hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

#206983
:D Po treh dneh povratek na zadnje štiri - skrajno vzhodne hribe - gore slovenskih Karavank( ja, pravilno ste prebrali Karavank na Štajerskem :!: :?: ) - Boč, Plešivec, Donačko goro in Macelj. V četrtek je žal zmanjkalo časa za Macelj z najvišjo koto Veliki Belinovec 717 m.n.v. in predvsem za prvi obisk izvira reke Sotle na sami meji z Hrvaško.


Macelj je zanimiv in najbližja pot nanj za tiste z manj časa in kondicije vodi iz zaselka - prevala Vrh med krajema Rogatec in Žetale. Vzpon je v prvem delu do Koserjeve lovske bajte zelo strm in želel sem ga premagati, čeprav vodi nanj tudi lažja pot po cesti. Sam izvir je očitno bolj slabo obiskan. Večina planincev,pohodnikov.... namreč obiskuje predvsem Boč in Donačko goro, medtem ko Plešivec in Macelj žal bolj ali manj samevata.

GPS:http://connect.garmin.com/activity/19432817

lp bruny
Nazadnje spremenil bruny, dne 09 Jan 2012, 22:13, skupaj popravljeno 1 krat.
#207126
:D Še dva ducata fotk iz poti med Bočom in Macljem, ki sem jo opravil v nedeljo. Res lepi so ti kraji na prepihu številnih poti med štirimi vršaci skrajnih vzhodnih Karavank. In prebivalci teh krajev jim z dobroto in toplino dajejo pomen. Ko sem se vračal iz Maclja in hitel po cesti v Rogatec v mraku so številni ustavljali in nudili prevoz do ,,cuga,, v Rogatcu. Hvala jim mogoče bom drugič bolj v časovni stiski ali sesut od žuljev, poškodb...


Fotke:http://www.mojalbum.com/bruny/boc-plesivec-donacka-gora-macelj-22-11-2009


lp bruny
#207128
Dobro izvedeno :D

Imam nekaj vprašanj :D (malo za hec, malo zares)za te lepe konce Vzhodnih Karavnank, ki pa se očitno nadaljujejo v Hrvaško Zagorje (Ravna gora, Ivanščica...).

Ko si glih od tam doma, spada Donačka gora že Haloze?
Se prav reče med Bočom ali Bočem in med Macljom ali Macljem?
Ali si prečil cel vršni greben Donačke gore - baje, da so neke jeklenice)?
Na Plešivcu še nisem bil, čeprav visok je precej mizast vrh, ali je zelo težko najti najvišjo točko te gore?
Pred leti smo prečili Macelj z beciklom,mislili smo,da je na dolgem grebenu steza, pa smo se zmotili. najvišji vrh je Belinovec, za celi greben pa je značilno,da ima od daleč videti obliko dinozavra (ali salamandra) z debelim mesnatim repom...
Poleg tega priporočam še zanimivo plezalno pot na Ravno goro in vzpon na Ivaščico (oboje na Hrvaškem).
Skratka izjemni konci, morda najbolj primerni za obisk prav zdaj, ko ni na listja na drevah :)
#219213
:D Danes popoldan po F1 pohodniško iz Studenic do planinskega doma na Donački gori. Pot zelo prijetna z nekaj zaplatami snega v senčnih legah. Prvotno sem planiral sestop preko cerkvice sv. Donata v Rogatec in povratek z vlakom ampak sem se na koncu odločil za povratek nazaj preko Plešivca in Boča predvsem zaradi cvetice Velikonočnice oziroma lat.im.Pulsatille grandis, ki se je že razcvetela na rastišču pod planinskim domom na Boču.

:D Na poteh je bilo danes kar živahno, saj je cvetenje velikonočnice spodbudilo množičen obisk Boča z bližnjo in nekoliko daljno okolico. Nabralo se je kar nekaj kilometrov in višinskih metrov v prijetni že prebujajoči in delno ozeleneli se naravi.

GPS:http://connect.garmin.com/activity/28280111

Lp bruny
#221703
:D V nedeljo 25.04.2010 pohodniška ponovitev poti iz Poljčan k izviru mejne reke Sotle. Tokrat po drugačni - zahtevnejši varianti - preko vseh štirih vrhov na poti: Boč, Plešivec, vzhodni in zahodni vrh Donačke gore in Macelj. Garmin je precej ,,torokiral,, v strminah in se na koncu celo izpraznil, ampak vseeno po oceni okoli 45 km in preko 2200 višincev v času 11 ur in pol brutto. Pot je po kilometrini in višincih skoraj identična s šentiljsko potjo vendar so vzponi in spusti seveda daljši,bolj strmi in pot zaradi terena nekoliko zahtevnejša. Od izvira sem sestopil po dolini mejne reke Sotle preko lovske koče Lipovec, Trličnega, Dobovca v Rogatec.

GPS:http://connect.garmin.com/activity/31220977

Fotke:http://www.mojalbum.com/bruny/boc-macelj-k-izviru-sotle-25-04-2010

Lp
Nazadnje spremenil bruny, dne 01 Feb 2016, 20:01, skupaj popravljeno 1 krat.
#221860
Zanima me nekaj. Mi smo bili na donački gori. Šli smo po oni strani ko so klini. Nisem imel pulzmetra zraven, ampak sem se ustavil tu in tam, da sem si izmeril pulz. Imel sem ga tam od 130 pa do 170. Zanima me če je to nomralno? razen na klinih mi ga je nabilo (prvič sem šel po klinih pa če ravno je dolžina tega samo 7 m - tu nekje) na več kot 170 pomoje sem ga mel tam res dosti - nisem si meril sem pa se usedel takrat in imel sem ga po minuti 85.
Zanima me tudi to, če je normalno, da sem čutil srce v vratu in glavi, ko smo hodili gor. Star sem 23 let, nisem nekaj star. Zanima me kako vi občutite vse skupaj. Prehodili pa smo čez ta dan vse skupaj nekje 20 km.

L P
#270103
:D Prijetna pot je bila v nedeljo praktično kar od doma na trasi Spodnje Poljčane - Dobovec, ki je delovala po vremenu bolj zgodnje novembersko kot januarsko. Tokrat skupaj s sosedom in že kar pohodniško-planinskim veteranom Vinkotom. Velikokrat je že bil na Donački gori, ni pa še bil pri izviru Sotle in zanj je bila pot od. Sv. Donata naprej še neznana. Odločila sva za eno lažjih variant in najvišja točka poti je bila 767 m.n.v. na grebenski cesti pod Plešivcem, kjer je bilo kar živahno saj se je vršil skupni lovski pogon več lovskih društev in je bila kar gneča lovcev in gonjačev, pasji lajež in tudi streli so padali nedaleč vstran višje proti vrhu. Pri Ložnem sva dohitela naključno na dva prijatelja iz okolice Poljčan in skupaj smo nadaljevali v prijetni debati proti Rudijevemu domu. Odlični poznavalci na kupu so mi pokazali tudi dele, kjer je pred desetletji tekla pot nekoliko vstran od današnje trase...Po okrepčilu sva nadaljevala k izviru reke Sotle medtem ko sta kolega ostala pri prvotnem načrtu vzpona na zahodni vrh in nato sestopu v Stoperce in naprej proti Sv. Ani nad Makolami. Pot do izvira je kar hitro minila in k izviru je sestopila iz nekoliko druge strani tudi skupina petih planincev iz Dobrine pri Žetalah. Po krajšem pogovoru, nadaljevanje poti in tudi tokrat sem se odločil za gozdno cesto ob meji, ki je vendarle nekoliko bolj slikovita od spusta po direktni cesti. Gozdni cesti se ponovno združita pod lovskim domom Lipovec. Oblačilo se je in tudi vedno bolj mračilo in v kar hitrem koraku je bilo potrebno sestopiti preko naselja Trlično, ob mejnem prehodu Dobovec do železniške postaje Sv. Rok ob Sotli, ker vlak je imel odhod ob 17.25 uri. Ujela sva ga za pičle tri minute in tako zaključila skok preko preko ali bolje rečeno nekoliko pod samimi vrhovi vzhodnih Karavank v brutto 8 urah/35km/1500 višincev. Zaradi slabših nedeljskih zvez tokrat do postaje Podplat, kjer naju je čakal prevoz domov za Poljčane. Lepa nedelja je bila prava izbira za nekoliko daljšo pot in na poti je bilo kar nekaj tekačev, sprehajalcev, planincev, pohodnikov...vse do cerkvice Sv. Donata medtem, ko v nadaljevanju pričakovano - bolj samotna pot.

http://connect.garmin.com/course/453805

Lp bruny
#294400
V nedeljo 25.11.2012 do izvira reke Sotle ozirome schengenske meje v pohodniškem koraku skupaj s kolegom iz PD Poljčane v nekoliko težji varianti kot januarja iz Poljčan in sestop do Dobovca oziroma železniške postaje Sv. Rok ob Sotli. Danes tudi po stari rimski cesti proti Formili in delno nekoliko težji trasi med Strmcem in Rudijevim domom na Donački gori za nekaj manj kilometrov ob enakih višincih. Med prelazom Vrhe/Žerak in izvirom Sotle veliko podrtega drevja oziroma večjih vej kar je onemogočalo hitrejše napredovanje in seveda posledično iskanje obhodov. Teren razmočen in zelo zdrsljiv v večjem delu poti. Če bi vedela s kolegom za stanje poti med prelazom Vrhe in izvirom Sotle bi se verjetno odločila drugače ampak, ko si enkrat tam pač težiš k cilju, ki si ga zastavil pred odhodom na pot pa če je tako ali tako.

Srečala nikogar in kdo bi se po takem :wink: zafrkaval...Skupaj po oceni nekje 31 kilometrov zaradi izpraznitve Garmina, medtem ko so višinci realni. Povratek domov delno v kombinaciji vlaka & avtomobilskega prevoza. Ja tudi v teh koncih okoli izvira Sotle se čuti korak...Tekaškega foruma pa čeprav je ,,pohodniški,,.

Trasa:http://connect.garmin.com/activity/246733728
Lp Bruno/bruny

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA