prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
 zmrda
#111684
Tudi midva s kolegom imava naslednjo leto v mislih k24!
Imaste morda kakšne predloge glede poti, starta, zaporedje vrhov...
Vesela bom vsakega namiga!!
Uporabniški avatar
 zvone
#111686
Pozdravljena!

Super! Me veseli da ste se odločili za to prelepo pot.
O variantah K-24 je v Forumu v preteklih letih že večkrat bilo dosti napisanega in je najboljše da si to tudi tam preberete.

Seveda je vse odvismo od tega "kako pripravljeni ste" in "kako dobro ste seznanjeni s potjo".

Ne glede na to, NOVIM KANDIDATOM vedno priporočam, da :

1. "prvič" imate vodnika
2. najboljši termin je okrog junija
3. jasno in suho vreme in
4. relacija: Črna-Žerjav-Uršlja- Sleme- Smrekovc -Travnik-Loka-
Raduha-Olšava-Peca-Črna

Če želite, se mi lahko pridružite v naslednjem letu.

Lep dan še naprej! Zvone
 Jožko
#111697
Pozdravljeni!
Ja imena teh krajev so mi ostala v lepem spominu in jih bom še obiskal. Seveda pa z enim od prekaljenih vodnikov, ki to zadevo obvladajo v nulo. In Zvonko je eden izmed njih, kimu lahko zaupate.
Uporabniški avatar
 jan_jan
#111732
Glede na moje izkušnje, je pot v smeri urinega kazalca "lažja". Ko sva se letos s Stanetom podala na pot v obratni smeri, sva prišla do zaključka, da je ta varianta bistveno težja. Morda je razlog v tem, da relativno hitro opraviš s tremi od štirih vrhov (Peca, Olševa, Raduha), s tem nabereš veliko višine, pred tabo pa je še 2/3 poti in na koncu še ura resnice -vzpon na Uršljo, ter strm spust nazaj v Črno. :bum:
Pa še ena past te lahko čaka: nočna orientacija na Peci zna biti zelo zoprna, medtem ko je pot z Uršlje proti Raduhi dobro uhojena (SPP) in običajno večjih težav z orientacijo ni. Kot praviš Vencelj, je tudi predhoden trening z lučko zelo priporočljiv, kajti oči postanejo ponoči hitro utrujene, postaneš nepazljiv, kar lahko hitro pripelje do poškodbe.
Na koncu še to: pot je krožna in v obe smeri je potrebno premagati cca. 85km in 5000m +/- višinske razlike. Razlikuje se edino v konfiguraciji terena, kar se proti koncu, ko je utrujenost že velika pri meni bolj odraža v "kontra" smeri.
Za prvič predlagam najprej na Uršljo, Sleme,...vsekakor z nekom, ki pot pozna. Če se izgubiš, te stvar zelo demoralizira, v iskanju prave poti pa čas neusmiljeno teče.
Upam, da se boste vsi, ki se letos niste odločili, štartali naslednje leto na to lepo pot, ki se vam bo (zagotavljam :) ) vtisnila v spomin za vedno.
LP jan_jan
Uporabniški avatar
 vencelj
#111736
Ravno to mi je "padlo v oči" pri Zvonetu, ki je tudi predlagal pot v "urini smeri". Laično razmišljanje bi lahko botrovalo ideji, da je bolje prej opraviti z višjimi vrhovi, kar pomeni obratno smer. Izkušeni boste že vedeli, kako je prav, sploh bo pa za prvič najbolje enega takega dobit za vodenje :wink: .
LP, vencelj
Uporabniški avatar
 zvone
#111747
jan_jan napisal/-a:Glede na moje izkušnje, je pot v smeri urinega kazalca "lažja". Za prvič predlagam najprej na Uršljo, Sleme,...vsekakor z nekom, ki pot pozna. Če se izgubiš, te stvar zelo demoralizira, v iskanju prave poti pa čas neusmiljeno teče.
Upam, da se boste vsi, ki se letos niste odločili, štartali naslednje leto na to lepo pot, ki se vam bo (zagotavljam :) ) vtisnila v spomin za vedno.
LP jan_jan


Pozdravljeni člani K-24 in TF!

Jani je vse povedal. Mogoče še "po mojem" pika na I: Ko greš po predlagani "lažji" poti ( najprej na Uršljo)- ves čas so pred tabo (na očeh)(pre) ostali vrhovi ( Raduha, Olšava, Peca (Grintavci, Julijci, Visoke in nizke Ture) ...in pogled na njih je veličasten (posebaj zjutraj, ko prvi sončni žarki pridejo na plano... ). Ta pogled te enostavno "vleče" in pozabiš na "vse težave" ki te trenutno tarejo na tej poti ( utrujenost, žeja, lakota, žulji, bolečine...) - skratka nepozabno in le tisti (srečeneži) ko so večkrat opravili to to pot vedo , da je vsaka ponovitev še lepša.

Vabljeni!

Lep dan še naprej! Zvone
Uporabniški avatar
 zvone
#111751
Jožko napisal/-a:Pozdravljeni!
Ja imena teh krajev so mi ostala v lepem spominu in jih bom še obiskal. Seveda pa z enim od prekaljenih vodnikov, ki to zadevo obvladajo v nulo. In Zvonko je eden izmed njih, kimu lahko zaupate.


Pozdravljen Joško!

Tudi ti (in Dorica) si (sta) med tistimi "srečneži" ki to pot prav tako dobro poznajo. Upam, da bo drugo leto priložnost, da K-24 ponovimo skupaj. Še bolj pa bom vesel, ko opravim "svoj dolg" na GM4O. Letos mi to, žal, ni bilo dano.

Lep dan še naprej! Zvone
Uporabniški avatar
 semjul
#111762
pozdravljen Zvone,
na TF sem dokaj nov, v rekreaciji pa niti ne, vsekakor pa bi se ti raje pridružil nalednje leto junija, ko so optimalni pogoji, saj nimam izkušenj v tej smeri.Imam izkušnje z 12 do 14 urnimi turami v alpskem svetu,ali večdnevnimi turami s spanjem, vendar mislim, da je tole vseeno malo drugače.Torej čez 6 mesecev na svidenje,ob tokratnem K24 pa vam želim dovolj moči in volje.

_________________________________________________

vse je privid,sanje so resničnost,resničnost je upanje, upanje je privid
Uporabniški avatar
 zvone
#111771
semjul napisal/-a:pozdravljen Zvone,
na TF sem dokaj nov, v rekreaciji pa niti ne, vsekakor pa bi se ti raje pridružil nalednje leto junija, ko so optimalni pogoji, saj nimam izkušenj v tej smeri.Imam izkušnje z 12 do 14 urnimi turami v alpskem svetu,ali večdnevnimi turami s spanjem, vendar mislim, da je tole vseeno malo drugače.Torej čez 6 mesecev na svidenje,ob tokratnem K24 pa vam želim dovolj moči in volje.

_________________________________________________

vse je privid,sanje so resničnost,resničnost je upanje, upanje je privid


Pozdravljen "Semjul"!

Tako je kot si napisal. Vsekakor pa si s vojim načinom "rekreacije" zelo blizu naporom K-24 in podobnim, in prepričan sem, da to za tebe ne bo noben problem.

"(Za)dosti snega in turnih užitkov na smučeh" ti želim!

lp. Zvone
Uporabniški avatar
 MančaPomaranča
#251950
Malo se zanimam za K24. In imam nekaj vprašanj. Približno kakšen tempo je primeren, da ti uspe v enem dnevu? Veliko tečem in hodim v hribe, kombinacije obojega pa ponavadi ne prakticiram. Je tu potreben tek, ali le zmeren tempo? Videla sem, da je priporočljiv vodnik. Je velika nevarnost, da se izgubiš? Ali velik del poti poteka po asfaltu?

Nekaj sem že brskala za informacijami, nekaj še bom, vsekakor pa bo kakšnen koli odgovor zelo dobrodošel :P
Uporabniški avatar
 zvone
#251976
MančaPomaranča napisal/-a:Malo se zanimam za K24. In imam nekaj vprašanj. Približno kakšen tempo je primeren, da ti uspe v enem dnevu? Veliko tečem in hodim v hribe, kombinacije obojega pa ponavadi ne prakticiram. Je tu potreben tek, ali le zmeren tempo? Videla sem, da je priporočljiv vodnik. Je velika nevarnost, da se izgubiš? Ali velik del poti poteka po asfaltu?

Nekaj sem že brskala za informacijami, nekaj še bom, vsekakor pa bo kakšnen koli odgovor zelo dobrodošel :P



Pozdravljena "Manča" in ostali "kandidati" za to prelepo pot!

Nekaj mojih besed in priporočil...

K- 24 : 80 km in 5000 mvr (gor in prav toliko dol)

Vprašanje je prišlo v pravem ternutku: čez cca dva tri tedna bodo "pogoji" za K-24 "že sprejemljivi" in "najbolj drzni" se bodo sigurno podali na to pot.

Za tiste, ki nimate preveč "trekkerskih izkušenj" in se prvič podajate na 24 urno potepanje, priporočam:

1. da "prvič" imate vodnika
2. da uporabljate najboljši termin - okrog junija
3. da pohod opravite ob jasnem in suhem vremu in
4. da greste v smeri : Črna-Žerjav-Uršlja- Sleme- Smrekovc -Travnik-Loka- Raduha-Olšava-Peca-Črna

Tempo ( za 24 ur) : s postanki vred je to (bruto) cca 3,3 km/h.

Zdi se malo, zavedati se je treba, da je " pravih tekaških" destinacij (asfalta in makadamskih poti, kjer je možen "varen tek" ) zelo malo (asfalta cca 4-5 km , makadamskih cest cca 4-5 km), ostalo so "tekaško nevarne" planinske poti marsikje polne
listja, korenin, kamenja,..., tudi blata, vode,...

Ne smemo pozabiti tudi na "veliko višinsko razliko", ki marsikateremu "pokaže zobe" in ga
proti koncu bistveno upočasni.

Načeloma se pot ( v 24 -tih) urah "da tudi prehoditi s tempom hitre hoje", praviloma pa
je hitra hoja zaželena v hrib, rahli tek (joging) pa navzdol in po ravnem.

Preizkušnja je kar zahtevna in vsekakor (za prvič) - priporočam "vodnika".

Nevarnost, da se "izgubiš" sicer obstaja, predvsem če nimaš izkušenj z "branjem planinskih kart" in " orientacije v naravi" in če pot delaš ob izjemno slabih vremenskih pogojih. Pot je relativno dobro označena z markacijo. Seveda, če greš prvič, izgubiš dosti časa za sledenje markaciji - ker poti ne poznaš. Če greš z vodnikom, potem je tvoja naloga le osredotočenost na hojo in tek.

Lahko pa, najprej (po dnevi) en dan obdelaš npr. Uršljo, Smrekovc in Smrekovško pogorje, kak drug dan ( po dnevi) pa Peco Raduho in Olševo.

Če si še potem prepričana - da lahko vse "združiš" - probaš.

Seveda "noč ima svojo moč" in zaradi tega po možnosti v kakšni družbi in ne sama.

Če boš sledila temam TF, boš vsekekor nalatela tudi na kakšno povabilo za K-24.

Torej, pridno treniraj ( poskušaj opraviti časovno različno dolge in čim daljše trekking pohode ( s čim več višinskih metrov)) in se pripravi.

Še to: Ključna je dobra fizična pripravljenost: Zavedati se moramo, da je 80 km planinskih poti pomeni cca 100 000 do 120 000 korakov v 24 urah!
In dovolj je le en "napačen" korak in je pohoda "lahko konec"!


No vse le ni tako "črno": fizično dobro pripravljen tekač (z vodnikom) praviloma uspe opraviti s to prelepo potjo.

K-24 vsekakor priporočam vsem ljubiteljem trekkinga, narave in izzivov.

To preizkušnjo enostavno moraš dati skozi v svojem življenju!

lp. Zvone
Uporabniški avatar
 MančaPomaranča
#252002
Zvone, hvala za koristne informacije! :wink:

Bom trenirala, še kaj prebrala, potem pa da vidimo. Ali bo letos padel K24 ali pa najkasneje drugo leto... 8)
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#252006
Jaz pa že kar nekaj let govorim: "Letos pa bo K-24" in res je vsako leto, samo mene ni zraven
 nana
#252010
Jaz to isto govorim za Uršljo goro in Peco... tudi že nekaj let :D
Knjižica SPP pa kar kliče po teh štempljih :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA