polmaratoni, maratoni, gorski teki, kilometrine in kilometraže - lestvice take in drugačne ...

Moderatorji: AVI, lukkka, Dule

Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#280549
Pa naj bo še tale lestvica, saj je doslej manjkala.
Vsak čas bo tek čez Pohorje, krajša verzija iz Rogle v Maribor.
Pred nekaj leti sem si štopal na celi trasi 65 km zadnji spust iz Belvija do cilja pri Bike centru. Se spomnim, da je bilo 18 minut, sekund pa ne vem koliko, Vsekakor pod 19 minut.
Vedno ko tečem s Pohorja, se spominjam tega časa. Pretekli teden sem tekel dol 17.37
Računam na izboljšanje ...
Predlagam, da se malo čekiramo tukaj, koliko kdo potrebuje navzdol in naredimo malo lestvico. Imam v mislih, da bi se kdaj pomerili, kot na tekmi.
#280551
Trasa je seveda tudi pomembna:
Start na Belviju pod kolutom vlečnice starega Bolfenka
spust sledi pod sedežnico Sleme vse do vrha Habakuka, nato
levo po jasi ob gozdu navzdol mimo Lukeja
do trikotne jase oziroma do adrenalinca,
potem pa še samo levo po Čopki oziroma po smučišču navzdol.
Tik pred Bike centrom levo na cesto in cilj točno ob vogalu zelene ograje, kjer je prečka na tleh in je bil prvotno glavni start zimske lige na Pohorje (zadnje čase je bil že kak meter višje).
#280620
Tudi tokrat (v soboto 2.6.2012) bom štopal extra čas od Belvija v cilj, ko bo tek Rogla - Draš center. Seveda bom ugotavljal čas samo do Bike centra pri spodnji postaji vzpenjače.
Upam, da bo še kdo drug pozoren na ta čas in ga seveda objavil.
#281157
Skoraj bi pozabil napisat cajt.
Štopal sem start pod Belvijem, kot običajno in po klasiki vse do adrenalinca. V primerjavi s prejšnjim poizkusom sem do adrenalinca porabil 10 sec več. Prejšnjič je bilo 11:00, tokrat pa 11:10. Nadaljeval nisem po Čopovi, temveč kar po sredini ali bolj levo po snežnem stadionu. Prestopal sem preko tira za sanke in že me je grabil krč. Tempo sem malenkost popustil in do Draš centra, kjer je bil cilj, dosegel čas 18:30
Muskelfiber se me je lepo oprijel :oops:
Nazadnje spremenil ZdravkoC, dne 10 Okt 2014, 08:03, skupaj popravljeno 1 krat.
#331620
Po dolgem času sem včeraj spet opravil hitrejši spust iz Pohorja. Moram se vrnit v stare tirnice, Pohorje je namreč ZAKON.
Start na ploščadi ob gondoli, spust po klasiki in po Habakuku sem se spustil po sredini jase in ne tik ob gozdu (malenkost lepše razpeljan spust) potem po čopki do konca vse do bike centra, tokrat nisem zavil za cilj na cesto in je ta pot morda malenkost daljša.

Pot: 3,57 km
Čas 16:02
povprečen tempo 4:30
Maksimalna hitrost 18,5 km/h (v prvem kilometru)

To je sedaj moj rekord :-)
in še je malo rezerve ... :--

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA