splošno, vabila, poročila, ...

Moderator: bubi

Najbolj všečna shema točkovanja v OT se mi zdi:

SOL formula (fiksne točke)
2
50%
OLP formula (časovna, proporcionalna)
Brez glasov
0%
WRE formula (časovna, variabilna)
2
50%
 kofols
#119086
RANG 1000
Ja, se mi je zdelo, da nekaj ne bo vredu. Začetni izkupiček - začetne točke, ja to je čist sprejemljivo. Dobra rešitev.

OBTEŽEVANJE ZMAGOVALCEV
Uteži so navedene tako zelo na pamet in na kaj jih vezat? Recimo, da jih vežeš na končni zbir točk zmagovalca ali pa na povpreček točk rang. tekm.

RANGIRANJE TEKEM S SLABŠIMI TEKMOVALCI
Ja imaš prav. Bi znalo biti svašta. Ena možnost pa bi bila tudi, da bi podelil takrat točke v skladu z neko absolutno lestvico glede na povpreček točk rang. tekmovalcev; zmagovalec štarta recimo z 50% povprečka in potem navzdol po lestvici, ker men se zdi to, da je 0 točk, tako nestimulativno do slabših tekmovalcev. Da dobijo vsaj nekaj točk.

IZLOČANJE SLABŠIH TEKM. IZ RANGA
OK. Bi blo pa verjetno kar pomembno, ko bi bilo mal rang. tekm. na tekmi.

....... Misliš Firer ZL? hudooo :shock: Za diktaturo bi rabil recimo še knjižico za vpis rezultata, frekv. in insk. z postrojem pred in po tekmi. Je bolje, da ostaneš pri idejah iz prvega posta :wink:
Uporabniški avatar
 bubi
#119129
Mogoče bi se splačalo pozanimati, kakšno formulo uporablja IOF pri tekmah z manj rangiranimi tekmovalci, ker baje uporablja neko prirejeno, ki pa je vsaj jaz nisem našel nikjer navedene. Bom (ob priliki) malo povprašal.

Sicer pa - še kdo? ;)
Klemen
Uporabniški avatar
 bubi
#119139
Očitno sem blond. Nazadnje sem spregledal - sem bil prepričan, da je pisalo precej nedoločeno. Mogoče sem pa kje drugje gledal. Hvala za link. Nekoč se bom menda poigral.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA