hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

Uporabniški avatar
 softi
#81258
Kako nardit človeka en mal nervoznega že kar prec zjutrej v službi? Daš take pregrešno lepe slikice za gledat :wink: .
In potem sanjammmmm o snegu, o toplih sončnih žarkih,........

:D
Uporabniški avatar
 Vlajko
#81261
... Res je, to je eden najlepših razglednikov Vzhodnih Julijskih Alp. :D Pingo, to si nam na res čudovit način tudi pokazal s svojimi fotkami. :cast1:

Softi :arrow: nikar ne bodi nervozna :arrow: namesto tega si raje oprtaj nahrbtnik, vanj vrzi (za vsak slučaj) male derezice ter skoči nanj, saj je pot nanj čisto enostavna in dokaj kratka. :wink:

PS:
Pingo :arrow: Če ne boš zameril, si bom drznil izreči manjšo pripombo. Ta gora se ne imenuje Mavrinec; ima sicer vsaj dve imeni, najpogosteje pa se zadnje čase uporablja ime Visoki Mavrinc. :wink:
Uporabniški avatar
 Pingo
#81262
Jap pa še prav imaš Vlajko 8)

Sedaj pot lohk prehodiš ob mestoma pazljivem koraku brez derezic,samo palcke rabiš :wink: Ali pa greš tam kjer je malo gladko po originalni potki ki se vijuga v serpentincah ,kajti ta direktna v spodnjem delu je sem pa tja drseča samo ni panike sploh 8) Na vrhu pa je 10 m malo pobeljena pa še vedno brez problemov ker je suhega snegeca ene 5 cm.
Uporabniški avatar
 softi
#81263
Vlajko, dones ruzaka na mojih ramenih ne bo sploh :cry: . Škoda. Mislim, da bi bil čas absolutno boljš naložen, kot pa bit v službi. Ampak dinarčke je treba služit, ne? Morda bom hribovsko razsvetljenje doživela v petek.
Kolk časa pa se porabi do vrha? Vsaj približno, normalne hoje.

Lp
N.
Uporabniški avatar
 Vlajko
#81271
softi napisal/-a:... Kolk časa pa se porabi do vrha? Vsaj približno, normalne hoje...

Nanj peljejo 3 tehnično enostavne poti (zelo uporaben opis je v Sidartini knjigi - Julijci, Severni pristopi; najbrž bi se kaj uporabnega našlo tudi na internetu) , vse so neoznačene. :!:
- najkrajša (še nisem hodil) se začne tik pred Kočo na Gozdu. Mislim , da je vzpon krajši od ene ure. 8)
- druga pot se prične pri drugi serpentini (kmalu za Eriko). Je tehnično enostavna, dolga pa približno 1,5 ure. 8)
- Obstaja še ena, precej daljša varianta (ca. 3 ure), ki se prične že pri Jasni (vstop v dolino Male Pišnice), vendar jo vodnik omenja kot orientacijsko zelo zapleteno. :roll:

PS: Vse skupaj sem napisal "po spominu", saj sem bil na V. Mavrincu nazadnje pred 4 leti. :arrow: Če želiš bolj podrobne napotke, a nimaš dostopa do omenjene Sidartine knjige, se javi po ZS. :wink:
Uporabniški avatar
 softi
#81274
Vlajko, hvala! Izhodišča si napisal, naprej pa kar direkt v breg, mogoče celo kakšno prvenstveno smer potegnem :wink: . Glede na moje orientacijske sposobnosti, to niti ni tko nemogoče.


lp
:D
p.s. Mal bom zašla s teme...Vlajko, zadnjič sem šla tečt po tvoji omiljeni poti (Sorško polje) in že takoj na začetku se srečam iz oči v oči s tremi čistokrvnimi srnami. Prav fleten prizor....Za domorodce verjetno vsakdanje, za mestno dete pa sama radost :D Ampak potem nekje na sredi poti sem se pa zgubila.Spet. Med tistimi nebroj potkami in polji....
Uporabniški avatar
 Pingo
#81276
Pristop jaa .Jaz izberem prvo varianto.Na parkirišču pri koči pod Gozdom pustiš avto.Nato se vrneš po cesti nazaj cca300m in na levo zagledaš odcep in tablice ki te usmerjajo na Vršič.Vendar takoj po parih metrih moraš zaviti desno gor ,ne levoo -ta gre na Vršič.No ko zaviješ lahko izbereš direktno pa kamniti poti,katero pa večkrat prečka cik-cak varianta.Seveda je potk kar nekaj vendar vse se združijo v eno.Od avtomobila do vrha v normalni hoji porabiš cca1h,če malo stopiš pa še manj.Jaz sem s fotkanjem in vsem rabil gor/dol cca 1,5h.Toplo priporočamm,pa še na sončni strani je potke,obe ostale variante sta senčne in mislem da zna tam biti tudi sneženo :wink:
 aleksander
#81282
Bravo,čudovite slike,jaz pa tudi že težko čakam na pravo zimo v gorah ,da naredim kakšno lepo fotografijo.Z Porezna jih imam v zimskih razmerah ,iz prejšnih let,že za cel album,pa Rodica,Krn,Tolminski kuk,Migovec.....Ja čez zimo v gorah ga pa ni.... :wink:

LP Aleksander
 Jožko
#81301
Pozdravljeni!
Ja Pingo, ti pa znaš res zdražiti ljudi, že na vse zgodaj. :oops: Še sreča, da sem šele sedaj na stran pogledal in ko vidim tvoj post, vem, da si že kje na kakem lepem kraju sprehajal in seveda ne brez fotkiča. :D
Nisem še bil na tem hribu, pa kaj čemo jih je tolk, da za vse še vemo ne. Res prekrasne slikce. :!:
Kar pa se snega tiče, smo ga pri nas vsega spravli v eno grapo in po tisti zdej smučamo. :idea: Si lahko na kerlcih ogledate. :clap:
Lepo se imejte in lep pozdrav iz prelepe Baške grape. Jožko
Uporabniški avatar
 športnik
#81321
Jožko napisal/-a:Kar pa se snega tiče, smo ga pri nas vsega spravli v eno grapo in po tisti zdej smučamo. :idea:

Kje, katera grapa, ocena??
Uporabniški avatar
 športnik
#81352
Sem mislil, da se da na vašem koncu kakšne bolj konkretne zadeve najti... :lol:
Uporabniški avatar
 Vlajko
#110531
S kolegom sva šla danes na V. Mavrinc in sicer sva začela pri Jasni, nad Eriko sva zapustila cesto ter začela cikcakati proti vrhu, spustila pa sva se proti Gozdu (pa sem tudi to pot krstil :D :wink: ). Nato pa naravnost k Mihi na čaj, od tam pa mimo Krnice (trenutno zaprta za nekaj dni) nazaj do Jasne. 8)

Vreme je bilo oblačno, hladno in rahlo vetrovno, občasno pa je tudi rahlo snežilo. :D

Glede razgleda s tega, sicer izjemnega razglednika, sva se danes nekoliko obrisala pod nosom. :lol: Sicer ga znam pa že skoraj na pamet. :wink:

Slika
Nazadnje spremenil Vlajko, dne 19 Nov 2007, 11:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 športnik
#110543
Vlajko napisal/-a:Glede razgleda s tega, sicer izjemnega razglednika, sva se danes nekoliko obrisala pod nosom. :lol: Sicer ga znam pa že skoraj na pamet. :wink:

:lol: :lol:

Vlajko napisal/-a:Nekaj slik, ki sem jih naredil z GSM aparatom, pa "pripopam po oglasih", če so sploh uspele. :oops:

Prihodnjič pa fotografa zraven povabi. Bodo sijajne fotke. :oops:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA