hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

#77170
Glede na to, da sem prehodil že skoraj celotno E6 pot, manjka mi samo del od Grosuplja do Markoveca, lahko podam nekaj zaključnih misli o slovenskem delu E6:pot je solidno markirana, zelo pomaga žepni vodnik Evropska pešpot E6 in Slovenija turistični atlas. Kdor ima voljo do hoje, prosti čas, potrebo po raznih doživetjih, so evropske pešpoti prava pot za uresničitev teh interesov.

Več o pohodu iz Ilirske Bistrice do Strunjana si lahko preberete tu.

Za konec pa še čudovit in sočen kaki.

Slika
Nazadnje spremenil jcerni, dne 25 Nov 2006, 06:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 RoKo
#77218
Odlično. Vsaka čast.
Samo malo površnosti pri opisu. Dvakrat je opisana pot Pomjan-Strunjan, namesto Markovščina-Pomjan, pa sem jo vseeno našel. Mimogrede, vas se imenuje Ritomeče, Tumova koča pa je na Slavniku, ne na Snežniku.
Se zgodi. lepa trasa.
Uporabniški avatar
 jcerni
#77240
RoKo napisal/-a:Dvakrat je opisana pot Pomjan-Strunjan, namesto Markovščina-Pomjan, pa sem jo vseeno našel. Mimogrede, vas se imenuje Ritomeče, Tumova koča pa je na Slavniku, ne na Snežniku.


Naredil sem popravo. Verjetno so ti kraji zanimivi za tek, ker je veliko cest, ki niso prometne. Brkini so sploh zanimivi za to dejavnost. Proti Sviščakom pa ravno tako. Teče se lahko veliko navkreber po dinarskem hribovju. Pešpot pa mora peljati tudi proti Reki iz Ilirske Bistrice. Ali morda veste, koliko dni je potrebno, da se pride peš do Reke in če je pot še prehodna in morda označena.
Uporabniški avatar
 RoKo
#77248
Kar se teka tiče, tečem skoraj vsak dan proti Sviščakom, pod Kozlek ali morda do vrha in nazaj do izhodišča-Črnje njive nad Ilirsko Bistrico. Okoli je še dosti makadamskih cest za delat kroge. Veliko se govori od medvedov, dosedaj ga še nisem videl. teče se lahko tud v Dletu ( razdalja je 4 km od glavne ceste Zabiče-Sušak do mejne table) Glede poti za Reko se bom pozanimal, glede na razdaljo je vsekakor možno priti v enem dnevu.

LP
 brbo
#78145
po stari e6 (preko Gomancev na Hrvaško) je problem zaradi dovolilnic, mislim da moraš prej dobiti dovolilnico na hrvaški carini (npr. jelšane), kar ne vem koliko dolgo traja, pa še plačat moraš

šenghen(r) pač

ravno zaradi tega je bila e6 prestavljena iz prej snežnik->hrvaška na snežnik -> slavnik -> sl. primorje
Uporabniški avatar
 RoKo
#79849
brbo napisal/-a:po stari e6 (preko Gomancev na Hrvaško) je problem zaradi dovolilnic, mislim da moraš prej dobiti dovolilnico na hrvaški carini (npr. jelšane), kar ne vem koliko dolgo traja, pa še plačat moraš

šenghen(r) pač

ravno zaradi tega je bila e6 prestavljena iz prej snežnik->hrvaška na snežnik -> slavnik -> sl. primorje


Vse preverjeno, drži. Stara E6 je šla iz Snežnika čez Gomance na Snježnik, nato čez Gorski kotar do hrvaške obale,nazaj čez Učko, Slavnik.
Čez Gomance se pot ne uporablja, edino če želiš hrvaške policiste zaprositi za azil, ali te obravnavajo kot ilegalca. Podrobnosti o poteh v tej okolici ti lahko pove lastnik trgovine "AVANTURA SPORT" v Ilirski Bistrici (pri odcepu za Sviščake)
Pa še precej pohodniške in kolesarske robe ima. tekaško je naročil za drugo leto, ker je ugotovil da je veliko povpraševanja.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA