hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

Uporabniški avatar
 izyemna
#142070
Hojla,

v sredo sva s se1PR uspesno osvojili najvisnji iranski vrh - Demavend (5671 m). :juhuhu:

Lep pozdrav iz Irana,
Izyemna & se1PR

Slika
Uporabniški avatar
 softi
#142072
Punci BRAVOOOOO!!!

:cast: :cast: :cast:

Ko se vrneta, pa :toast:!!!

Srečno pot nazaj
:)
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#142075
Ej vsaka vama čast.Šle ste po mojih sanjah :lol: :wink: .Kajti naslednje leto mora pasti ta ali podoben hrib!
Še enkrat iskrene čestitke.In seveda uspešna vrnitev domov pa obvezno poročanje za tekaško gorske novice :wink: !
ČAO!
Uporabniški avatar
 Radolca
#142082
opala, čestitke in kar tako pogumno naprej :!:
Slika
Uporabniški avatar
 Samo:-)
#142085
BRAVO! Čestitke! :clap::clap::clap::clap::clap:

1PR pa vama častimo, ko spet prideš/prideta (@se1PR) na kakšen pohod na Pohorje. :toast:

:laola
Uporabniški avatar
 Vreme
#142089
Punce bravo! Me pa zanima zakaj pa ravno v Iranske gore???
Uporabniški avatar
 Pajk
#142100
Hej! Bravo! Čestitke! Tabrik migoyam! :laola

Sta razvile zastavo :Fslo in :TF) ?

Končno si izpolnila veliko željo! :cast:
Uporabniški avatar
 izyemna
#142107
Hoj,
Hvala za cestitke in za vse stisnjene pesti, ko ste mislili na naju.

Vreme napisal/-a:Punce bravo! Me pa zanima zakaj pa ravno v Iranske gore???

Ja iranske zato, ker je tam Damavand. Se mi je zdela zanimiva gora, ker je hkrati tudi ognjenik (pa ne da bi razen nekaj sulfatar to tudi v zivo obcutili – zadnja lava je iz njega tekla pred cca 4000 leti). Pa zal od kraterja res ni bilo kaj videti, ker sva imeli smolo z vremenom. Vrh je bil namrec obdan z meglami in oblaki – tisti dan nas je na njem stalo mislim, da le 5 ljudi. Pa tudi zato, ker sva trenutno tu na pocitnicah.

Bila pa je zanimiva izkusnja. Zame prvic taka visina, (se1PR je tak redek zrak ze dozivljala v prejsnjih avanturah), nekaj je bilo potrebne tudi logisticne spretnosti, saj se farsija v piclih 4 tednih ne da osvojiti tako dobro, da bi se lahko vse zmenili v njihovem jeziku. Zanimive so bile tudi kulturne razlike (obvezno nosenje rut za zenske – ne glede na nadmorsko visino ;) in glede na polozaj zensk v Iranu, je bil to res svojevrsten izziv) Drugace pa so Iranci zelo odprti in vedozeljni ljudje.

Pajk napisal/-a:Sta razvile zastavo

Zastave zal nisva razvijali (ceprav sva si v teheranskem hotelu sposodili eno namizno verzijo Slo zastave – ki naju je pricakala ob prihodu v hotel ?!!!?). Ostala je spakirana v ruzaku ene 100 m pod vrhom – pomanjkanje kisika pac vpliva tudi na spomin ;). Ampak je bila pa Slovenija ves cas v najinih mislih: Kolk mava do vrha? Aja, en Grintavc. Pa zdaj? A, samo (!) se ena Smarna gora … ;) - ko bi bilo res tako lahko!

Khoda hafez iz Teherana,
se1PR & izyemna
Uporabniški avatar
 Laufer
#142112
Čestitke obema in srečen povratek :!: :laola
Uporabniški avatar
 miro
#142119
Punci neverjetni sta - izjemni.
Še moje iskrene čestitke!
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 še1PR
#142319
Samo:-) napisal/-a:1PR pa vama častimo, ko spet prideš/prideta (@se1PR) na kakšen pohod na Pohorje. :toast:

Samo:-) ne bom se branila!!! :wink: :lol: Z veseljem pridem!

Hvala vsem!
Uporabniški avatar
 Sebi
#142352
Čestitke za uspeh, pogum, moč, strpnost, razumevanje, itd. Prav zares sta (obedve) Izjemni!

Ps.: Aja, jaz pa sem blazno ponosna - sama nase kakopak- , da grem z Aljo na BAT! :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA