splošno, vabila, poročila, ...

Moderator: bubi

#192399
Ravno prebiram tole debato glede tekme v Pekrah.

Zelo me čudi pisanje organizatorja, ki vso oz. večino krivde pripisuje sodniku.
Kaj je sodnik organizator, ali samo nekdo ki prekontrolira zadevo, kar mu jo organizator dal v roke?

Ker sem bil do sedaj dvakrat sodnik in to ravno na vaših tekmah bo povedal svoje mnenje.

Naj se organizator malo zamisli nad svojim delo in tudi to, kaj da sodniku v roke. Ko sem bil pri vas sodnik sem dobil v roke maste karto, brez mikrolokacij z obrazložitvijo "saj boš vido, ni kaj za zgrešiti"…O kakšnih progah po kategorijah ni bilo ne duha ne sluha…

Na tekmi v Stražunu so se karte še pol ure pred startom risale na roke. Ko sem jih dobil v pregled, sem organizatorja, oz. Bojana opozoril na napako, da je na eni ali dveh kartah pri začetniški kategoriji potka prerisana z flomastrom, hkrati pa še razmazan flomaster… Odgovor je bil, da začetniki tako in tako ne gledajo karte, ampak samo tečejo… Zakaj je potem sodnik, če se ga ne upošteva… Da ne omenjam še kakšnih drugih slabih izkušenj z organizatorjem na tej tekmi… To so stvari, zaradi česar ne želim biti več sodnik…
Konkretni organizator se naj zamisli nad svojo organizacijo in spoštuje sodniško delo.

Lp
Zoran
#201415
Še ena napaka: na srednjih razdaljah so proge običajno predolge, na dolgih razdaljah pa prekratke.

Glede na današnje rezultate, sem prišel do naslednjih zaključkov glede idealnih dolžin prog na današnji tekmi (po pravilniku OZS) - razdalje so v km:

M21 - od 2,9 do 3,3
Ž21 - od 1,5 do 1,7
M21B - od 1,1 do 1,4
Ž21B - od 0,5 do 0,6
M35 - od 1,9 do 2,2
M45 - od 1,2 do 1,6
Ž35 - od 0,7 do 0,9
M18 - od 1,6 do 1,9
M16 - od 0,8 do 1,0
Ž16 - od 0,7 do 1,0

Hm, hm, hm ...
Klemen
#225643
V zvezi z DP na dolgi razdalji in DP štafete nekaj napak:
  • Izkušeni ljudje na startu - reden pregled ure; na DP se je start nekaterih tekmovalcev nekje sredi tekme zamaknil za 1 minuto.
  • Na vodni kontroli je bilo za 160 tekmovalcev 7,5l vode. Na dolgih progah (2 uri v gozdu!) se to ne sme zgoditi.
  • Na DP štafete je bila uporabljena napačna nastavitev OS programa, prav tako proge niso bile vnešene v SW. Potrebno je pred štafetami vsaj enkrat testirati vnose prog, vnose tekmovalcev in delovanje SW.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA