splošno, vabila, poročila, ...

Moderator: bubi

 kofols
#119558
Ja, sam stvar je še dodatno triky, ker si sam izbereš vrstni red pobiranja KT in še ocenit moraš katere KT se ti glede na število točk in čas, ki ti je še preostal splača pobrati, saj je KT ponavadi tolk, da vseh itak ne morš pobrat v vnaprej omejenem času.

Zanimivo in sploh še več tuhtanja, planiranja..... Sem malo pobrskal...Zadnji score, ki se ga spomnim je bil tale <a href="http://www2.arnes.si/~gander/Clanki/8/8.htm">ZIMSKI SCORE</a> izpred 5 let. Odličen report by Sandi.

+

Še glede nagradic za TF-O-CONTEST - Bodo take male O-zastavice za v avto. Ena od stvari, ki jo ima vsak orientacist...... 8) :wink:
Uporabniški avatar
 bubi
#119584
Imam informacijo, da bo Trzinski score (tudi zavoljo lažjega točkovanja) malo drugačen. Namreč - potrebno bo pobrati vse kontrole, merilo pa se bo čas. Skratka - ne bo časovnega limita. Še vedno pa velja, da si bo lahko vsak sam splaniral pot.
Uporabniški avatar
 bubi
#119585
Jaz pa še razmišljam, da bi zavoljo večjega rivalstva na zadnji tekmi to tekmo v točkovanju še ustrezno obtežil. Z npr. faktorjem 1,1. ;) Sicer sem bolj polovično navdušen nad idejo, vendar - mogoče bi to morali vedno narediti za finalno tekmo, da bi omogočili še kakšen preobrat v zadnjem trenutku in predvsem, da se vsi skupaj vidimo na zaključku lige.
Uporabniški avatar
 haupi
#119689
A štartalo se bo pa v intervalih al vsi skup?

Lp
haupi
Uporabniški avatar
 bubi
#119753
Nimam pojma. Ampak glede na to, da bo score, bi bilo smiselno, če bi startali vsi skupaj.
 kofols
#119758
Ne vem no. Ideja za skupinski ScoreO je OK, ko je zimska tekma, da se folk ne šlepa po gazi....zdej pa bi blo posamično bolj tekmovalno, saj tud, če bi te kdo dohitel ti ne bi kaj dosti pomagalo......

Dule kje si? Prideš?
Uporabniški avatar
 haupi
#119765
Upam, da res ne bo skupinski štart...

se vidimo v soboto
Uporabniški avatar
 bubi
#119786
Pa ravno skupinski starti so najboljsi. ;) Naslednja tekma, ki jo bom jaz organiziral, bo farsta (ce ze ne one-man relay). :)
K.
 kofols
#119795
Skupinski je fajn, če je tud tako trasirano....forkingi, loopi, itd. Ena od stvari, ki bi jih bilo zanimivo probat na posamičnih štartih je tale <a href="http://news.worldofo.com/2007/04/23/macr-o-a-step-forward-for-orienteering/"> MacroO - D - kontrola </a> (1 prava, pa par slepih; sam bi moral imeti na vseh štabcih SI z istimi številkami).
 Daniel
#119808
Že skupinski štart ni ravno za prepogosto rabo, Macro, Micro in podobne zadeve pa sodijo v Milijonarja ali Kvizkoteko. Uradna prepoved nujna!
 kofols
#119836
Dani že preveč reprezentančno razmišljaš.

Za trening ligo se mi zdijo čist kul take zajebancije. Se vsaj mal sproba traser, tekmovalci. Drugače pa bi tud jaz bil za več treningov s skupinskim štartom. Čakam, da kdo organizira to ameriško foro Billygoat (mass štart - vsak tekmovalec po lastni izbiri izpusti eno KT od vseh). :wink:
Uporabniški avatar
 žine
#119939
Kul tekma tale SCORE, malo zmešnjave na začetku ampak potem se je lepo nadaljevalo. Težavica z gležnjem mi je omogočila samo častno pobiranje vseh kontrol, zato čestitke Gujotu za končno zmago.
lpŽ
 kofols
#120103
TF-O-CONTEST

KONČNA LESTVICA.

Čestitke zmagovalcem in vsem ostalim. Par začetnikov je prav prekoračilo pričakovanja tega contesta....pohvalno! Krate komentar še sledi.

A / točke
Matej Gojčič / 2520

Robert Pobežin / 1828
Stanko Čufer / 565
Gregor Vinder / 486
Marjan Smolej / 330
Andrej Remic / 196
Bogomir Trontelj / 60
Matej Hauptman / 10
Dušan Maček / -
Martin Česnik / -

B / točke
Primož Mikložič / 413

Saška Dvoršek / 257
Marjan Smolej / 226
Robert Pobežin / 203
Žiga Batič / 128
Dušan Maček / 100
Matic Bratina / 79
David Čufer / 70
Žiga Batič / 69
Nejc Smolej / 57
Jure Tršar / 37
Luka Trontelj / 28
Žiga Trontelj / 27

C / točke
Nejc Smolej / 420

Matjaž Koprivk / 137
Nejc Kodrič / 130
Tristan Gorše / 90
Sara Podgornik / 75
Tadej Sever / 53
Tina Ušaj / 49
Patrik Gorše / 35
Luka Trontelj / 28
Žiga Trontelj / 27
Martina Kržič / -
 janezu
#120117
čestitke vsem na lestvici ! (ali bo kakšen začetniški tečaj -kdaj.kje?) upam, da bo novinec ŽINE v soboto na pašmanu v svoji standardni formi :D LP ju
 kofols
#120149
V nedeljo je bil še lep zaključek zimske lige v Trzinu, ki je tudi na račun zanimivega točkovanja (Bubi general formul), pridobilo še dodaten čar k že tako številčno obiskanim treningom orientacije.

Za prvič se je tudi začetniška lestvica super obnesla 8) (po več letih spet polno radovednih), ki je na koncu postregla še s prestižno borbo v A med Gujotom in Žinetom. Prava drama! Tudi v B in C so se iz tekmo v tekmo izboljševali rezultati in je zdej ob zaključku lepo slišat, da so se nekateri že vključili v o-klube. :clap: Bomo mal spremljali razvoj dogodkov, .... Razlog, ker je sezona orientacije na še bolj zanimivih terenih in brezpotjih praktično tu......

ZA ZAČETNIKE

Za naprej glede začetniških O-contestov pa bo letos še ena taka organizacijsko izy ligica ala "OLP - orientacijska liga poletja" in kdor načrtuje, da rabi inštrukcije naj se pridruži in proba. Za Janeza in vse ostale: to vam je najhitrejši tečaj v mestu .... začneš v C, kmalu pol v B, ko si nakurjen v A ...


Štart bo 16.3.08
.... vse podrobnosti so zaenkrat še v rokah Bubija. Do takrat pa se bo tud O-Contest mal odpočil.... :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA