prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 INOT
#97754
Še vedno ne razumete čist osnovnih stvari. Da lahko karkoli začneš moraš najprej imeti oz. zrihtati finance. Je kdo od vas sposoben najti enega ali več sponzorjev, ki bodo dali vsaj par tisoč evrov kolikor bi bilo verjetno potrebno za organizacijo kakšnega manjšega teka za začetek recimo 10 km?
Je že kdo od vas prišel s kakšnim predlogom kako najti denar za organizacijo teka na stopnice?
Uporabniški avatar
 AndrejaR
#97755
No tukaj pa se najbrž motiš :) .
Vsekakor zelo dobro razumem (zagotovo tudi drugi), da se finance ne bodo zrihtale same od sebe. In za začetek bi najbrž bilo potrebno razmisliti, koga bi lahko zaprosili za sponzorstvo, pisanje prošenj in pošiljanje. Ampak tudi tega ne moreš narediti brez vsaj osnovne ideje, kaj bi sploh rad organiziral in kaj takšna organizacija zahteva. Da se to razčisti, pa je zagotovo poteben kakšen sestanek, oziroma kar nekaj iskanja informacij. Tudi če je zadeva težka in izgleda na prvi pogled nemogoča, nikakor ni treba že na začetku vreči puške v koruzo. Z vztrajnostjo in delom pa se vsekakor pride daleč. Tako kot pri teku.

In da ne govorim v tri dni...če bi se nas npr. proti koncu avgusta več zmenilo za sestanek, lahko pokrbim za ustrezen prostor, da se nam ne bo treba zbirati v kakšnem lokalu.

Lep pozdrav
Andreja
Uporabniški avatar
 Damijan
#97757
Strinjam se s tem, da se finance ne bodo zrihtale same od sebe. Prav tako je treba idejo sponzorju jasno predstaviti. Itak...

Iz izkušenj pa vam povem, da brez zvez nima smisla pisati prošenj. Škoda papirja, poštnine, časa.

Pri vsem tem pa rabiš še eno bistveno sestavino: entuzijasta, ki bo v rokah držal nitke organizacije. Ki se mu bo dalo trkati na vrata, ki bo imel čas, ogromno volje, živcev...

Da ne bo preveč pesimistično izpadlo: ja, nujen je sestanek, da se razrešijo dileme okoli dolžine in poteka proge, ter - najti šefota dirke!
Uporabniški avatar
 markor
#97765
Zdravo,
ena ideja - mogoče malo "oftopic" - ali pa tudi ne..
Po nekih "internih info" je (bi še bil) "prostor" za kakšno prireditev tudi še v času mariborskega tedna mobilnosti (14.9. - 22.9.). V tem primeru bi najverjetneje lahko računali na "suport" Mb Občine - če me razumete..:wink:
Seveda, preden bi jim "prodal" idejo bi bilo nujno:
:arrow: ali je sploh termin pravi?
:arrow: kaj?
:arrow: kdo (organizator-društvo?)

Ja, glede na zgornje poste - tudi meni se zdi nujno, da se najprej zmenimo sploh "kaj", "kdaj", nato pa še "ostalo"..
Lp!
Uporabniški avatar
 milkec
#97766
AndrejaR napisal/-a:In za začetek bi najbrž bilo potrebno razmisliti, koga bi lahko zaprosili za sponzorstvo, pisanje prošenj in pošiljanje. Ampak tudi tega ne moreš narediti brez vsaj osnovne ideje, kaj bi sploh rad organiziral in kaj takšna organizacija zahteva.


Nočem preveč pameten zveneti, ampak mogoče nekaj zadev okoli projekta oz. finančnega dela projekta:
- jaz sem pri takih zadevah poskušam izogniti besedi sponzorstvo (vsaj pri velikih zneskih), raje uporabljam besedo investicijo, kajti vsak ki bo dal nekaj več denarja bo dal zato, da bo nekaj dobil nazaj,
- zdajle je treba pripraviti zadeve za drugo leto in sep-dec iskati "investitorje" oz. sponzorje
- ne pošiljati prošenj na vse možne konce; poiskati je treba ustrezno ciljno skupino podjetij in njim zadevo predstaviti in videti kaj in kako bo
- v vsakem primeru je treba priključiti Mestno občino

Pa še to: teden mobilnosti je lahko dobra priložnost za take ali drugačne tekaške akcije!

Upam, da je bilo to komu v pomoč, pa da ni izpadlo kot pametovanje!
 klopotec
#97767
INOT napisal/-a:Še vedno ne razumete čist osnovnih stvari. Da lahko karkoli začneš moraš najprej imeti oz. zrihtati finance. Je kdo od vas sposoben najti enega ali več sponzorjev, ki bodo dali vsaj par tisoč evrov kolikor bi bilo verjetno potrebno za organizacijo kakšnega manjšega teka za začetek recimo 10 km?
Je že kdo od vas prišel s kakšnim predlogom kako najti denar za organizacijo teka na stopnice?


A si ti vedno tako destruktiven? Vse kar praviš je seveda treba imeti in to vsi vemo. Če bi vse to, vključno s kupom denarja imeli, potem bi lepo vse službe, ki so potrebne plačali, zadevo močno oglasili, ponudili močne nagrade in zadevo izpeljali. Žal pa tega za sedaj ni in tudi nikoli ne bo, če bomo samo jamrali. Kot so že nekateri predlagali, treba se je dobiti, imenovati nek iniciativni odbor, ki bo pripravil predlog, kako bi zadeva zgledala, nato evidentirati potrebne aktivnosti, določiti nosilce in roke in potem je možnost, da nekaj, oziroma dostojen Mariborski maraton bo.
Verjetno bo treba začeti s krajšim tekom, vendar nekje v mestu, ljudem na očeh. Jaz sicer nisem Mariborčan, pa bi vseeno pomagal, kolikor bom mogel. Vode na postajah ne bom točil, ker hočem tečti.
Do tačas, ko se dobimo, pa naj vsak premisli, koga "težjega" med tekači, pa tudi sicer, pozna. Kot pravi Damjan, denar se dobi tam, kjer so poznanstva. Obvezno pa bo treba priti do župana in to takrat, ko bo ideja že imela neke resne obrise na papirju. Imam neke ideje, kako do njega in mogoče bi lahko pomagal.
Glede na to da so sedaj dopusti, bi se mogoče dobili v septembru, če pa nas je vsaj ene sedem osem, pa se lahko dobimo že sedaj. Vremenski predlagaj kak datum, pa kolegica, ki lahko zrihta prostor.
Uporabniški avatar
 Sebi
#97768
Samo spomnimo se koliko je bilo govora okoli teka po Betnavskem gozdu kao proti Pustolovskemu parku (malo je treba nazaj pobrskati). Z lučkami in ne vem kaj vse še. In kaj se je zgodilo? NIČ!
Ko je pa treba kaj zares narediti, se vse poleže. Najlažje je govoriti in pametovati. Samo za tako malo vmes... Za razmislek...
Uporabniški avatar
 INOT
#97771
klopotec napisal/-a:
INOT napisal/-a:Še vedno ne razumete čist osnovnih stvari. Da lahko karkoli začneš moraš najprej imeti oz. zrihtati finance. Je kdo od vas sposoben najti enega ali več sponzorjev, ki bodo dali vsaj par tisoč evrov kolikor bi bilo verjetno potrebno za organizacijo kakšnega manjšega teka za začetek recimo 10 km?
Je že kdo od vas prišel s kakšnim predlogom kako najti denar za organizacijo teka na stopnice?


A si ti vedno tako destruktiven? Vse kar praviš je seveda treba imeti in to vsi vemo. Če bi vse to, vključno s kupom denarja imeli, potem bi lepo vse službe, ki so potrebne plačali, zadevo močno oglasili, ponudili močne nagrade in zadevo izpeljali. Žal pa tega za sedaj ni in tudi nikoli ne bo, če bomo samo jamrali. Kot so že nekateri predlagali, treba se je dobiti, imenovati nek iniciativni odbor, ki bo pripravil predlog, kako bi zadeva zgledala, nato evidentirati potrebne aktivnosti, določiti nosilce in roke in potem je možnost, da nekaj, oziroma dostojen Mariborski maraton bo.
Verjetno bo treba začeti s krajšim tekom, vendar nekje v mestu, ljudem na očeh. Jaz sicer nisem Mariborčan, pa bi vseeno pomagal, kolikor bom mogel. Vode na postajah ne bom točil, ker hočem tečti.
Do tačas, ko se dobimo, pa naj vsak premisli, koga "težjega" med tekači, pa tudi sicer, pozna. Kot pravi Damjan, denar se dobi tam, kjer so poznanstva. Obvezno pa bo treba priti do župana in to takrat, ko bo ideja že imela neke resne obrise na papirju. Imam neke ideje, kako do njega in mogoče bi lahko pomagal.
Glede na to da so sedaj dopusti, bi se mogoče dobili v septembru, če pa nas je vsaj ene sedem osem, pa se lahko dobimo že sedaj. Vremenski predlagaj kak datum, pa kolegica, ki lahko zrihta prostor.


Tu ne gre za destruktivnost ampak za realnost. Če ne verjameš lahko kar sam poskusiš. Nihče ti ne bo dal niti centa.
Vsi, ki so bili recimo na letošnjem olimpijskem teku v Mariboru pa so se lahko sami prepričali koliko je dejanskega zanimanja za takšne prireditve pri nas.
Uporabniški avatar
 Vreme
#97776
Znak da zadeva ni izumrla pomeni, da le imamo voljo, da uresničimo zastavljeno si zadevo. Glede na to, da bi markorova ideja z tedenom mobilnosti odlična predlagam, da se čim prej dobimo. Povejte kateri dan oz. termin bi vam najbolje odgovarjal???
Uporabniški avatar
 tadejk
#97782
LP

Se pridružujem INOT-ovem mnenju. Ima popolnoma prav. Pa je za menoj že kar nekaj organizacije.

Trenutno organiziramo Mariborski kolesarski maraton, ki bo ravno v sklopu tedna mobilnosti. Pa moram reči, da je to bolj pretakanje tople vode, kot pa neka resno zstavljena zadeva.

Res pa je tudi, da ste za ta termin že zelo pozni. Sponzorji na prošnje ne odgovarjajo- izkušnje, res moraš nekoga dobro poznati pa vedeti, da je takšnih kot si ti še najmanj 100 ali več.

Tako da, trda bo! Sem pa tudi jaz za to, da se kaj organizira.

Tadej
Uporabniški avatar
 Vreme
#97786
TadejK in Inot. Vsekakor se strinjam z vam. Teška bo! Ampak če ne bomo poskusili ne bomo vedeli. In zakaj ne bi poskusili? Ne najdem pametnega odgovora. Sponzorji. OK ! Bi držalo. A sponzorji ne pridejo kar tako sami od sebe. Ne predstavljam si, da bomo nekomu potrkali na vrat in rekli potrebujemo 200.000€ on pa nam bodo skočili za vrat in nam dal 300.000€( če kdo slučajno pozna kakšnega takšnega pa naj takoj pove ;) ) . In zakaj?? verjetno je kar več razlogov, sam pa vidim oviro, da mu nimamo kaj pokazati. Komu pa boš dal denar, če nima kaj pokazati. Torej je potrebno najprej nekaj narediti šele potem lahko pričnemo misliti tudi na daljši rok.

Zato je za letošnje leto kaj takega že skorajda zamujeno. Prepričan pa sem, da lahko v letošnji jeseni organiziramo vsaj kakšno desetko, če ne drugače pa vsaj neuradno!
Uporabniški avatar
 INOT
#97792
Še vedno vrtenje v krogu. In pri tem bo tudi ostalo. Še par postov, potem bo pa zadeva popolnoma utihnila. Je kdo od vas dober prijatelj z trenutnim županom? Pozna kdo v Mariboru ali okolici kaj direktorjev od kakšnih močnih firm, ki bi imele lahko interes pri organizaciji teka? Če je odgovor potem to energijo uporabite raje za kaj bolj koristnega :D
 ton
#97793
Klinca: jaz sem sicer Žabar, mislim pa, da je ideja na mestu. Maribor je lepo in veliko mesto, ljudje tako kot povsod po svetu rabijo, da jim kdo pokaže, kako narest nekaj koristnega zase (torej domači tekači, da ne bo nesporazuma) in lepe prireditve se merijo v desetletjih. Saj ne rabite že prvo leto zapreti vseh cest in podreti rektorata, ne?
Uporabniški avatar
 Vreme
#97822
INOT napisal/-a:Še vedno vrtenje v krogu. In pri tem bo tudi ostalo. Še par postov, potem bo pa zadeva popolnoma utihnila. Je kdo od vas dober prijatelj z trenutnim županom? Pozna kdo v Mariboru ali okolici kaj direktorjev od kakšnih močnih firm, ki bi imele lahko interes pri organizaciji teka? Če je odgovor potem to energijo uporabite raje za kaj bolj koristnega :D


Kaj pa če je naš odgovor da???
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#97833
Jaz sem za
:arrow: ...... :D
Težka bo
:arrow: ...... :shock:
Trasa bi morala iti npr. od Tuša v Radvanju pa po traktorski cesti čez Hoče ...
Kaj naj rečem, moji domači tereni. Hitro nabereš 42 km
LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA