hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

#318694
Udeležil sem se pohodov v petek in torek. Z Mojco in Alenko se vedno dogaja. Najprej smo naredili vaje za ogrevanje, seveda s palicami. Nato pa smo s čelkami krenili po asfaltni poti okoli Brda. Da je bilo bolj pestro, smo določene dele naredili z večjo hitrostjo. Noge se lahko hitro premikajo, če uporabimo tehniko hitre atletske hoje, kar pomeni, da imamo še vedno eno nogo na tleh in sprednja noga je iztegnjena, torej ne tečemo. Čeprav ljudje, ki zaostanejo, malo tudi potečejo, da ujamejo čelo kolone. Pa nič hudega, saj ni sodnikov z rdečimi kartoni, kot na tekmah nordijske hoje.

Morda izgleda nordijska hoja na pogled nezanimiva, posebno če gledamo ljudi, ki hodijo brez vsake tehnike. Če pa se s tehniko nordijske hoje približamo klasičnemu smučarskemu teku, delo z rokami je skoraj povsem identično, z nogami delamo daljše korake in ne drsimo na smučeh, pa se tudi mnenje zunanjega opazovalce spremeni glede atraktivnosti.

Slika

Prepričan sem, da veliko ljudi še ni uspelo uživati pri hoji s palicami, kar pa je posledica nepravilne tehnike hoje s palicami. Pri tem mislim predvsem hojo po ravnem terenu, kajti hoja s palicami v hrib je nekaj običajnega. Pa tudi tam bi s pravilno tehniko hoje s palicami veliko bolj uživali in tudi pri hoji bi bili bolj učinkoviti.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA