vrhu planinski dom
- Mislim da bi se tudi na Duhu dalo organizirati spanje
( enkrat smo se nekaj menili za eno skupino ko smo praznovali
rojstni dan zgoraj tako na SLO kot na AUT strani - mislim da
so cene na Avsrijski strani povsem konkurencne kaksnim sobam recimo na Rogli ).
Sedaj ko se menim za 12urni tek na Južnem Štajerskem v AUT sem dobil rezervacijo ceno sobe z zajtrkom ceneje kot sem gledal na Rogli.

Aja ad tura zahod-vzhod.

Tik pred Mariborem po Sv. Duhu sta še dve planinski koèi :
ŽAvcarjhev vrh ( odprt od sobote oz. petka zveèer - samo prej poklicati )
Tojzlov vrh ( oni so vedno odprti ampak tudi prej poklicati ).

Verjetno sta za potencialno preèenje s kolesom zahod-vzhod ti dve priemrni ker v tempu kolesa ravno zveèer prides v blizino Maribora.
In tako si ravno takrat malo pred MAriborem ce malo vzames vec casa na poti. Zjutraj pa te caka tako zadnjih nekaj 15 do 20km do zadnjega vrha na grebenu Sv. Urban nad Mariborem.


Imam vtis da si ti to zgodbo pomiksal se z eno varianto ture to je dvodnevna tura. In sicer v petek Dravograd-Košenjak-Golica AUT- vraèanje do doma pod Košenjakom- naslednje jutro dan pa tura proti MAriboru.

Tolko...jaz se naslednje 14 dni ukvarjam s sodelovanjem na maratonu teku oz. trekkingu potem pa 3 weekend pa se bom spravil verjetno turo Košenjak-Golica oz KorAlpe. In v mislih tudi razmisljam kolesarjenje potem v soboto proti Mariboru preko grebena. Košenjak Golica pa bi tekel kot smo debatirali na planinskem forumu. Vsaj danes tako projiciram , kako bo pa z zdravjem pa ne vem. Mislim pa da bi mi taka tura koristila 14 dni pred Bielom ( saj ti to kot alpinist obvladas- povecanje stevila eritrocitov heheheh pri kolesarjenju in nosnji kolesa je intenzivnejse kot pri teku ali pohodnistvu ).


Prijetno hribolazenje in kolesarjenje v maju ti zelim.
Pa brez neviht tam v Alpah kjer hladis roke na zajlah.
Jaz sem se do julija ko ze trepetam in komaj cakam za Jursko pogorje zaobljubil sredogorju ( mi je pomagalo pri zdravju lansko leto in to dobesedno s prahom ).
Uporabniški avatar
 športnik
#90333
tek_v_snegu napisal/-a:Imam vtis da si ti to zgodbo pomiksal se z eno varianto ture to je dvodnevna tura. In sicer v petek Dravograd-Košenjak-Golica AUT- vračanje do doma pod Košenjakom- naslednje jutro dan pa tura proti MAriboru.

Se opravičujem, sploh nisem ničesar napisal kaj mislim! :oops:

Prav tole turo sem mislil, od Dravograda proti Mariboru, kolega jo je odpeljal v enem zamahu, nazaj v Dravograd pa se je prišvercal z busom... :lol: Ti enkrat napišem kaj kolega sicer počne; boš rekel; ta pa je norc! :lol: Višincev mislim, da je za okrog 2000 m, ne me pa za besedo držat. :?

tek_v_snegu napisal/-a:Prijetno hribolazenje in kolesarjenje v maju ti zelim. Pa brez neviht tam v Alpah kjer hladis roke na zajlah.

Hvala. Računam na več gorskega kolesarjenja, čeprav me pa zna tudi v hribe zanesti, tako ali drugače. :D
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#90359
športnik napisal/-a:
tek_v_snegu napisal/-a:Imam vtis da si ti to zgodbo pomiksal se z eno varianto ture to je dvodnevna tura. In sicer v petek Dravograd-Košenjak-Golica AUT- vraèanje do doma pod Košenjakom- naslednje jutro dan pa tura proti MAriboru.

Se opravièujem, sploh nisem nièesar napisal kaj mislim! :oops:

Prav tole turo sem mislil, od Dravograda proti Mariboru, kolega jo je odpeljal v enem zamahu, nazaj v Dravograd pa se je prišvercal z busom... :lol: Ti enkrat napišem kaj kolega sicer poène; boš rekel; ta pa je norc! :lol: Višincev mislim, da je za okrog 2000 m, ne me pa za besedo držat. :?

tek_v_snegu napisal/-a:Prijetno hribolazenje in kolesarjenje v maju ti zelim. Pa brez neviht tam v Alpah kjer hladis roke na zajlah.

Hvala. Raèunam na veè gorskega kolesarjenja, èeprav me pa zna tudi v hribe zanesti, tako ali drugaèe. :D



Ni noben problem speljati v enem dahu se za belega dne

S tem da bom kar ošaben da dvomim da se je kdo tega še lotil in uspel po vseh tockah vrhov.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA