Nneuradni forum za podporo sežanskem tekaškemu prazniku

Moderatorji: ziga, Bot-sub

 Bot-sub
#77638
Lep pozdrav vsem!

Torej, bliža se 7. Mali kraški maraton, ki bo 25.3.2007.
Zadeva sicer še ni tako zelo blizu pa vendar, smo se odločili, da bomo poizkušali zbrati čimveč mnenj in predlogov pa tudi pripomb, ki nam bodo pomagali pri organizaciji 7. MKM

Nekaj novosti, ki se pripravljajo.

Zadeva bi trajal 2 dni z zabavo ter ponudniki kraških dobrot.
Okrepili bi aktivnosti za otroke (razne igre ipd), pa še kaj bi se našlo.

Sedaj pa bi radi slišali, kaj bi vi spremenili, dodali, odvzeli.
Dobre predloge bomo poizkušali upoštevati, kolikor bo le v naši moči. Torej, navali narode! :lol:
 mojA
#77648
Oh, saj ne morem verjet - že sedmi !

Moram priznati, da mi brez MKM živeti ni, vsaj začetek sezone ni tisti pravi. Jaz in moja družina smo se udeležili skorajda vseh, razen prvega, ker nismo izvedeli zanj pravočasno in lanskoletnega. :arrow:

STARTNINA je bila ZELO ZELO PREVISOKA (kljub kvalitetnejši majici ) in ker ste UKINILI STE DRUŽINSKI POPUST smo vas "bojkotirali" in nas ni bilo - iz principa, ker ste ukinili družinski popust. Smo namreč 4 člani - vsi že skoraj odrasli (otroci 13 in 15 let). V zadnjih dveh letih opažamo, da se startnine nesramno povečujejo ob skorajda enaki ponudbi. TO nikakor NI "ŠPORTNO" in kar vas bo verjetno bolj zanimalo, poteza komercialno gledano ni dobra. Zakaj? Dolgoročno boste TEKAJOČE FAMILIJE izgubili kot tudi tekače posameznike, ki kasneje iz teh družin "vzniknejo" . Ta izguba je neprimerno višja kot npr 10 % popust ali celo 4. član zastonj, kot imajo urejeno na nekaterih drugih prireditvah.
Kar se ostalega tiče, sem bila vedno zadovoljna. Če bi hotela kaj najti seveda bi, vendar prihajam zaradi teka samega in ostalih tekačev. Vzdušje je tisto, kar naredi Mali kraški maraton tako privlačen in poseben.

Upam, da se drugo leto vidimo ter da bo ta prireditev ostala v našem "družinskem repertoarju" še naprej.

Srečno !!!

Mojca
Uporabniški avatar
 matej712
#78196
Bot-sub napisal/-a:Sedaj pa bi radi slišali, kaj bi vi spremenili, dodali, odvzeli.
Dobre predloge bomo poizkušali upoštevati, kolikor bo le v naši moči. Torej, navali narode! :lol:

Mislim, da je bila spomladi huda polemika okrog tekaških majic. Moj predlog je, da ponudite tekaško majico za doplačilo. V "osnovni" startnini naj se ponudi le zavarovanje trase, oskrba na progi in okrepčilo (makaroni, jota) v cilju.
Uporabniški avatar
 kustus
#78200
LP

Tudi jest bi rad skritiziral glede boljših majic. Kajti pred začetkom sem se z prireditelji dogovarjal za majico velikosti XXXL in ste mi zatrjevali da ni frke, da se bomo vse dogovorili po teku. Ko sem odtekel pa ni bilo možno menjati majic. Saj ni problem če že dvignete štartnino na račun kvalitetnejše majice toda moj problem je da mi je vseeno kakšna kvaliteta premajhne majice mi stoji v omari.
Saj morda bo kdo rekel spet on in velikost a kaj čmo organizatorji hočeš nočeš pozabljajo da smo todi taki tekači. In pa še nekaj ne razumem zakaj moram v predprijavi podati številko majice ko pa tko ali tko ne dobim tistega kar napišem na prijavo.
Če boste imeli drugo leto majice bi se že vnaprej skušal dogovoriti za velikost vsaj ene majice XXXL in pa še letošnjo bi zamenjal saj je čisto nova v omari.
 mojA
#78352
kustus napisal/-a:LP

In pa še nekaj ne razumem zakaj moram v predprijavi podati številko majice ko pa tko ali tko ne dobim tistega kar napišem na prijavo.
.


Zgledujte se po LM. Letos smo navedli št. majice in ob startni številki tudi dobili pravo velikost. Žal se je zataknilo ob švic majci za 42 kilometraše tako, da imam sedaj doma eno ful preveliko. Verjetno jo bom odnesla v kakšno šiviljstvo, kar seveda ne bo zastonj. Vendar višina startnine LM in MKM ni primerljiva.

Predlagam, da ob prijavi ponudite opcijo ŠVIC MAJCA: DA ALI NE in uredite, da v primeru DA, tudi zagotovite pravo velikost. Srečno.
 Tinca
#78365
Majice na polmaratonu in tudi nogavice niso ustrezale številki, ki sem jo podala pri prijavi.Sem mislila, da sem samo jaz imela pač smolo, pa vednar tudi moje koelgice niso dobile majice , katero velikost so ob prijavi navedle.
Uporabniški avatar
 Fotr
#78366
Bot-sub napisal/-a:...Sedaj pa bi radi slišali, kaj bi vi spremenili, dodali, odvzeli.
Dobre predloge bomo poizkušali upoštevati, kolikor bo le v naši moči. Torej, navali narode! :lol:


Bi se mogoče dalo kaj storiti na tem, da ne bi v razpisu pisalo Tečete na lastno odgovornost. Mislim, da par stotakov (pardon evrov) povečana stratnina zaradi zavarovanja tekačev ne bi vzbudila nikakršne slabe volje. Tudi zavarovalnice rade zaslužijo in sežanski polmaraton bi bil eden redkih, ki bi poskrbel, da ne tečemo na lastno odgovornost.
Uporabniški avatar
 RoKo
#78387
Fotr napisal/-a:
Bot-sub napisal/-a:...Sedaj pa bi radi slišali, kaj bi vi spremenili, dodali, odvzeli.
Dobre predloge bomo poizkušali upoštevati, kolikor bo le v naši moči. Torej, navali narode! :lol:


Bi se mogoče dalo kaj storiti na tem, da ne bi v razpisu pisalo Tečete na lastno odgovornost. Mislim, da par stotakov (pardon evrov) povečana stratnina zaradi zavarovanja tekačev ne bi vzbudila nikakršne slabe volje. Tudi zavarovalnice rade zaslužijo in sežanski polmaraton bi bil eden redkih, ki bi poskrbel, da ne tečemo na lastno odgovornost.


To je pametna :idea: Samo da ne bo prišlo do tega, da bodo N Extreme in ostali profi organizatorji služii še več na račun rekreativcev. Več kot 10 EUR štartnina ne bi smela bit. (primer Nabrežina, Palmanova) kontra primer Sežana-Kraški, Jesenski, Bohinj-cena pretirana)
Uporabniški avatar
 matej712
#78395
RoKo napisal/-a:Več kot 10 EUR štartnina ne bi smela bit.

Se strinjam. Če lahko za 10 EUR izpeljejo SAM (štartnina v predprijavi za 35km), potem lahko za enak denar izpeljejo vsako tekmo!

Če primerjam npr. Palmanovo in Ljubljano. V Palmanovi si se lahko prijavil zadnji dan za 15 EUR, v Lj. so se predprijave zaključile nekaj dni prej (7500 SIT - kar je dobrih 30 EUR). Tako v Ljubljani, kot v Palmanovi smo imeli merjenje s čipi. V Ljubljani smo dobili sponzorsko T-majico, sponzorske nogavice, sponzorski bidon. V Palmanovi smo dobili sponzorsko tekaško majico (vredno vsaj toliko, kot vse tri stvari v Lj). Okrepčevalne postaje ob progi in v cilju so bile primerljivo založene. Vendar smo v Palmanovi dobili makarone po tekmi, v Lj pač ne (v vrečki mandarino, banano in majhno pomarančo). Zakaj taka razlika????
Uporabniški avatar
 RoKo
#78454
matej712 napisal/-a:
RoKo napisal/-a:Več kot 10 EUR štartnina ne bi smela bit.

Vendar smo v Palmanovi dobili makarone po tekmi, v Lj pač ne (v vrečki mandarino, banano in majhno pomarančo). Zakaj taka razlika????


Tudi herba bombone.
 robter
#78948
RoKo napisal/-a:
matej712 napisal/-a:
RoKo napisal/-a:Več kot 10 EUR štartnina ne bi smela bit.

Vendar smo v Palmanovi dobili makarone po tekmi, v Lj pač ne (v vrečki mandarino, banano in majhno pomarančo). Zakaj taka razlika????


Tudi herba bombone.


Ja sej, če ne bi bilo bombonov bi še kaj rekel.
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#78952
Tudi jaz mislim, da so štartnine previsoke, sploh zdaj, ko lahko vse teke primerjam s SAMom, kakšnih mednarodnih izkušenj pa žal nimam.

Mogoče bi bila res dobra poteza ponuditi kakšne popuste, vsaj za družine, večkratne udeležence ipd. Če pa ocenjujete, da je udeležba dobra in taka, da ne potrebuje spodbude, potem bomo pa morali tekači nekoliko bolj selektivno izbirati tekme. Izbire je kar veliko in vedno več, tako da nebi smelo biti težko izločiti prireditev kjer ne dobiš tistega, kar misliš, da si plačal.

Bilo bi zanimivo, če bi se javil kakšen od organizatorjev in nam predočil specifikacijo stroškov (in dohodkov) take prireditve, pa bi lažje kritizirali (ali pa težje).
 Bot-sub
#80359
Lep pozdrav vsem!

Kar se velikosti majice tiče je pač tako, da se čisto vsem 2000 udeležencem, žal, ne da zagotoviti ustrezne velikosti majice. Verjamem pa, da je vmes mogoče celo kdo, ki je dobil pravo številko majice.

Načeloma smo na našem maratonu proti majicam in biradi ponudili kakšno drugo "darilce" tekačem. Zato tudi zbiramo predloge.

Kar se cene maratona tiče, je takšna kot je. Organizatorji že imamo svojo računico in lahko vam zagotvim, da nihče ne obogati zaradi tega maratona. Prej obratno. Mogoče bo s prihodom novih in večjih sponzorjev kaj drugače, vendar zaenkrat ni bilo tako. Maraton organizira zavod, kateremu tako ali tako ni interes, da kuje nevemkakšne dobičke ampak gre le zgolj za promocijo športa.

Če kdo ne verjame, pa ga lahko povabimo na dan pred maratonom in si bi lahko sam ogledal koliko ljudi dela na tem projektu in koliko ljudi je potrebno za to plačati.

Mislim, nisem pa prepričan, da so vsi udeleženci maratona zavarovani s strani enega naših sponzorjev (ne bom pa trdil). Če se je komu kaj zgodilo, še nobenega nismo pustil kar na cesti ampak smo vsem BREZPLAČNO pomagali... Tekmovanje na lastno odgovornost pa pač piše, ker mora. žal se vedno najde kdo, ki izkoristi dobroto drugih...

Torej, še vedno zbiramo predloge. Poizkusite biti čim bolj raznoliki. Vsem ne bomo morali ustreči. Dobre predloge pa bomo vsekakor upoštevali...

Npr, kako vam čim bolj olajšati prijavo, plačilo in dvig številk...

LP
Uporabniški avatar
 kustus
#80366
Bot-sub napisal/-a:Lep pozdrav vsem!

Kar se velikosti majice tiče je pač tako, da se čisto vsem 2000 udeležencem, žal, ne da zagotoviti ustrezne velikosti majice. Verjamem pa, da je vmes mogoče celo kdo, ki je dobil pravo številko majice.

LP


No jest verjamem da je vsem težko ustreči vendar mesec dni prej ste mi zagotavljali da se da to urediti ko pa sem tek odtekel in prosil za zamenjavo se pa ni niti dogovoriti dalo.
Uporabniški avatar
 stari
#80372
Tek je tak kot je ,če ti je všeč prideš ,če ti ni te ni.Na teku Vasaloppet je štartnina 130 evrov in za ta denar dobiš enolončnico spominsko kapo in okrepčila ob progi vse ostalo se plača.Nihče ne diskutira z organizatorjem da bi rad ravno prav vroč čaj ,hrano za vegije in podobno.Če ti ni všeč pač ne greš .Čast za vsakega tekača je da ta tek preteče.Fant na Švedskem ne dobi dekleta ,če ne preteče ta tek ,saj velja za slabiča.Udeležba pa je 19.000 tekačev. :roll: :twisted:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA