hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

 bruny
#276975
V nedeljo 15.4.2012 popoldan na hitro sprejel odločitev - za Bohor in to za Poljčane nekako iz najbližjega konkretnega izhodišča - Lesično in to kar po planinski poti 14. divizije. Pot je odlično označena in je del... širših poti. Nanjo sem ,,zahodil,, praktično v samem središču kraja Lesično pri mostu preko Bistrice.

:wink: Po tej poti - eden od vzhodnih pristopov na Bohor - redko kdo hodi, teče, planinari... sodeč po videnem. Na eni od točk pri domačiji v Zagorju je še vpisna knjiga s prvim vpisom !? 04.07.1984. To so vpisne knjige, ki ohranjajo :wink: zgodbe preteklih desetletij in užitek se je vpisati vanj. Ob sami in dokaj razgibani poti samo dve domačiji. Odhodil sem vse glavne točke in to planinsko kočo na Bohorju 896m.n.v, Koprivnik 984 m.n.v., najvišji vrh Bohorja - Veliki Javornik 1024 m.n.v. in ob povratku še 921 metrov visoki Debeli vrh in že nekoliko na poti za grad Posreda še vrh zanimivega imena !? - 860 metrov visoko Oslico.

GPS:http://connect.garmin.com/activity/168437517

:D Verjetno še povratek v kakšni drugi varianti in v žargonu 14. divizije - s ,,prebojem,, do Planine pri Sevnici oziroma gradu Podsreda...Poti pošteno razmočene, blatne in v večjem delu poti so me ,,tuširale,, plohe in na koncu že kar deževje...Celotna pot je bila novost, ker poznal sem samo izhodišče Lesično. Skrajni točki danes, na vzhodu Lesično 311 m.n.v. in na zahodu Veliki Javornik 1024 m.n.v. Fotke bodo :wink: predvidoma še sledile.

Lp bruny
Uporabniški avatar
 zvone
#277052
bruny napisal/-a:V nedeljo 15.4.2012 popoldan na hitro sprejel odločitev - za Bohor in to za Poljčane nekako iz najbližjega konkretnega izhodišča - Lesično in to kar po planinski poti 14. divizije. Pot je odlično označena in je del... širših poti. Nanjo sem ,,zahodil,, praktično v samem središču kraja Lesično pri mostu preko Bistrice.

Fotke bodo :wink: predvidoma še sledile.

Lp bruny


Bravo Bruny!

:laola :laola

"Že gledam"!

lp. Zvone
 bruny
#277588
V nedeljo 22.04.2012 ponovno pohodniško na Bohor s kolegom Vinkotom iz vzhodne strani in to iz Kozjega. Odločil sem se, da obiščeva vseh devet izrazitih vrhov oziroma kot med Kozjim in vključno Velikim Javornikom na Bohorju. V nadaljevanju je sledil še spust do Planine pri Sevnici in nadaljevanje do Lesičnega za en krožni zaključek nazaj v Kozje.

Trasa GPS:http://connect.garmin.com/player/170813847

Fotke in opis:http://www.mojalbum.com/bruny/bohor-iz-kozjega-22-04-2012

Lp
Uporabniški avatar
 RoKo
#277602
Lepo sta tole odhodila. Tudi skozi mojo domačo vas (Šentvid pri Planini) ob vnožju Bohorja. :clap:
 bruny
#277848
Ja lep :D je svet kozjanskega. Del med Planino in Lesičnim še nekako najbolj izstopa po svoje, ker je na celotni poti najbolj poseljen. Prijazni domačini pripravljeni na pogovor, besedo spodbude in tudi kakšen nasvet je bil vsekakor dobrodošel. Šentvid pri Planini vsekakor zanimiva in lepa vas in ob Zagorju najbolj izstopajoča. Del po Bohorju samoten, vendar poteka v bolj pristnem naravnem okolju. Tereni raznovrstni in ni presenečenje, da od tam prihajate odlični tekači. Verjetno :wink: pohodniški povratek v nekoliko še daljši in popolnoma krožni kombinaciji z novim vzhodnim izhodiščem za Bohor in optimalno kombinacijo treh poti, ki zanamujejo ta svet - Zasavska, 14. divizije in MR pot.

Lp bruny

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA