področje za debate med uradnimi in neuradnimi člani ekipe, simpatizerji, občudovalci, ... treningi, nastopi, programi, karkoli in vse ...
Uporabniški avatar
 mojcej77
#37161
Živjo!
A kdo ve, kako se prijaviš? Se prijave že zbirajo (ali pa so jih že zbrali?? :shock: :oops: )?
Sklepam, da naj bi bilo več jasno v naslednjih številkah Poleta....lahko pa se tudi motim.

lp,

m
Uporabniški avatar
 lunca
#37165
Desetka, Poletov tekaški izziv v letu 2005 - to je bil naslov članka v 12. številki Poleta.

Letos se bo vse vrtelo okoli desetih km - 10 km prvič z nasmehom, 10 km pod 50 minut in 10 km pod 40 minut. Kakor kaže, bo ekipo spet vodil dr. Škof, kar bo mene spet potegnilo v prijavo :P . Tko lepega leta, kot je bilo lansko, še nisem imela, zato se bom spet grebla... :P

Prijav kot kaže še ne zbirajo, bo pa treba slediti Poletu. :P

Mojca, če se boš prijavila, srečno! :P
Uporabniški avatar
 mujcika
#37418
Tudi jaz bi se prijavila, vendar me malo motijo cilji, ki so jih zastavili:

- 10 km prvič z nasmehom :arrow: že "prerasla" :wink:
- 10 km pod 50 minut :arrow: tudi že "prerasla" :lol:
- 10 km pod 40 minut :arrow: nedosegljivo :oops: :!:

Obstaja mogoče kakšna vmesna varianta kot na primer prvič pod 45 minut. :lol: :D :lol:
Uporabniški avatar
 lunca
#37421
Mujcika, ce ze zdaj teces 10 km pod 50 minutami, potem pa 40 minut res ne bi smelo biti zate nedosegljivo! :P Se posebej pod strokovnim vodstvom! :P
Uporabniški avatar
 Veggie
#37428
Ni to macji kaselj!

A potem pomeni, da ce zdaj preteces pod 40min, potem ne bi smelo biti problema preteci pod 35?!? In ce pod 35 (holy cow!!), potem 30 ni dalec..........?

Reminder: slo. zenski rekord..............................ni pod 31

:!:
 Ninocka
#37430
Pod 40 je kar hudo težko priti (za žensko). Je že potrebna res dobra genetika.
Mujcika, saj verjetno bodo za ženske prilagodili...Ali pa bo pa res hud trening. :twisted:
Uporabniški avatar
 mujcika
#37435
Ninocka napisal/-a:Pod 40 je kar hudo težko priti (za žensko). Je že potrebna res dobra genetika.
Mujcika, saj verjetno bodo za ženske prilagodili...Ali pa bo pa res hud trening. :twisted:


Če bodo res prilagodili, sem pa resna kandidatka. :wink: :P
Uporabniški avatar
 Veggie
#37487
Ne genetika, ampak delo in vztrajnost! Tekac na daljse proge ne postanes cez noc ali pa da bi se ze rodil kot tak
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#37490
To Veggie! :clap:
Tekač na dolge proge postaneš čez dan :wink: , ponoči pa spiš, da se spočiješ za trening naslednji dan.
 Nataša
#37494
Hm, je sicer res, da je za vsak uspeh potrebno fuuuuul garanja, samo se pa ne strinjam, da genetika ne igra nobene vloge. Zakaj ima nekdo smisel za jezike, drugi pa ne? Za glasbo? Poleg tega je genetika še precej neraziskana in vprašanje, kaj bodo še odkrili.

Hočem rečt tole: če bi za poskusna zajčka vzeli npr. Ninočko in mene in bi bili nekako v enakem kondicijskem stanju pa bi enako trenirali - sem prepričana, da bi ona hitreje napredovala. Pa ne da se podcenjujem, to je dejstvo.
Uporabniški avatar
 andrejl
#37497
Nataša napisal/-a:Hočem rečt tole: če bi za poskusna zajčka vzeli npr. Ninočko in mene in bi bili nekako v enakem kondicijskem stanju pa bi enako trenirali - sem prepričana, da bi ona hitreje napredovala. Pa ne da se podcenjujem, to je dejstvo.


Moram pokomentirat :)

Mogoče res, ampak tega ne moreš vedeti. Če bi obe trenirali na podoben način... Enostavno ne moreš reči.

Pa verjamem, da se ne podcenjuješ. Ampak katera pa reče (pa vem, da nisi ti tega dobesedno rekla), da ne more 10km odlaufat pod 40 min, tista se pa definitivno podcenjuje. In pika.

Ker ste vse tega sposobne, samo je treba pravilno trenirat pa pravilno papat :!:

Lp, Andrej
 Nataša
#37498
Hm, sem skeptična, ampak mogoče imaš prav. Res je težko reči... :roll:
Uporabniški avatar
 Binch
#37501
Da bi vsakdo zmogel desetko preteci pod 40min? Predispozicije sigurno niso enake. Vprasanje pa, kolk volje in truda je potrebnega za dosego tega casa. Vcasih se racunica ne izide. Vprasanje je, kje posameznik doseze svoj potencial? Vecinoma je tako ali tako neizkoriscen in z voljo se da marsikej narest, tut kej nemogocega.

Genetika neko vlogo ima (vprasanje pa kako..), ce ne drugje se zakomplicira pri misicnih vlaknih (so mi lih na pamet padla ker neki berem)...pocasna in hitra misicna vlakna...Mislim pa, da zares pride genetika v postev sele pri vrhunskih atletih, kjer govorimo o rezultatih kjer se "rekordi" popravljajo za stotinke.

Zame je 10km v 40min trenutno cista utopija. Trenutni izziv in nacrt je 50min, pa se ta ne vem ce je realen :?: Ampak ker verjamem v to, da bom zmogla ce se bom potrudila, imam sigurno boljso startno pozicijo od nekoga, ki je preprican da tega pa ne zmore...
Uporabniški avatar
 andrejl
#37502
Nataša, verjamem, da si skeptična. Pa tud vem, kako se počutiš. Včasih vidiš koga, ki je hitrejši od tebe, pa se ti zdi to ful nemogoče, da bi bil tud ti tolk dober.

Ampak če se boš enkrat odločla, da boš malo bolj resno k stvari pristopila, te bo pa na rit vrgel, ko boš vidla, česa si sposobna.

Lp, Andrej
Uporabniški avatar
 MihaPR
#37503
andrejl, moram tud jest pokomentriat, vzemimo tale primer:
ce jest zase rečem, da ne morem tečt 10 km pol 40 to drži, ker vem, da nism prpravlen reskirat druzabnega zivljenja, piva zvecer, ponocevanja, 1 mesecnega dopusta, 2 mesecnega potovanja, vsakodnevne pice in čokolade, etc. zato, da bi teku tok. :)
sicer pa back to topic:
kukr sm jest razumel letos ne bo ekipe, bo program, me pa zanima, katere tekme bo vzel polet za "svoje":)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA