hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

Uporabniški avatar
 Vreme
#256583
Ko se je večina TF-jevcev potila na svetovnem prvesntvu v gorskem maratonu smo se Srčni odločili, da opravimo z Moravško planinsko potjo, ki smo jo imeli nagledano že nekaj časa.

Pričetek poti pri gradu Tuštanj potem pa kar navzgor. Sicer pa prečni prerez proge pove vse

Slika

Proga poteka večinoma po gozdu, nekaj tudi makedama, malo asfalta. Del poti teče po Rokovnjaški poti, ob poti je veliko cerkva in drugih kulturnih spomenikov, sama pot pa teče tudi mimo Geossa- geometričnega središča Slovenije.

Oskrba ob poti je možna na treh mestih, planinski dom Moravče v Kandrašah v bifeju in na Limbarski gori.

Moj Garmin je na koncu pokazal dobrih 45 km in 1800 m višincev, so pa nam vsi štirje Garmini pokazali različne vrednosti :shock:

Danes pa kar ne morem verjeti, stopnice so zame nepremagljiva ovira, hodim pa kot Donald Duck :cry: , očitno se pozna,da zadnje čase nisem nič kaj hodil po Šentiljski :mrgreen:

Pa še nekaj FOTK
Uporabniški avatar
 muc
#256703
Super trasa, bravo in čestitke za ta podvig! :clap:
Priznam, da me kot domačina že nekaj časa muči,
da bi jo prekolesaril pa kr ni časa...oz. ni prave volje :wink:
No mogoče pa že v kratkem....
 AinE
#256707
Bravo, srčni! :clap:
Moravška je vsaj za 10 km daljša od Rokovnjaške.
Pred 2, mogoče 3 leti nazaj sva jo v približno istem času obhodili s Fanči, nekaj časa v spremstvu s Pegy na MTB. :D
Tudi brez bližnjic – s Florjanom, ki je res od rok. Domačin pod cerkvico nama je povedal, da pohod za 1. maja ne gre tam mimo.
Bilo je zelo vroče in staknili sva nekaj klopov in nepozabne žulje.
LpE
Uporabniški avatar
 miciM
#256745
Zanimiva pot, sedaj, ko sem pogledala še slike, sem ugotovila, da sem nekaj teh krajev tudi jaz prehodila :lol: , so mi bile zelo poznane cerkvice

Bravo
:wink:
Uporabniški avatar
 muc
#304397
Živel 1.maj!!!...odlična priložnost, da končno "oddelam" Moravško planinsko pot, ki je že kar nekaj časa v moji glavi...in sem jo!...poročilo sledi :wink:

p.s.
Nekaj za dušo! :D
#304413
muc napisal/-a:Živel 1.maj!!!...odlična priložnost, da končno "oddelam" Moravško planinsko pot, ki je že kar nekaj časa v moji glavi...in sem jo!...poročilo sledi :wink:

p.s.
Nekaj za dušo! :D


Seveda me zanima, a si šel takoj po budnici al je letos ni bilo? :wink:
Bravo za lepo preživet praznik dela :D
Uporabniški avatar
 muc
#304449
Budnica je letos minila brez mene...na dveh koncih ne gre. :wink:
Sem si pa zato za "kazen" privoščil eno luštno turco po Moravški planinski poti.
Ta je bila res že predolgo v planu ampak nekako je vedno nekaj prišlo vmes, pa še zime letos kar ni in ni bilo konec...1.maj je pa že tradicionalni datum, ko se Moravški in okoliški planinci ob 4:00 podajo na cca. 50 km pohod okoli naše doline.
Ker sem bolj zaspane sorte sem sem štartal ob sedmih zjutraj od doma najprej za ogrevanje do grada Tuštanj tam pa "uradno" začel svoj krog. :wink:
Mahnil sem jo proti Javorščici in naprej na prvi vrh Murovico...ustavljanja ni bilo skoraj nič, razen za kakšno fotko, pa še to kar med tekom (za prvič je še kr ratal haha)...naprej na Cicelj, Sv.Miklavž, Grmače in že sem bil na kraju kjer štartajo pohodnik...Planinski dom na Uštah.
Sledil je tek po vrhu hribov vse do Zg.Slivne, spust do GEOSS-a in naprej v dolino do vasi Kandrše, prečkanje glavne ceste, ki pelje proti Izlakam in že je sledil vzpon čez Peške Kandrše proti Vrhu nad Mlinšami...vmes še kakšen "pogovor" z glasnim štirinožcem!...lastnikov itak ni nikjer! :shock: ...in že je pred mano lep del poti, ki poteka več ali manj po ravnem vse do vasi Tlačnica...sledil je manjši vzponček na Limbarsko goro, kjer naredim prvi krajši postanek tolk, da natočim kamelco spijem eno Cockto in že gasa naprej...pri spustu proti Negastrnu srečam pohodnike, ki gredo sicer kontra...menda je to sedaj na novo...dobre volje jim ne manjka, čeprav imajo pred sabo še kar nekaj poti :clap: ...iz vasi Vinje jo mahnem na naslednji hribček Sv.Mohor, nato si sledijo vasi Prikrnica, Vrhe, spust proti Imenjam, mimo cerkvice Sv.Andrej-a vse do potoka Rača, kjer poteka sprehajalno učna pot...spet par glasnih štirinožcev, ampak jim kar hitro ucvrem, ker vem, da sem že skoraj "doma"...še par km. po gozdu do vasi Tuštanj in že sem nazaj pri gradu Tuštanj!...vesel in srečen, da mi je uspel brez kakršnih koli težav...čaka me samo še dober km, dva do doma...za iztek haha :wink:
Ker sem v tehniki bolj šibek lahko samo za čas točno povem...kakšna minutka manj kot 5 urc...cca. 50 km...1800 n.m.v...tm, tm :D


Super turca!...naslednjič pa še v kontra smer :wink: ...see ya 8)

p.s.
Spodaj priložim še par fotk, ko se naložijo...
https://plus.google.com/u/0/photos/1047 ... 3873?hl=sl
Uporabniški avatar
 muc
#304475
MAKALU napisal/-a:Bravo :clap: zvečer si zgledal še čist spočit :D

LP Andrej



Se je blo pa treba it mal zavrtet :lol:

Lepo, da smo se srečal ;)
 Miran
#304501
Aljoša,

Čestitke za pretečeno pot! :clap:

Jaz sem jo skupaj s planinci prehodil.
Čestitke vsem planinkam in planincem za prehojeno pot, organizatorju PD Moravče pa za organizacijo! :laola
Se vidimo drugo leto!
Nazadnje spremenil Miran, dne 03 Maj 2013, 20:49, skupaj popravljeno 1 krat.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA