Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

#264173
SamoR napisal/-a:V razmislek:

Menim, da tisti, ki jim čas kaj pomeni, želijo teči pod okroglo številko, npr 3:29, 3:59, zato bi jaz raje videl, da bi me "zajček" vlekel pod 3:30 ali 4:00.

Res je, da lahko "zajčka" na koncu prehitiš, samo to je čuden občutek, da te "zajček" preganja. Potem je to prej "volkec" kot "zajček" :D


Nikoli se mi še ni zgodilo, da bi proti koncu maratona koga preganjal. Običajno kar lepo število tekačev z grupo dohitimo in le redki kljub vzpodbujanju nadaljujejo z nami proti cilju. Pomembno je, da bomo držali čim enakomernejši ritem, zajčki pa se bomo potrudili, da bodo časi vedno pod "magično mejo". Z mojo skupino bomo na polovički malce pod 1.30 bruto!!!, na cilju pa malce pod 3 urami bruto!!!, saj bomo štartali bolj v ospredju in so neto in bruto časi podobni, tako da se lahko orientirate tudi po urah ob progi. Sicer bomo hitrejši le nekaj sekund, tisti pa ki boste imeli še kaj rezerve pa veselo po gasu v zadnjih km.
Dobro se spočijte, pogumno in srečno naslednjo nedeljo!
#264220
Pa saj v bistvu ima precej tekačev take okrogle cilje npr 1:20, 1:25, 1:30 tako da lahko hitro po štartu "primeš" kakšno sebi primerno "grupico" in z njimi odtečeš določen tempo.
Se pa tekači med sabi itak precej dobro poznamo tako da že pred štartom veš kakšen tempo bo kdo imel. Jaz naprimer imam plan "obrniti" krog v času 1:20 do 1:22 in potem odteči še en vsaj podoben tempo v drugem krogu in za prvega sem 95% da mi bo uspelo za drugega pa ne vem ker še nisem odtekel maratona (tistih 5% pustim, ker si lahko med tekom zvijem gleženj, mi rata nenadoma slabo...).
Kaj želim povedati: če si dokaj reden tekač na tekih potem imaš tempotekače že tako ali tako med sotekači, če pa nisi potem se mi pa zdi, da težko odtečeš polmaraton 1:20, ker je to kar precej hitro za enega bežnega tekača.
#264241
ris9 napisal/-a:
Kaj želim povedati: če si dokaj reden tekač na tekih potem imaš tempotekače že tako ali tako med sotekači, če pa nisi potem se mi pa zdi, da težko odtečeš polmaraton 1:20, ker je to kar precej hitro za enega bežnega tekača.


Kaj je to bežen tekač in kaj reden tekač se iz tega zapisa ne moremo naučiti.

Zajec ali tempo tekač te na maratonu praviloma v prvem krogu drži nazaj, da ne zbezljaš naprej za tahitrimi in v drugem krogu ti diktira tempo, da ne zaspiš na okrepčevalnici.

:D :laola :D
#264245
ZdravkoC napisal/-a:
ris9 napisal/-a:
Kaj želim povedati: če si dokaj reden tekač na tekih potem imaš tempotekače že tako ali tako med sotekači, če pa nisi potem se mi pa zdi, da težko odtečeš polmaraton 1:20, ker je to kar precej hitro za enega bežnega tekača.


Kaj je to bežen tekač in kaj reden tekač se iz tega zapisa ne moremo naučiti.

Zajec ali tempo tekač te na maratonu praviloma v prvem krogu drži nazaj, da ne zbezljaš naprej za tahitrimi in v drugem krogu ti diktira tempo, da ne zaspiš na okrepčevalnici.

:D :laola :D


Saj v bistvu nobenega nisem imel namena kaj učiti.
Če si dovolj hiter za 1:20 na polmaratonu potem mislim, da tudi precej tečeš in mislim da v tem primeru veš s kakšnim tempom boš štartal in s kakšnim tempom boš nadeljeval in to naj bi bilo "vidno" iz mojega vpisa. Je pa dejstvo, da je precej lažje teči, če ti nekdo drži tempo sploh, če je to tekač, ki pozna tudi tvoje sposobnosti.
Za 1:20 se pa tudi prav veliko nimaš časa ustavljati na okrepčevalnicah razen, če si seveda dovolj hiter še za hitrejši čas kot to.

Moje mnenje.
#264398
ris9 napisal/-a:Pa saj v bistvu ima precej tekačev take okrogle cilje npr 1:20, 1:25, 1:30 tako da lahko hitro po štartu "primeš" kakšno sebi primerno "grupico" in z njimi odtečeš določen tempo.
Se pa tekači med sabi itak precej dobro poznamo tako da že pred štartom veš kakšen tempo bo kdo imel. Jaz naprimer imam plan "obrniti" krog v času 1:20 do 1:22 in potem odteči še en vsaj podoben tempo v drugem krogu in za prvega sem 95% da mi bo uspelo za drugega pa ne vem ker še nisem odtekel maratona (tistih 5% pustim, ker si lahko med tekom zvijem gleženj, mi rata nenadoma slabo...).
Kaj želim povedati: če si dokaj reden tekač na tekih potem imaš tempotekače že tako ali tako med sotekači, če pa nisi potem se mi pa zdi, da težko odtečeš polmaraton 1:20, ker je to kar precej hitro za enega bežnega tekača.


kar nekajkrat sem tekel pod 1.22 in 1.23, trenutno je moj cilj 1.20, seveda, da lahko najdem take tekače ampak bolje je, če imaš nekoga, ki ti določa tempo (to je fora zajca za hitre in za počasne tekače, tukaj ni razlika med hitrimi in počasnimi). Pred dvema letoma sem v Palmanovi pospešil v zadnjih kilometrih, ker sem videl zajca za 1.20 in to mi je zelo pomagalo. In tudi tebi bi pomagalo, če bi takega imel.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA