hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

#99143
Skoraj je leto koli, kar smo osvajali Brano in popadla me je nostalgija. Z balkona zrem tja, kjer naj bi bile.....za črnimi, deževnimi oblaki.....brrrr, takrat ziher ne bo tako! Na prvi septemberski dan bodo kamniške gore obsijane s soncem :D

vem, da je takrat tudi tek v Logarsko in pa na Črno prst, vem.....žal mi je, ker vem, da ima tek prednost, ampak "Tkole je in takle mamo....bl pr tleh je vse skp, če ne gremo gor :wink: !" Enkrat se mora zgoditi.....

KDAJ: SOBOTA, 01.09.2007 OB 8H
KJE: PARKIRIŠČE PRI DOMU V KAMNIŠKI BISTRICI
KAM: PLANJAVA (2392 m.nm) ČEZ SREBRNO SEDLO
KDO: Vsak, ki ima planinsko obutev, pohodne palice in ga ni strah višine ter ima v "ruzaku" dovolj prostora za štrudelj :wink:

Krenemo ob 8h in gremo po markirani poti proti Kamniškem sedlu. Po kakšni urci in pol hoje jo zapustimo ter zavijemo desno med Planjavo in Zeleniške špice. Po lepi, večinoma gozdnati poti se vzpenjamo proti Repovem kotu. Ustavimo se pri hladnih tolmunčkih, ki se pretakajo iz enega bajerčka v drugega. Na kakšen vroč dan sem noter vrgel "piksno" kokakole in potop je bil navkljub ledeno mrzli vodi, neizbežen! Mrzzzzz, but....you just can't beat the feeling 8)
Pot nadaljujemo proti Srebrnemu sedlu (2115) in tik pod njim je tudi edini odsek kjer bomo pospravili palice in majčeno poplezali. Nobene hoje po robu, nobenega prepada!! Ne sme nas biti strah višine in nimamo vrtoglavice :roll: Ta "skala" se je pač postavila na pot in moramo čez, da se dotaknemo Srebrnega sedla! Tu ogledujemo okoliške vrhove, malicamo in zezamo ta najbolj "prešvicanega" (se mi že zdi, kdo bi to lahko bil...) ter se nam zdi blazno fino, ker je Planjava (2392) tako blizu :D
Še dobrih 250 viš.metrov lepe, markirane poti in se pofločkamo na Planjavi! :cast: :clap: in že ropotamo proti Kamn.sedlu, ker se nam je začelo kolcati po povu, ričetu, štrudeljnu in osalim strahotno slastnim dobrotam :wink: Pogledamo čez rob v Logarsko in navijamo za ultramaratonce :laola Ha, hardiči gor, hardiči dol.......
Skočimo na melišče in 1,2,3....smo na Pastircih (1420). Poniknemo v gozd in se vedno bolj utrujeni (baje) bližamo izhodišču - Domu v Kamniški Bistrici.

NO?? A GREMO??? Prijave se začnejo, zdaj.........

se vidmo, k se zagledamo :wink:
#99151
matej-jethro napisal/-a:KDO: Vsak, ki ima planinsko obutev, pohodne palice in ga ni strah višine ter ima v "ruzaku" dovolj prostora za štrudelj :wink:

A štrudelj se bo delil na parkirišču? :shock: Valjda toliko prostora si v ruzaku vsak pusti, da takole ponujen štrudelj noter vtakne. 8) :lol:
Uporabniški avatar
 Vlajko
#99156
matej-jethro napisal/-a:... zezamo ta najbolj "prešvicanega" (se mi že zdi, kdo bi to lahko bil...) ...

... Meni tudi, toda ... , žal. :oops:

Lepo se imejte pa pomahajte mi kaj. :wink:
Uporabniški avatar
 matej712
#99162
Škoda, ravno na dan, ko imam v planu Juriš na Vršič!

PS Menda se je v tistih tolmunih dogajalo že marsikaj :oops:
 matej-jethro
#99183
Alja, lepo da si frej :clap: damajanty, Z*....me že firbec kolk imata velika ruzaka :roll:
Vlajko :?: kva ne??! a maš obletnico valete, al kaj? Matej712...NA JURIŠ!! :wink:

p.s. Se opravičujem za škratke v naslovnem tekstu, ampak sem bil very much in the hurry :oops:

Kaj pa Izyemna,Pegaz,ZdravkoC, za Tinija že vem (on bo še višje!), Nika,Rainbow,MatjažV,Tukalici....????
Uporabniški avatar
 izyemna
#99189
Hojla,

ja super, Matej! Se ze veselim izleta :D - samo una skala ... upam, da boste imeli potrpljenje z mano, ker jo bom mogoce opazovala malo dlje kot ostali :wink: .

Pred davnimi, davnimi leti sem sla po tej poti, tolmuncki so bili res prav mrzli :wink: , pa macesni v jesenskih barvah ... oh ja ... :wink:

No, se vidimo,
lp,
tina
Uporabniški avatar
 še1PR
#99201
izyemna napisal/-a:...samo una skala ... upam, da boste imeli potrpljenje z mano, ker jo bom mogoce opazovala malo dlje kot ostali...
nč bat! bomo mel kak konec vrvi zate! :wink:
 Nataša
#99209
ja, pa vedite, da je treba dost vode pit pa da gorska reševalna ne jemlje kreditnih kartic :nono: :lol:
 nana
#99215
No, eni bomo pa takrat v službi :roll:
Sva pa pred kakšnimi dvemi leti z možem zgrešila pot na Kamniško sedlo :oops: in kasneje ugotovila, da sva se znašala na tej (opisani) poti. Nama se je zdelo, da je zmanjkalo poti in sva žalostno obsedela. Pa sta prišla mimo en možakar in ena mladenka in sta na najino začudenje, kam gresta, saj je vendar ni več poti odgovorila, da tu pa malo poplezaš :shock:
Meni je prav žal, da si zadeve ob kakšnem strokovnem vodstvu ne bom mogla ogledati :cry: Pa lepo vreme vam želim :)
 matej-jethro
#99217
športnik napisal/-a:Brez čelade ne na pot :!:


Ja, tole sm pričakoval! Čelade, če jih le imate oz. si jih lahko sposodite bi bile dobrodošle. Gre samo za par metrov, ampak že mejčkn kamenček je lahko neprijeten.....

Če kdo nima....Dve(2) lahko jest posodim in še kakšno zrihtam za kakšen mejhn euro al pa tud zastonj (še ne vem) :wink:

Tina, veš da počakamo...vse počakamo :D
 matej-jethro
#99218
Nataša napisal/-a:ja, pa vedite, da je treba dost vode pit pa da gorska reševalna ne jemlje kreditnih kartic :nono: :lol:


Aha, se mi zdi!! Kva majo pa pol za klobukom zataknen? Štrudl že ne rajtam....kartice so 8)
Uporabniški avatar
 športnik
#99219
Mislm, drgač ste se pa fajn tole spomnili... :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA