polmaratoni, maratoni, gorski teki, kilometrine in kilometraže - lestvice take in drugačne ...

Moderatorji: AVI, lukkka, Dule

#219263
Kar sem rekla, sem rekla. :oops: :evil: :D

Torej: ker ob vseh lestvicah, ki jih že imamo, še nimamo lestvice najboljših rezultatov na Cooperjevem testu, "so me javili" ( :roll: :lol: ) za to zadolžitev. Lestvici bosta dve, glede na razdaljo (2400 m ponavadi tečejo moški, 1600 m pa ženske), vendar bosta odprti za vse ne glede na spol. Za to sta dva glavna razloga:
1. enakopravnost :D
2. ker nikjer nisem našla izračunov predvidenega rezultata na daljših razdaljah na podlagi 2400-metrskega Cooperjevega testa, pač pa obstaja izračun na podlagi ene milje, kar je enako 1600-metrskemu testu:
http://www.jeffgalloway.com/resources/g ... edict.html
In zato je rezultat na 1600 m tudi za moške tekače morda bolj relevanten (upam, da bodo to potrdili in se tudi vpisali na lestvico).

Štejejo tako rezultati na "uradnih" testiranjih kot osebni testi, tako da, kdor nima rezultata, gre lahko takoj zdaj na stezo. :)

Zaenkrat je tako:
2400 m
1. noteko: 7'35
2. vencelj: 8'09
3. Obivankenobi: 8'14
4. tae: 8'31

1600 m
čakam, da bodo vsaj trije rezultati

Ko bo kaj več rezultatov, bo zraven tudi tempo, mogoče kasneje še kaj ...

Če ne bo, pa pač ne bo. :(

Najbolje, da rezultate napišete javno v to temo, lahko pa tudi v ZS.
Štejejo seveda osebni rekordi na teh razdaljah.
Če sem še kaj pozabila, me pa spomnite.
Nazadnje spremenil spela*, dne 29 Mar 2010, 20:12, skupaj popravljeno 1 krat.
#219277
Po daljšem času sem spet 4. :D , kar se sliši bolje, kot zadnji. Morda bi res probal teči še 4 kroge, da vidim ali tisti izračuni pri meni kaj držijo. Zdi pa se mi, da sem se s tem že enkrat igral in ni bilo najbolj merodajno.
#219304
tae napisal/-a:Po daljšem času sem spet 4. :D , kar se sliši bolje, kot zadnji. Morda bi res probal teči še 4 kroge, da vidim ali tisti izračuni pri meni kaj držijo. Zdi pa se mi, da sem se s tem že enkrat igral in ni bilo najbolj merodajno.

Se mi zdi, da boš kmalu 5. :)
#219309
Špela, tale Galloway je vsaj zame malo čuden: na moj 6:35 čas na 1.600 mi naračuna časa pol- in maratona, ki sta absolutno prepočasna. A to pomeni, da se na ovalu vlečem, čim pa je daljša dirka, čudežno zbezljam?
Če smo pri Gallowayih, ostajam pri Janice.
#219312
kovit napisal/-a:
tae napisal/-a:Po daljšem času sem spet 4. :D , kar se sliši bolje, kot zadnji.


Se mi zdi, da boš kmalu 5. :)


Kovit, dokler ne javiš svojega rezultata, se to ne bo zgodilo.

ton, predvidevam, da je pri daljših razdaljah (polmaraton in maraton) ta zadeva manj uporabna kot pri 5k in 10k. Drugače pa nisem pravi naslov za pohvale in pritožbe. :D
A boš rezultat na 2400 tudi napisal?
#219376
kovit napisal/-a:Se mi zdi, da boš kmalu 5. :)


Hoj kovit, bom kar to temo izkoristil za najin dialog. Skratka, vesel sem, da nas še prebiraš in se celo po malem oglasaš, se pravi si vsaj z eno nogo še vedno pri forumu. Kako ne, ko smo pa tu gor sami dobri ljudje :D .

Ker smo ravno pri Cooperju, verjamem da je tvoj čas bistveno boljši od mojega, zato ga le vpiši. Konec koncev se vsi učimo od boljših.

Ej, ali se mi le zdi, ali je sedaj že skoraj eno leto, kar si v pokoju (you know what I mean).

Se nameravaš kaj vrniti ali niti ne?
#219387
tae napisal/-a:
kovit napisal/-a:Se mi zdi, da boš kmalu 5. :)


Hoj kovit, bom kar to temo izkoristil za najin dialog. Skratka, vesel sem, da nas še prebiraš in se celo po malem oglasaš, se pravi si vsaj z eno nogo še vedno pri forumu. Kako ne, ko smo pa tu gor sami dobri ljudje :D .

Ker smo ravno pri Cooperju, verjamem da je tvoj čas bistveno boljši od mojega, zato ga le vpiši. Konec koncev se vsi učimo od boljših.

Ej, ali se mi le zdi, ali je sedaj že skoraj eno leto, kar si v pokoju (you know what I mean).

Se nameravaš kaj vrniti ali niti ne?


Kovit, to tudi mene zanima :), sem malo firbčen, kako kaj tvoje športanje :?: :lauf:, ravno zadnjič sem se spomnil, da sva se lansko jesen pogovarjala, da bova v Sežani stala na štartu z ramo ob rami :D , no pa na mojo žalost iz tega ni bilo nič :--( :-(( , no kokrkoli že, upam, da si še aktiven...no na forumu si še, kar se mi zdi super :clap:

Lp! :wink:
#219427
Obivankenobi napisal/-a:
tae napisal/-a:
kovit napisal/-a:Se mi zdi, da boš kmalu 5. :)


Hoj kovit, bom kar to temo izkoristil za najin dialog. Skratka, vesel sem, da nas še prebiraš in se celo po malem oglasaš, se pravi si vsaj z eno nogo še vedno pri forumu. Kako ne, ko smo pa tu gor sami dobri ljudje :D .

Ker smo ravno pri Cooperju, verjamem da je tvoj čas bistveno boljši od mojega, zato ga le vpiši. Konec koncev se vsi učimo od boljših.

Ej, ali se mi le zdi, ali je sedaj že skoraj eno leto, kar si v pokoju (you know what I mean).

Se nameravaš kaj vrniti ali niti ne?


Kovit, to tudi mene zanima :), sem malo firbčen, kako kaj tvoje športanje :?: :lauf:, ravno zadnjič sem se spomnil, da sva se lansko jesen pogovarjala, da bova v Sežani stala na štartu z ramo ob rami :D , no pa na mojo žalost iz tega ni bilo nič :--( :-(( , no kokrkoli že, upam, da si še aktiven...no na forumu si še, kar se mi zdi super :clap:

Lp! :wink:

Ja res sem bolj penzionist kar se teka tiče :wink: se pa na drugih področjih izboljšuje :)
Fanta mislim da bosta letos krepko pred mano na cilju...vama verjetno v zadovoljstvo meni pa v veselje. Ja ja se dobimo na trojkah .
trenutno malo laufam tako nekako po programu za kurjenje zimske masti, tako bolj na izi...no ja čez kakšen mesec bom 10 ko dal na 40 min, pa kakšen maratonček planiram na 3:30 in to je, kar se mene tiče preko glave.
aja , še moj super cooper čas, ki ga verjetno ne bom nikoli več tekel...8:18( se mi zdi). :)
se vidimo
#219428
No, da se še jst vključim v to debato....po dolgem dolgem času :)

...po nekaj letih bi se lahko reklo... pred leti smo bili trije člani Take_it_easy :)...

... no takrat ni bilo tako na easy :)
.
...no jst sem recimo tekel cooperjev test 8:22 - 8:40

No danes res ne vem koliko bi tekel, glede na vse težave bi bil krepko slabši rezultat, bi bil vesel če bi bilo pod 10 min :)...no počasi se daleč pride, vsaj tako pravijo :)

...res pa je da ne moreš nič, če imaš težavo na težavo (najprej poškodba- nogomet, nato boleči hrbet, nato padec :( )...no tudi smola se enkrat konča....

...sedaj pa komaj še tečem 5 min/km... kar je daleč, daleč od tistih časov...

NO CILJ PA VSEENO OSTAJA, da tečem cooparjev test pod 9 min, oz 8.30 . . . odvisno od nadaljevanja težav :)

lp vsem
Take it easy and have a lot of fun
#221867
Lestvica na 2.400 metrov:

1. noteko 7'35
2. vencelj 8'09
3.Obivankenobi 8'14
4. kovit 8'18
5. Take_it_easy 8'22
6. tae 8'31
7. marjan 8'44
8. raines 8'50
9. ton 9'46

Lestvica na 1.600 metrov:

1. miciM 6'28
2. ton 6'35
3. Loni 7'16
4. spela* 7'20

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA