prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#134480
Danes zveèer ob 22h tako ena srednja tekško-trekking tura v proslavo najkrajše noèi!
Ob 22h pri daljnovodu preden se zavije na levo Spomeniku talcem v Razvanju v Podpohorju.

Trasa:
1. Bolfenk-Stolp
2. Glažuta
3. Peèke
4. Obrambni dom
5. Spodnja postaja vzpenjaèe
6. spomenik Talcem

Èe se kdo pridruži cool, sicer pa prijetno praznovanje in sožitje z drevesi in sprejemanje energetskega cikla v katerega so stopila drevesa.


Ocena èasa: ja se nadejam da bom ob treh že v postelji morda pa še prej...Heheh motiv za hitrost.
Baterija in kakšen energetski napitek pa kakšen energetski kos sadja verjamem da bo dovolj.




Prijetno in ustvarjalno,
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#134601
No meni pa je ratala najbolj hecna trening tura verjetno ena hecnejših dosedaj.

Startal ob 22h pa nekaj pri spomeniku v Razvanju pri Mariboru.

Smer Bolfenk....Veter, kazalo na nevihto...

Potem na Areh ...nièe presunljivega. Od tam na Šumik.
Iz Šumika sem se spustil po cesti proti Božjim štengam kjer sem potem zavil v hrib po Holcarski poti in naprej èez Faleževo do Glažute.

Niè divjih svinj, hmmm le kaj..nekaj mladih srnic pa 2 netopirja sta me preletela. Iz Glažute sem se spustil na Peèke.
Malo sem se poèil v ležalnik, preoblekel majico potem pa v Limbuško grabo do Zg. Marina. Potem pa v graben ob potoku gore dole do obrambnega doma v Pekrah. Tam sem že vèeraj imel na delu za rabuto eno osamljeno višnjo. Moj štirinožni sotekaè ( vèeraj sva šla po isti trasi sicer malo krajši brez Šumika ) in odkritje omenjene višnje je bila bagatela. On se je hladil pod krošnjo jaz pa rabutal.

No in danes sem prišel malo pred tretjo uro do te iste višnje. Se mi je zaželelelo višenj. Pa sem splezal na drevo ( :) ob treh zjutraj so zapasale višnje ) in se basal, basal, basal,...
Ko sem tako eno višnjo vgriznil mi je špricnilo v obraz. Zaèel sem si ribati oko in pri tem mi je svetilka padla iz glave na dno in to tako da se je svetilka obrnila v travo. Zraven nje pa moja HOS kapica s šahiovnico.
Tako sem ostal v temi visoko v krošnji v asani, ki bi mi jo zavidal tudi guru, ki me je uvajal v prve ure Nidra Yoge v soboto na Vurberku.
Spušèal sem se trdno oprijemajoè karkoli je bilo podobno veji...tiste pol lune se skozi krošnjo ni dobro videli. No pri tem sem si strgal mojo lep EU 2007 majico...

Ampak višenj sem si pa privošèil.

Ker sem vèeraj šel po tej trasi s kužekom moram z zadovoljstvom še povedati, da se je ponudila ena podlasica ( sredi dneva v vroèini v nedeljo ) 10metrov pred nama za trening živcev psa, da ni šel nadnjo in sem ga miril za gibanje po gozdu :):).
Jaz sem jo z apelom vzpodbujal naj pride bliže pa naju je igrivo spremljala ko sva se približevala...

Zora me je ujela pri plakatu dovoboja Zavec pred Areno...

Na travniških poljanah pod daljnovodi naprej od nogometnega parka sem preseneèal kot za stavo mlade srne, in ko sem mislil da jih ponoèi ne bom slišal, so se oglasili tudi srnjaki.

In evo mene doma...orièa zbujanja mesta.

Sedaj pa bo treba malo na kolo.

Mimogrede èe je kdo zainteresiran ( boljše da prej povem ko nekak ni interesa za tek z mano pa prej povem za duatlonsko avanturo ).

V juliju je Luèki trekking.

Èe je kdo zainteresiran.

V petek bi štartal iz Prevalj ali Holmca s kolesom preko Avstrije na prelaz Luže in potem èez Bukovsko sedlo na panoramsko cest od tam pa spust do
Solèave, kjer bi prespali.
V soboto zjutraj pa spust do Luè na trekking. Potem pa vraèanje s kolesom nazaj v Solèavo, prespat in potem v nedeljo povratek preko Smrekovca, doline Bistre in potem preko doma na Slemenu in Naravskih ledin spust v Ravne. Potem pa po Pohorski strani èez Vuzenico in Vuhred Lehen Lovrenc domov?

Hvala vnaprej za sodelovanje
Uporabniški avatar
 andreya
#134630
Kazen za rabutanje mora biti. :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA