hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

Uporabniški avatar
 Damijan
#86278
žine napisal/-a:
katka napisal/-a:če je že govora o najmanjšem zlu, mislim - kaj; prepričana sem!! - da je daleč najmanjše zlo globok vpogled v lasten pisker, premislek in nato še akcija - na osebnem nivoju.



Razmišljam in poskušam delovati podobno. Mislim da ne morem vplivati na energetsko in okoljsko politiko na ravneh kjer se sprejemajo ključne in strateške odločitve. Ne znam razvijat nekih novih hudih in naprednih tehnologij, zato se mi nekako ne zdi smiselno debatirat v smislu "kaj bi bilo treba naredit in kaj bi bilo bolje".....lahko pa in moram!! na svoji ravni nardit vse kar zmorem, da s svojim obstojem in delovanjem nardim čim manj škode. Da porabim čim manj energije (udobje in lenoba ne sme biti razlog za razsipanje),da proizvedem čim manj odpadkov, če pa že - da jih ločujem in da takšno razmišljanje prenesem svojim otrokom (no ja, vsaj njim :D ) Osebni zgled je tu najbolj učinkovit se mi zdi.....
lpŽ


To razmišljanje podpišem tudi jaz... Čeprav peticije proti vetrnicam NE BOM podpisal! Sicer se mi zdi kot, saj vest, scanje proti vetru, al pa - vetrnicam. Saj smo gledali oni film od Gora, Neprijetna resnica... Gledaš 3/4 filma, avtomatsko se začneš spraševati - ampak kaj imam jaz z vso svinjarijo, ki jo na Kitajskem al pa v Ameriki spuščajo v luft, zemljo, vodo?! Bolj malo, ne? In zato ti na koncu tudi dá odgovor: delaj na osebnem nivoju! Osveščenost! Tudi hudournik ne pade kot da bi ga nekdo zlil na nas, ampak je nastal iz X dežnih kapljic - bodimo mi te kapljice!
 BRINA
#86286
Se strinjam s Katko, prvo sami s seboj in okoli nas, nato vzgoja otrok in potem si pač čuden ampak kaj potem.
Tu je način življenja, (PC,dva TV, prenosnik, kuhinjski aparati....) stanovanje,obleka, prehrana, mislijo da morata biti vsaj dva (pod nujno) avta v družini, če zapade sneg in ceste niso splužene tisto uro, cela katastrofa, sploh ne znamo živeti več naravno. Peš po stopnicah v v službo, zakaj , če pa so dvigala in še in še in še....Torej začnimo vzgajati prvo sebe in mogoče sčasoma, sčasoma pa se le majčkeno premakne.
LP
Uporabniški avatar
 perpetruum
#86385
...po vcerajsnem ogledu stanovanjskih objektov in studentskega doma na Dunaju...

avstrijsci *tele zarukani severni sosedje...imajo na stevilo prebivalcev najvec pasivnih his na svetu!!!

pasivna hisa...ali celo ZERO HAUS...ne potrebuje vec energenta za ogrevanje... 0 litrov nafte na m2 na leto!!!

pomeni pa precejsno spremembo nacina zivljenja...ni kajenja v hisi, ni golega sprehajanja bos po stanovanju...vec enkrat, ko bom na svojem racunalniku...
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#92642
RoKo napisal/-a:http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=8&article_id=1807053112163267&cid=105&pgn=1

Zadnja novica


Hvala Bogu, poèasi bomo morda vseeno postali obzirna država EU-ja.
Uporabniški avatar
 športnik
#92698
Baje, da na Volovji rebri stoji že okol deset stolpov, ampak tale moja informacija ni zanesljiva. A kdo kaj več ve o tem?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA