tradicionalni teki po okoliljubljanski Poti spominov in tovarištva

Moderatorji: pegaz, Vlajko, Bajsi

Uporabniški avatar
 Biz
#235251
Tale opis je super. Sam se vedno sprašujem, kje gre prav za prav pravi PST pri VO-KA, tisti znak me vedno zavede na makedam, potem pa stopam mimo železniških tirov zmajajoč z glavo... sedaj vem.
 inspiron
#235255
Uroš Sobočan napisal/-a:Torej da podam PST tudi malo v številkah.
Moj garmin mi je pokazal kar za kilometer krajšo pot kot je navedena.
Še nekaj podatkov s treninga, ki niso na grafu:

Time: 02:31:44
Avg Pace: 04:44 min/km
Best Pace: 02:41 min/km

Elevation Gain: 936 m
Elevation Loss: 937 m
Min Elevation: 244 m
Max Elevation: 448 m

Avg Heart Rate: 163 bpm
Max Heart Rate: 174 bpm

Uroš


Visinska razlika mi je mucho sumljiva...

Uros - je mozno dobiti posneti track - bi sel ponovit ob priliki, tudi tvoj tempo se mi dopade?
Uporabniški avatar
 Uroš Sobočan
#235334
To je stari podatek, ko še Garmin ni imel korekcije, sedaj je cca 200-300 m višincev.

Ja lahko dobiš pošlji mi ZS.

Lp

Uroš
Uporabniški avatar
 Uroš Sobočan
#235362
Če sedaj podam podatke istega teka kot je objavljen zgoraj z vključenim filtrom mi da naslednje podatke:

Elevation Gain: 214 m
Elevation Loss: 215 m
Min Elevation: 271 m
Max Elevation: 441 m

Lp

Uroš
Uporabniški avatar
 Wega
#235382
Biz napisal/-a:He, he, samo tole je pa prekršek, čez Celovško tam, kjer ni prehoda, kajne oz. ta novi prehod pred Vegradovimi Celovškimi dvori še ne obratuje. Mimo ljubljanskih mlekarn pa ob železniški progi...


Hehe, glede prehoda - ni prehod ampak podhod. TA pa obratuje že 30 let, če ne več. Včasi so tam stali znameniti Strgarjevi drogovi, če še kdo ve, kaj je to bilo.

Glede mlekarn pa :oops: takrat se mi je zdelo ful logično, da se gre tam. Ko sem potem plezal prek napluženih kupov snega pa ne več. Sem pa sedaj popravil in če je še kje za korigirat le povejte.
Uporabniški avatar
 Biz
#235398
Ne nisem vedel. Pa tolko krat sem šel že tam mimo... Je to tam pri novi lokaciji knjižnice Šiška?
 spela*
#235399
Wega napisal/-a:Hehe, glede prehoda - ni prehod ampak podhod. TA pa obratuje že 30 let, če ne več. Včasi so tam stali znameniti Strgarjevi drogovi, če še kdo ve, kaj je to bilo.


Ne, pojma nimam. Ampak "moja" varianta je čez Celovško pri semaforju ob obvoznici.
Uporabniški avatar
 Wega
#235403
Ja, tam, kjer se gre v knjižnico je tudi vhod v podhod. Sicer pa so nekdaj na mestih, kjer je PST prečkala prometnico (Titovo/Dunajsko, Celovško, Tržaško) stala obeležja, visoki drogovi s spominskimi obeležji. Drogova sta stala nekoliko poševno, tako da sta kazala eden proti drugemu. Tu na Celovški je torej čisto zares šla žica čez cesto kakšnih 10 m naprej od vhoda v podhod proti obvoznici (in naprej ob blokih na ulici "Ob žici" - kakšno naključje). Že vsa leta pa je speljana čez podhod. Poosamosvojitveni župan Strgar je dal drogove požagati ker so bila obeležja preveč rdeča (zvezda in te reči). Ko se je dvignil prah okoli tega, se je izgovarjal, da so jih dali prebarvati in so na barvanju še danes.

Za rekreacijo pa je seveda to nepomembno, če se ti tam na vogalu ob obvoznici ravno prižge zelena je smiselno steči čez cesto, v končni fazi je razdalja skoraj enaka, kot če greš skozi podhod.
 spela*
#235404
Wega napisal/-a:Ja, tam, kjer se gre v knjižnico je tudi vhod v podhod. Sicer pa so nekdaj na mestih, kjer je PST prečkala prometnico (Titovo/Dunajsko, Celovško, Tržaško) stala obeležja, visoki drogovi s spominskimi obeležji. Drogova sta stala nekoliko poševno, tako da sta kazala eden proti drugemu. Tu na Celovški je torej čisto zares šla žica čez cesto kakšnih 10 m naprej od vhoda v podhod proti obvoznici (in naprej ob blokih na ulici "Ob žici" - kakšno naključje). Že vsa leta pa je speljana čez podhod. Poosamosvojitveni župan Strgar je dal drogove požagati ker so bila obeležja preveč rdeča (zvezda in te reči). Ko se je dvignil prah okoli tega, se je izgovarjal, da so jih dali prebarvati in so na barvanju še danes.

Za rekreacijo pa je seveda to nepomembno, če se ti tam na vogalu ob obvoznici ravno prižge zelena je smiselno steči čez cesto, v končni fazi je razdalja skoraj enaka, kot če greš skozi podhod.


Saj mi je kar nerodno, da ne vem za ta podhod, glede na to, da živim v bližini. :oops:
Drugič torej tam. :D
(Mogoče, ampak le mogoče že v nedeljo.)
 ragif
#277388
Pozdrav vsem:-)

Prvič sem tu gor. Tko, da še mal raziskujem kaj in kako. Imam pa konkretno vprašanje oziroma ponudbo.
Na dan hoje po PST gremo teč trojke na 12,5 km. Ker nam je eden članov odpovedal iščemo zamenjavo. M ali Ž...vseeno. Trenutno sva jaz in ona;-) Računamo teč tam okoli ene ure ali malo čez. Vsi zainteresirani.......izbiram kandidate(ke)!!!

Srečno,

Andrej

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA