Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

#263680
Letos bo LM moj prvi maraton. Za maraton sem se odločil, ker sem letos precej več v hribih, kar mi posledično kvari hitrost in nisem zadovoljen s svojo hitrostjo na ravnini in bi bil verjetno razočaran z rezultatom na polovički. Pa me zanima kako trenirati zadnje 14 dni? Kako dolge treninge naj še delam in kdaj naj začnem počivati?

Do zdaj je bil moj najdaljši cestni trening 35 km, čemur je že naslednji dan sledilo (še zdaleč ne ravninskih) 20 km v tempu 1:30 in mislim da takšnih razdalj ne bom več tekel. Drugače sem pa delal ponavadi precej krajše treninge.

Enkrat sem bil tudi na stezi, kjer sem odlaufal 10 krat 1000 m + med vsakim intervalom 200 m hitre hoje. Časi so bili: 3:23, 3:28, 3:31, 3:33, 3:33, 3:42, 3:25, 3:46, 4:26, 4:00. Res pa da sem le 2 dni prej tekel 45 km čez celotne Bohinjske gore in noge niso bile regenerirane.

Lahko računam na maratonu na čas pod tremi urami?

Hvala in Lp, Bojan
#263681
Bojan glede na tvoje čas iz polmaratona in nasplošno na tvojo "trmo", vzdržljivost v najtežjih pogojih... se mi zdi, da je to kar malo smešno vprašanje. Ampak maraton je pač maraton in če ga boš vzel s spoštovanjem bo čas krepko pod tremi urami.
Bo pa tudi zame to prvi maraton tako da to ne govorim iz izkušenj ampak bolj tako na tvoje čase in izkušnje.
Za tedva tedna pred maratonom pa vsaj jaz ne bom izvajal kakšnih treningov kjer bi se izčrpaval ampak bom popustil pri tempu in razdalji. Seveda se bom "filal" z OHji do zadnjega tedna ko bom po poletovem nasvetu Romana Kejžarja ene tri dni brez OHjev ...
Ti samo eno "fajno" grupico primi, ki bo imel seveda tebi primeren tempo in sproščeno do zmage. Bo pa za 2:55 tempo tekač ampak mislim, da je to vseeno zate precej prepočasi.

Le pogumno!

LP
#264693
nič, bom pa nekaj malega napisal, ker že dolgo nisem nič. na tole temo se bolj malo piše, mogoče je kje kera boljša za 16. lm :? . do prejšnjega tedna sem imel teniško sezono, potem se je pa shladilo in bil je čas da presedlam z glavo in nogami na tek :wink: . najprej sem ugotovil da je prijavnina bila 70€!! :twisted: na srečo sem hitro eno rabljeno :D kupil. prejšnji torek sem šel prvič po dolgem času na tek. ker je bil ravno dobrodelni sem obiskal kostanjevega. hudiča, od 3km do 6km sem bil čisto polomljen in težek :roll: . potem se je telo malo privadilo in zadnji km sem šel kar hitro. naslednji dan pa kar težke noge in to je bil pokazatelj da sem bolj v slabi formi :cry: . zato sem moral hitro še v soboto narediti en krog 16km in tek je bil že veliko boljši. telo ni nič bolelo, kolena, podplate sem si ojačal. ta torek sem mislil priti na krožnik, pa sem najprej igral tenis, ko sem prišel ob 18h pa ni blo nobenega več. sem pa sam naredil malo krajšo daljšo varianto, ker je bila tema in bi kakšno pot zgrešil :D . zapomnil sem si da je bilo veliko tekačev, še zlasti nežnejšega spola :wink: :D . me zanima v kateri klub se moram to včlaniti :oops: . in to je to. ni ravno veliko. podloge imam dosti iz drugih športov, sedaj sem le malo privajal noge na asfalt in daljše razdalje. se pa malce bojim da bo težko po 30.km :D . če bo okoli 3:40 pa bo ok.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA