hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

Uporabniški avatar
 športnik
#155778
25.10. Preko Ježa na Vrh Korena in Košutno.

2.11. Iz Roblekovega kota na Kalški greben.
Nazadnje spremenil športnik, dne 22 Nov 2008, 11:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Andreja_T
#157117
Mene pa zanima... a je kdo predelal celo knjigo od Arnejšeka: Grebeni slo. gora?

Peš, ne po črkah. :D
Uporabniški avatar
 športnik
#157126
Andreja_T napisal/-a:Mene pa zanima... a je kdo predelal celo knjigo od Arnejšeka: Grebeni slo. gora?


Ne, ampak kaj te pa zanima? Sicer je pa ta knjiga doživela zelo veliko kritik...
Uporabniški avatar
 Andreja_T
#157127
Veliko kritik je doživela, tako kot ostale njegove knjige... človek ima pač, kako naj se izrazim, "nekoliko svojstven pogled na stvari", s katerim se ne strinjajo(mo) vsi. :D

Jaz sicer vodnikov kronično ne uporabljam, ampak uberem kar eno pot in potem nikoli ne znam povedat po "natančno imensko" kateri sem šla, če nimam karte pred sabo :oops: Me pa, "kot navdušeno hribolazko, ki bi to morala vedet" ( :shock: ), sprašuje kolega, kako natančno oz. zanesljivo so opisane poti. In jaz pojma nimam, ene par jih celo nisem prehodila.

Najbrž bo bolje, da mu une črne vodnike od sidarte priporočim? :? Sicer dečko ni nek izkušen gornik, je pa ravnokar opravil alpinistično pripravništvo, tako da so mu osnove znane.
Uporabniški avatar
 športnik
#157168
Andreja_T napisal/-a:Najbrž bo bolje, da mu une črne vodnike od sidarte priporočim? :? Sicer dečko ni nek izkušen gornik, je pa ravnokar opravil alpinistično pripravništvo, tako da so mu osnove znane.

Tega pa ne razumem najbolje: ni izkušen gornik, pa je šel v alpinistično šolo! Če misli plezati po stenah mu Sidartini vodniki prav nič ne koristijo, če pa misli planinariti (kje?) se mi zdi še najboljša izbira Miheličeve Julijske Alpe in Kamniško -Savinjske Alpe od Habjana, Stritarja...
Uporabniški avatar
 športnik
#157169
Andreja_T napisal/-a:Jaz sicer vodnikov kronično ne uporabljam, ampak uberem kar eno pot in potem nikoli ne znam povedat po "natančno imensko" kateri sem šla, če nimam karte pred sabo :oops:

Napaka! Torej v primeru, če se ti slučajno kaj zgodi niti ne znaš povedat kje si....!
Uporabniški avatar
 Andreja_T
#157213
Miheličeve Juljske alpe sem imela v mislih, ja - saj so izdane pri založbi Sidarta?? :? Pa to ni plezalni vodnik..

oftopic: Veliko ljudi poznam, ki so sem pa tja šli v hribe, potem pa so si zaželeli več in se vpisali v alpinistično šolo za pripravnika (!), tudi če se niso mislili iti alpinizma. S tem se mi ne zdi nič narobe in bi po mojem mnenju tako ali tako "moral" vsak, ki gre na kakšno resno turo, četudi ni označena kot zahtevna pot, pridobiti teoretično in praktično znanje. Ne pa da srečujem "resne hribolazce" po "nizkih" hribih ala Porezen pozimi z opremo v nahrbtniku, ki je niti ne znajo uporabljati (tudi če bi jo imeli na sebi), meni se pa smejejo, ker tacam naokoli z derezami na nogah (najberž jih nimam gor zaradi šminke!)... Šola za alpinista pripravnika se mi zdi prav fajn izbira, ker se naučiš osnove varovanja, opreme, tehnik, itd. Pa še ljudi spoznaš, ki imajo enak interes. Daleč od tega, da bi tudi po opravljeni šoli za pripravnika postal izkušen gornik! ;)

Pa naj te ne skrbi zame, že znam opisat, kje sem :) Na žalost me noben gajsten noče "reševat" :oops: :lol:
Uporabniški avatar
 športnik
#157235
Andreja_T napisal/-a:Miheličeve Juljske alpe sem imela v mislih, ja - saj so izdane pri založbi Sidarta?? :? Pa to ni plezalni vodnik..

Pri PZS!

Andreja_T napisal/-a:Ne pa da srečujem "resne hribolazce" po "nizkih" hribih ala Porezen pozimi z opremo v nahrbtniku, ki je niti ne znajo uporabljati (tudi če bi jo imeli na sebi), meni se pa smejejo, ker tacam naokoli z derezami na nogah..

Naj se smejejo, drugič se boš pa ti/jaz njim! :twisted:
Uporabniški avatar
 Andreja_T
#157255
Aja, potem so pa najbrž Bohinjske gore pri sidarti :oops: sm malo pomešala

Pobirat/stopat čez kosti ni nič smešno :twisted: Pa še cela tura ti gre k vragu, ker si dolžan pomagat in nudit PP :twisted: zguba časa
Uporabniški avatar
 športnik
#164021
Nad Soriško planino, turno. Na tone pršiča.. :mrgreen:

Slika
Uporabniški avatar
 IRA
#165426
Dober dan ...

Takolele je :lol:
Malo sem si pogledala tole temo, priznam, da še nisem prebrala celo .. pa vseeno že sprašujem :oops:

Dejstvo je, da z dragim že neki časa sanjava o hribih oziroma bolj o "kuclih".
Nekako naju vedno ustavi to, da nimava pojma, da ne poznava, da nimava družbe, ki bi poznala ...

Zato bi me zelo zanimalo, če bi se te teme lotili tudi malo bolj "za telebane"...

Torej kakšne "pohode" bi priporočali za začetek, kakšne hribe bi predlagali, kjer se je bolj težko izgubit, kjer ne rabiš neke "visokogorske" opreme, kjer ...

... torej, kje začet?

Vesela bi bila vsakega nasveta in priporočila 8) :lol:

Od opreme mava pa samo gojzerje in ruzak :D

Lp
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#165462
..pa še to gotovo ne zimskih gojzarjev

Jaz predlagam, da se priključita lokalnemu planinskemu društvu. Vsa večja namreč organizirajo izlete po hribih doma in v tujini - običajno ob vikendih. Tako vaju bodo tam kaj naučili. Ko pa dobiš samozavest in ustrezno znanje jo pa tudi sam mahneš v visokogorje.

Sedaj pozimi brez znanja sama pa nimata v visokogorju kaj iskati. So pa zato kucli, kot so razni osamelci, kot so razne Šmarne gore, Jošti, Svete gore ipd......, ter celotna sredogorja, kot so Pohorje, Posavsko hribovje, potem primorske planote, kot so Slavnik (priporočam), Vremščica, Nanos.

Pri nas je taka gora kamor jo greš lahko v ABSOLUTNO vsakem primeru in vremenu - Dobrča. Res tu se ti pa razen zvina gležnja že nima kaj zgodit.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA