hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

Uporabniški avatar
 majcka
#340805
muc napisal/-a:
majcka napisal/-a:Jaz pa danes nisem šla na Široko, ampak sem se malo sprehajala okoli Moravške doline:

https://plus.google.com/photos/10175073 ... banner=pwa



:clap: ...lepa potka a ne? :wink:
Kmalu pride spet na vrsto... :D


Saj....ampak midva sva jo prehodila, ne pretekla. :lol: Že tako naju imajo tukaj okoli za malo pahjena. Če bi tekla, bi bila pa takorekoč že zrela za na Studenec (unega pri Ljubljani 8) )
Uporabniški avatar
 ero
#340810
Hojla poznavalke in poznavalci Moravške PP.

Bi se jo dalo prehoditi v etapah - petek popoldne do nedelje s spanjem - v družinskem tempu?

Mimogrede - pred kratkim smo bili na Uštah (2x - zelo lepo) in na Miklavžu, kamor smo prišli skoraj po nemarkirani poti. Bolj kot nehote smo našli Tuštanjsko PP :) Super in zelo lepo!
Uporabniški avatar
 majcka
#340811
ero napisal/-a:Hojla pozvalke in poznavalci Moravške PP.

Bi se jo dalo prehoditi v etapah - petek popoldne do nedelje s spanjem - v družinskem tempu?

Mimogrede - pred kratkim smo bili na Uštah (2x - zelo lepo) in na Miklavžu, kamor smo prišli skoraj po nemarkirani poti. Bolj kot nehote smo našli Tuštanjsko PP :) Super in zelo lepo!


Odvisno od družinskega tempa. Pot je dolga cca 53 km. Če jo malo prirediš in poloviš samo štampiljke, pa celo nekaj krajša, saj ti v tem primeru ni potrebno it na Sv. Florjana v Gori pri Pečah. Sicer pa tule je malo opisano po etapah:

http://www.limbarskagora.com/Home/slike ... ninska-pot
Uporabniški avatar
 muc
#340812
Ojla Ero, dobra ideja ni kaj...seveda je izvedljivo in po moje tudi zelo primerna za družinski vikend izlet.
Glede spanja bi moral pa okvirno mal preračunati koliko km ni lahko naredili v enem dnevu...če bi recimo štartali pri gradu Tuštanj ste preko Murovice, Golčaja na Uštah do večera...se dogovoriš za nočitev...zjutraj pa preko Slivne, Vač,Kandrš..vzpon proti Vrhu nad Mlinšami....tukaj pa nisem ziher če je kakšna možnost prenočitve...do Limbarske gore je še kar nekaj km...tukaj nekje bi bilo super prenočiti in naslednji dan zaključiti krog preko Limbarske g., Negastrna, Sv.Mohorja nazaj proti Tuštanju.
Lahko se pozanimam, če je kje kakšna opcija za spanje? Mogoče kakšen kozolec? :D
Uporabniški avatar
 majcka
#340820
muc napisal/-a:Ojla Ero, dobra ideja ni kaj...seveda je izvedljivo in po moje tudi zelo primerna za družinski vikend izlet.
Glede spanja bi moral pa okvirno mal preračunati koliko km ni lahko naredili v enem dnevu...če bi recimo štartali pri gradu Tuštanj ste preko Murovice, Golčaja na Uštah do večera...se dogovoriš za nočitev...zjutraj pa preko Slivne, Vač,Kandrš..vzpon proti Vrhu nad Mlinšami....tukaj pa nisem ziher če je kakšna možnost prenočitve...do Limbarske gore je še kar nekaj km...tukaj nekje bi bilo super prenočiti in naslednji dan zaključiti krog preko Limbarske g., Negastrna, Sv.Mohorja nazaj proti Tuštanju.
Lahko se pozanimam, če je kje kakšna opcija za spanje? Mogoče kakšen kozolec? :D


Sem skoraj prepričana, da si mislil Miklavža. 8)
Uporabniški avatar
 majcka
#340825
ero napisal/-a:Mislil je oba :) Med Miklavžem in Uštami je Golčaj. Še prej pa Katarija.


Koliko Golčajev pa je??? Jaz vem samo za tistega nad Blagovico. Med Miklavžem in Uštami je pa Gorišca. Kolikor je meni znano.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA