Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

 SamoR
#154346
Ne poznam primera, a zdi se mi (tako od daleč), da so za vse krivi Urbanovi starši. Špekuliram, da so bili do njega preveč zaščitniški in ga niso dali v 1. razred skupaj z letnikom 93. Če bi ga, bi bil danes srednješolec, tako pa je ujet v past. Po šolskem sistemu je OŠ, po letniku pa SŠ. Revež.
Uporabniški avatar
 obi
#154379
GTA napisal/-a:Ostane še ena, mogoče najbolj poštena rešitev, ki jo poznamo iz Ironman tekmovanj - starost na dan tekme, potem pa naj razrede kar zanemarijo, a mislim, da če je šolsko tekmovanje, naj bo pač šolsko(izjema so ponavljači) in naj tekmujejo po razredih - prijavi jih tako ali tako šola!
Obveščaj.


Naslednje leto nič več. Veljala bo starost na 31.12. Po eni strani je to bolj pravično, ker si se kvalificiral v eni starostni skupini, na Hawaii-ih pa tekmoval v drugi.
Uporabniški avatar
 Ksenija
#154380
predvsem pa otrok ni kriv nič... imel je blagoslov, odtekel, se trudil, treniral....
Uporabniški avatar
 zz topka
#154403
SamoR napisal/-a:Ne poznam primera, a zdi se mi (tako od daleč), da so za vse krivi Urbanovi starši. Špekuliram, da so bili do njega preveč zaščitniški in ga niso dali v 1. razred skupaj z letnikom 93. Če bi ga, bi bil danes srednješolec, tako pa je ujet v past. Po šolskem sistemu je OŠ, po letniku pa SŠ. Revež.


HALO???

Kaj so Urbanovi starši že vnaprej vedeli, da bo Urban odličen tekač? Da bo leta 2008 premagal vseh 284 mladcev in si želeli njegove diskvalifikacije?
Uporabniški avatar
 Ksenija
#154409
zz topka napisal/-a:
SamoR napisal/-a:Ne poznam primera, a zdi se mi (tako od daleč), da so za vse krivi Urbanovi starši. Špekuliram, da so bili do njega preveč zaščitniški in ga niso dali v 1. razred skupaj z letnikom 93. Če bi ga, bi bil danes srednješolec, tako pa je ujet v past. Po šolskem sistemu je OŠ, po letniku pa SŠ. Revež.


HALO???

Kaj so Urbanovi starši že vnaprej vedeli, da bo Urban odličen tekač? Da bo leta 2008 premagal vseh 284 mladcev in si želeli njegove diskvalifikacije?


naj bo ponosen nase!!!!!
Uporabniški avatar
 zz topka
#154412
No, pravkar sem prišla z mojega hriba, ker sem si šla malo možgane zluftat...( za potrebo!)

Seveda tudi Urbanovi starši niso držali križem rok in so že včeraj govorili z ravnateljico, ki je takoj poslala dopis na Timing.

Ko so me sinoči moji trije otroci vprašali: "Mama, ma saj ti nisi njegova mama, kaj se toliko boriš zanj?", sem jim odgovorila, da ima za ta primer Urban dve mami. Za ta primer bi se borila, kot da je Urban moj.


Na poti so me poklicali Urbanovi starši in povedali, da so šli skupaj z Urbanom danes zjutraj v Ljubljano na Timing. Po razgovoru z direktorjem je ta ocenil, da naj bi bila stvar kristalno čista in da bo do konca tedna skoraj zagotovo vrnjeno, kar so Urbanu vzeli.
Res je bil Urban diskvalificiran kar tako, na lepe oči tistega, ki je prišel zatožit tja Urbana. Brez uradne pritožbe.

In priznali so, da so bili obveščeni o tem, da Urban s potrdilom lahko nastopa za letnik 1994.

Za tisto piko na I pa vam povem ob koncu tedna...
Nazadnje spremenil zz topka, dne 27 Okt 2008, 13:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Staša
#154416
SamoR napisal/-a:Ne poznam primera, a zdi se mi (tako od daleč), da so za vse krivi Urbanovi starši. Špekuliram, da so bili do njega preveč zaščitniški in ga niso dali v 1. razred skupaj z letnikom 93. Če bi ga, bi bil danes srednješolec, tako pa je ujet v past. Po šolskem sistemu je OŠ, po letniku pa SŠ. Revež.


Lepo te prosim, a starši so krivi, da so iz verjetno argumentiranega vzroka (saj obstajajo standardi in zakonska pravila vendar glede izjem ob vpisu) vplisali otroka kasneje v šolo?

Daj, pomisli še enkrat ob naslednjem špekuliranju.

Veliko je tudi primerov, ko otroci ponavljajo iz zelo neželjenih, recimo zdravstvenih, vzrokov. Na to bi moral pač tisti, ki organizira tako prireditev, pomisliti ali kasneje ustrezno ukrepati. Ne bom se spuščala v konkreten primer, ker me ni bilo zraven, ampak vseeno ne morem biti tiho ob takem posploševanju. (pa sem tudi sama pogosto kritična do preveč zaščitniških staršev, kjer sem prepričana, da s tem škodujejo otroku)
Uporabniški avatar
 dannae
#154418
bravo mame in bravo urban!
še je pravica...
škoda le, da je navsezadnje vse z grenkim priokusom.
srečno!
Uporabniški avatar
 Ksenija
#154419
super!!!! vesela zanj!!! predvsem zaradi tega, kar je bilo škode na njegovi samopodobi... ponosna nanj in na njegovi dve mami!!!!
 SamoR
#154430
Zakaj ne pomislite na fanta, ki bo sedaj izgubil 1. mesto? Meni se pa ta smili. V kategoriji 94,95 ga je premagal letnik 93, ki ima za seboj 2 ambiciozni ženski in neka potrdila AZS.
Uporabniški avatar
 bojanu
#154438
SamoR napisal/-a:Ne poznam primera, ......


.. a vseeno deliš pametne nasvete kar počez :roll:
Uporabniški avatar
 Ksenija
#154442
SamoR napisal/-a:Zakaj ne pomislite na fanta, ki bo sedaj izgubil 1. mesto? Meni se pa ta smili. V kategoriji 94,95 ga je premagal letnik 93, ki ima za seboj 2 ambiciozni ženski in neka potrdila AZS.

ane življenje.... celo tekmo je videl nekoga pred seboj nato pa je kar naekrat zmagal... tisto kar mu ni uspoelo prej mu je po tekmi...ker je prvi kar naenkrat... veš sama spremljam rokometne tekme - deklice te starosti... ne moreš verjet kaj vse se dogaja ... ja življenje... škoda da na tem nivoju, škoda da pri tej starosti
Uporabniški avatar
 Classix
#154464
Mislim, da je zadeva (če odmislimo tisto, da je zares žalostno, da se to dogaja že v mlajših kategorijah) povsem jasna.
- uradne pritožbe z vplačano kavcijo ni bilo.
- na Timingu (izvajalec prireditve) so bili pravočasno obveščeni, da fantina lahko nastopa v omenjeni kategoriji, povsem verjetno je svoj žegenj dal tudi MOL (prireditelj).
- Urban torej ima potrdilo AZS (krovna organizacija) in po njenih pravilih, pravilih razpisa, in pravilih Mednarodne atletske organizacije (IAAF) je bil tek izveden.

Priznam pa, da me je zbodel v oči podatek čisto spodaj na naslednjem linku http://ljubljanskimaraton.si/index.asp? ... 2&kat=O89M
Tukaj bi znalo biti malo prodajanja megle, saj če si letnik 93, si pač letnik 93. Očitno bo (zopet žal...) že v mlajših kategorijah v bodoče potrebno uporabljati terminologije kot so ''z povabilom organizatorja'' ipd.

Tudi v mojih očeh je glede na vse zgoraj našteto Urban zmagovalec.

LP
Matjaž
Uporabniški avatar
 Ksenija
#154471
Classix napisal/-a:Mislim, da je zadeva (če odmislimo tisto, da je zares ipd.

Tudi v mojih očeh je glede na vse zgoraj našteto Urban zmagovalec.

LP
Matjaž

:laola
vsekakor drugouvrščenemu čestitam za rezultat že danes!!!!!! naj mu bo to vzpodbuda za naprej!!!!

pa še nekaj - četrtouvščeni -pokaži drugo leto kaj znaš!!!!!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA