prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 Vreme
#114613
Planinsko društvo Paloma Sladi Vrh je v letu 2001 odprla planinsko pot po občini Šentilj imenovano Šentiljska pot, katera poteka po krajih občine Šentilj.

Prečni profil poti

Slika

Več o sami poti lahko najdete na naslovu:
http://www.pdpaloma.si/p/sentiljska-pot.html

Prehodi se jo lahko čisto po lastni izbiri, omejitev ni, začne se lahko na koncu, začetku ali nekje vmes. Če imaš v dnevniku vse žige dobiš lahko celo priznanje. Lahko pa se jo lotiš tudi v enem dnevu kot se jo lotijo enkrat letno tudi člani našega Planinskega društva, za kar potrebujejo dobrih 17 ur.

Že od lanskega leta pa mene osebno mika,da jo pretečem. V bistvu ne vem zakaj me je tako pritegnila nekaj je v njej in to tako močno, da jo hočem osvojiti. Vsekakor pa se del odgovora najde v neokrnjeni naravi, poteh in prekrasnim razgledom ki jo nudi. Zaenkrat imam v mislih, da jo pretečem v štirih etapah, kdaj kasneje v dveh, mogoče pa najdem celo kdaj pogum in opravim z njo v enem zamahu.

Vsekakor pa je najprej peš varianta pogoj za opravljeno tekaško pot. Do včeraj sta mi manjkali še dve etapi. Včeraj sem opravil z z prvim delom poti. Za pot Sladki Vrh- Trate- Vranji Vrh- Zg. Velka sem potreboval 2uri in 45min , pri tem pa je resnično šlo za spoznavanje terena, pa še fotografiral sem vmes, dvakrat pa celo zašel.

Naslednjič ko opravim še s potjo Zg. Velka - Vranji Vrh bom imel v bistvu opravljeno celotno Šentiljsko pot, v peš varianti seveda. Potem pa…

GPS sled poti:

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=zlnvnkciuotnroxp


Lestvica najboljših časov tistih, ki so pot opravili v enem dnevu!

PRAVILA IN NAGRADE ZA PREHOJENO - PRETEČENO ŠENTILJSKO POT V ENEM DNEVU:

- 1 x prehojena – pretečena pot v enem dnevu: značka + majica (vsakič, ko se pot prehodi).
- 3 x prehojena – pretečena pot v enem dnevu: diploma + 1 dan apartma na Ribniški koči.
- 5 x prehojena – pretečena pot v enem dnevu: diploma + 2 dni apartma na Ribniški koči.
- 10 x prehojena – pretečena pot v enem dnevu: diploma + 4 dni apartma na Ribniški koči.


Za prehojeno pot v enem dnevu je dokazilo dnevnik z vsemi žigi. Pot v enem dnevu se lahko opravi takrat, ko je za to organiziran pohod s strani PD Paloma – enkrat letno. V kolikor je želja, da se pot opravi izven tega termina je potrebno akcijo najaviti na PD Paloma, ki bo po potrebi kontroliralo potek akcije. Za prehojeno pot po trasi in v enem dnevu v tem primeru odgovarja vodnik PZS ali organizator, ki bo pohod izpeljal, pri tem pa je potrebno priložiti GPS sled z datumsko in časovno opredelitvijo. Koordinator za pohode v enem dnevu je Srečko Najmajster – PD Paloma (051-692-834).

Za pretečeno pot v enem dnevu je dokazilo dnevnik z vsemi žigi in GPS sled z datumsko in časovno opredelitvijo. Kdor želi pot preteči v enem dnevu, mora akcijo najaviti na PD Paloma, ki bo po potrebi kontroliralo potek akcije. Za pretečeno pot po trasi in v enem dnevu odgovarja organizator, ki bo tek izpeljal. Koordinator za teke v enem dnevu je Rajko Koražija – PD Paloma (031-423-865)

Dnevnik poti si lahko snamete tukaj
Nazadnje spremenil Vreme, dne 30 Jan 2017, 16:32, skupaj popravljeno 9 krat.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#114616
Superca
res lepa pot za prelaufat
pa še značko dobiš :D

:arrow: seveda bi bilo na tej progi obvezno poizkusiti tudi domače dobrote, ki jih verjetno vključuje ponudba ob poti

:arrow: dobra kombinacija bi bila verjetno tudi dvojica tekač in kolesar

:arrow: čarobno
Uporabniški avatar
 INOT
#114618
Dolžina poti je (vzeto po podatkih iz neta) 60 km. Glede na konfiguracijo mora biti zelo zahtevna. Čim najdem čas grem opravit za začetek vsaj z polovičko poti. :D Upam, da se bo še kdo pridružil. Startal bi v Šentilju potem pa po poti do Sladkega vrha. (točka 3) Tam bi presekal pot prek Vranjega vrha do točke 8 in do konca po poti nazaj v Šentilj. Tako gledano na oko bi to bilo verjetno okrog 35 km.
Uporabniški avatar
 Vreme
#114622
ZdravkoC napisal/-a:Superca
res lepa pot za prelaufat
pa še značko dobiš :D

:arrow: seveda bi bilo na tej progi obvezno poizkusiti tudi domače dobrote, ki jih verjetno vključuje ponudba ob poti

:arrow: dobra kombinacija bi bila verjetno tudi dvojica tekač in kolesar

:arrow: čarobno


Če se boste ta hitri odločili za tek se vam lahko seveda pridružim kot kolesar :D , v spomladanskem času namreč. Kar pa se tiče obiska domačih dobrot so vsekakor ob poti :toast:

Inot kje pa si našel razdaljo 60 km? Sam sem s pomočjo http://www.mapmyrun.com/ nameril nekaj več kot 42 km. Sicer pa bo najbolj točna razdalja ko bo jo nekdo pretekel z Garminom :). Konfiguracija terena pa resnično kar zahtevna. praktično gor dol, ravnine je bore malo.

Kombinacij je seveda nič koliko, a sam se navdušujem predvsem na izvirno pot.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#114626
INOT napisal/-a: ... Upam, da se bo še kdo pridružil. Startal bi v Šentilju potem pa po poti do Sladkega vrha. (točka 3) Tam bi presekal pot prek Vranjega vrha do točke 8 in do konca po poti nazaj v Šentilj. Tako gledano na oko bi to bilo verjetno okrog 35 km.

:arrow: Ti samo povej, kdaj boš imel čas. Sicer se bolj navdušujem nad enodnevno celotno traso (+ postanki za domače dobrote), sploh če je dolžina ca 42 km
:arrow: Saj to bi bil Maraton promo I feel Slovenske Gorice :TF)
Uporabniški avatar
 INOT
#114635
Nahitro sem preletel nekaj linkov za šentiljsko pot. Na enem piše dolžina 60 km, na drugem pa okoli 50. Bomo očitno morali kar sami preverit točno razdaljo. :lol:
Uporabniški avatar
 Vreme
#114654
@ Inot sem tudi sam še malo googlal in naletel na iste podatke, ja nič bo potrebno zares izmeriti na samem licu mesta :lol:

Je pa tudi res, da bi se naj tekaška varianta na nekaterih mestih razlikoval od pohodniške, vendar ne bistveno.

Kot sem rekel sem pripravljen če ste za to biti v spremljevalni ekipi :TF)

Še ne pogled na prehojeno pot:

http://www.moj-album.com/album/7630431/
Uporabniški avatar
 Damijan
#114662
Sicer imam rad zimo, a megla zadnjih dni mi gre že fajn na živce.
In je pravi užitek videt Slovenske gorice v ... barvah. Videti je zelo lepo!

Kdaj bo izlet?
Uporabniški avatar
 vencelj
#114668
Malo sem se pozabaval na naravoslovnem atlasu Slovenije. Traso s karte PD Paloma Sladki vrh sem "prenesel" na karto v atlasu in nameril blizu 50 km. Seveda je to le približna meritev, prav hudih odstopanj pa tudi ne more biti. Pravi podatek bo pa treba le na progi izračunat.
lp, vencelj
 klopotec
#114702
Vreme napisal/-a:Planinsko društvo Paloma Sladi Vrh je v letu 2001 odprla planinsko pot po občini Šentilj imenovano Šentiljska pot, katera poteka po krajih občine Šentilj. Več o sami poti lahko najdete na naslovu:
http://pd.paloma.si/sentiljskapot.htm

Prehodi se jo lahko čisto po lastni izbiri, omejitev ni, začne se lahko na koncu, začetku ali nekje vmes. Če imaš v dnevniku vse žige dobiš lahko celo priznanje. Lahko pa se jo lotiš tudi v enem dnevu kot se jo lotijo enkrat letno tudi člani našega Planinskega društva, za kar potrebujejo dobrih 17 ur.

Že od lanskega leta pa mene osebno mika,da jo pretečem. V bistvu ne vem zakaj me je tako pritegnila nekaj je v njej in to tako močno, da jo hočem osvojiti. Vsekakor pa se del odgovora najde v neokrnjeni naravi, poteh in prekrasnim razgledom ki jo nudi. Zaenkrat imam v mislih, da jo pretečem v štirih etapah, kdaj kasneje v dveh, mogoče pa najdem celo kdaj pogum in opravim z njo v enem zamahu.

Vsekakor pa je najprej peš varianta pogoj za opravljeno tekaško pot. Do včeraj sta mi manjkali še dve etapi. Včeraj sem opravil z z prvim delom poti. Za pot Sladki Vrh- Trate- Vranji Vrh- Zg. Velka sem potreboval 2uri in 45min , pri tem pa je resnično šlo za spoznavanje terena, pa še fotografiral sem vmes, dvakrat pa celo zašel.

Naslednjič ko opravim še s potjo Zg. Velka - Vranji Vrh bom imel v bistvu opravljeno celotno Šentiljsko pot, v peš varianti seveda. Potem pa…

Nekaj utrinkov iz prehojene poti:

http://good-times.webshots.com/album/561960953YeBHKt

http://family.webshots.com/album/560124411cFmXqt

Potek poti in prečni prerez poti :

http://www.mapmyrun.com/run/slovenia/sl ... /492569507


jaz bi se tudi klatil po tej poti. enkrat spomladi, zdaj moram končati druge stvari. zgoraj si napisal da si šel od Sladkega (mimogred, a bod drugo leto spet takšne dobre medalje kot letos?) do Zgornje Velke preko Vranjega vrha. Po mapi je Vranji vrh še kar nekaj za Velko?
Če pa se boš v januarju odpravil na kako etapo te poti pa javi, če bova lahko uskladila grem zraven. vendar naj bo vsega skupaj vsaj za šest sedem ur srednjega tempa.
Uporabniški avatar
 Vreme
#114714
Klopotec dobro spremljaš zadeve. Seveda je napaka Dražen Vrh je prav
:D
Vsekakor sem tudi sam za bolj zgornjo spomladansko izvedbo teka. Je pa potrebno še progo prilagoditi tekaški varianti. Zaradi tega verjetno tudi hodi razlika v km.

Razmišljam tudi, da bi se vam kar pridružil kot tekač, seveda če bo me kdo čakal. Kolesarsko bi zraven bil ponekod še počasnejši :cry:

Kar se tiče Sladkih6 bodo še naprej sladki 8)
Uporabniški avatar
 Vreme
#114863
Evo sicer nepričakovano, a tako je pač pri meni. Na današnjo prvo obletnico ponovnega začetka ukvarjanja s tekom si rečem, kaj narediš danes, pač ne narediš jutri (ali pač :?: :D ) se oblečem in odidem.

Prvi del tekaške poti po Šentiljski poti v dolžini nekaj več kot 20 km je opravljen z nekaj odstopanji od planinske poti. Pot od Zg. Velke do Vranjega Vrha oz. Sladkega Vrha sem opravil kar po moji standardni tekaški poti. Bom pa naslednjič opravil še pot od Zg.Velke do Vranjega Vrha po planinski poti, pa da vidimo katera pot je boljša.

Za pot sem potreboval nekaj sekund več kot tri ure, sem pa vmes tudi nekaj hodil nekateri klanci so saj zame kar strmi. Se pa mi je pri tem utrnila misel, da če se odločim, da vas zainteresirane spremljam s kolesom, da boste na teh klancih sigurno hitrejši kot pa jaz z kolesom.

Trasa prvega dela zaenkrat izgleda takole:

http://www.geopedia.si/#L1361_F10_T275_ ... 171205_s14

Tako ostajata mi še dve etapi za celotno pot :wink:
Uporabniški avatar
 vencelj
#114870
:clap: ,Vreme. Lepo si obeležil tole prvo obletnico, lepo pot si naredil in tudi v tem letu si že kar nekaj dosegel!
Torej še dve etapi, potem bo pa tudi kilometraža Šentiljske poti bolj jasna, če je ne bo kdo (ali skupina) že prej premeril. Kakor gledam fotke s 1. januarja, je na (ob) poti še kar nekaj snega!?
lp, vencelj
Uporabniški avatar
 Vreme
#114872
Točno tako, še dve etapi do konca. Kdaj pa bosta, pa še ne vem :lol:

Kar se tiče snega je seveda še v naših krajih niso to ravno metri a nekaj pa ga je le :D
Uporabniški avatar
 INOT
#114889
V torek zjutraj po vsej verjetnosti štartam na polovičko.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 97

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA