tradicionalni teki po okoliljubljanski Poti spominov in tovarištva

Moderatorji: pegaz, Vlajko, Bajsi

Uporabniški avatar
 softi
#105380
Ma fino je bilo. Hvala vsem skupaj za prijeten nedeljski tek, pa organizacijskemu odboru in letečim okrepčevalnicam :cast:.
Upam, da kaj kmalu spet...

Zen rulz :wink:

p.s. Pa hvala Izyemni, ki se je izjemno držala, ko je mogla celih 12km prenašat mojo pretirano zgovornost (že2dniseminedagovorit.press) :D .
Uporabniški avatar
 bla_k
#105415
Sem se dolgo odločal, a bi šel , a nebi... na tale ''Ante portas'', pa sem
le zbral pogum in prišel (čeprav šele sredi ogrevanja) in danes sem za to oh in sploh srečen. Pa ne zato, ker sem pretekel tistih malomanjkot 33 km, ampak zato, ker ste TFjevci taka fajn družba - odlični štarterji, fajn ''zajci'', najboljši pri pripravi postojank (hvala tudi z moje strani) in zabavni soustvarjalci okrogle mize.
Hvala vsem za lepo nedeljo.
Uporabniški avatar
 lucky
#105467
Tale tek po PST, tokrat in še dolgo samo polovični, mi bo ostal v spominu predvsem po dobri družbi in 1A okrepčevalnici. Takšnega podviga se ne bi verjetno nikoli lotil sam, pa ne zaradi kilometrine, pač pa konfiguracije. Tistemu golovškemu klancu bi se brez vas zagotovo odpovedal, gor in tudi drugje po PST bi se pa ničkolikokrat izgubil, tako da je bila orientacijska pomoč skrajno dobrodošla. Kdaj ponovimo?

Na analizi sem mislim da dočakal vse kratkoprogaše, potem pa so me klicale družinske in moto obveznosti :wink: . Tadolge sem videl priteči na Fužine pri vključevanju na obvoznico. :arrow: svaka čast. Takole v nedeljo, za rekreacijo... :shock:

@Sončka: Brez skrbi za kavo, nisem zameril. Ne bom pa pozabil :wink:
Uporabniški avatar
 milkec
#105488
lucky napisal/-a:Kdaj ponovimo?

Če se ne motim, je okoli 1. novembra en tek, sicer malo prilagojen. Bo pa zagotovo več o tem vedela siva eminenca, njena nadmastnost Bajsi!
Uporabniški avatar
 shash
#105532
lucky napisal/-a:Tale tek po PST, tokrat in še dolgo samo polovični, mi bo ostal v spominu predvsem po dobri družbi in 1A okrepčevalnici. Takšnega podviga se ne bi verjetno nikoli lotil sam, pa ne zaradi kilometrine, pač pa konfiguracije. Tistemu golovškemu klancu bi se brez vas zagotovo odpovedal, gor in tudi drugje po PST bi se pa ničkolikokrat izgubil, tako da je bila orientacijska pomoč skrajno dobrodošla. Kdaj ponovimo?



Lucky se je čist zakuril za pst - mogoče bo pa spomladi kdaj že celega pretekel :shock: :shock:
Eminenca Bajsi hitro organiziraj še en tek po pst, dokler ga drži :wink:

LP
Uporabniški avatar
 Bajsi
#105543
Helou!
Res je, tam nekje okoli 1.11. bo tradicionalni spominski tek po PST za tistimi, ki jih ni več med nami.
Več pa v prihodnjih dneh.
Uporabniški avatar
 Dule
#105630
Se pofočkam, da sem bil udeleženec tega prijetnega in pozitivnega druženja TF-jevcev. Hvala za družbo in odlično organizacijo :clap: Se vidimo na LM :laola
 luzr
#105675
Prijeten tek v zanimivi družbi; sproščena analiza ni bila usmerjena izključno v tek. Hvala vsem nastopajočim. Tudi tistim, ki jih ne poznam po imenih in sem jih videl prvič.
Organizacija, koordinacija in postrežba presenetljiva.

Dragi dnevnik, 14.10.2007
Čas teka od Fužin do Kosez 01:59:17
Utripi srčka: 169 AV, 183 MAX;

Spodobi se natipkati kaj o "PST Ante pristaniškem delavcu".

Ker sem nazadnje tekel več kot 14 dni nazaj.
Če izvzamemo tekanje in šofiranje zaradi materiala za centralne inštalacije. In pretovarjanje in demontažo starega železja. Torej v zanikrni kondiciji, vedno umazanega, fizičnega delavca. Ki sicer ne vstane ob svitu, zategadelj pač razgraja pod večer.
Skratka, obupno slabo pripravljen na lahno skakljajoča, elegantno napravljena telesca TeeFovcev sem se odločil za čudaško in pretirno opremo, ki bi utegnila izvabljati zbadljive pripombe. A jih ni. Le videz prepočasnega tekača sem skušal prikriti na pohodniški način.
Moj namen je bil preizkusiti lastno okrepčevalnico in prepustiti uradne drugim. In biti pripravljen na kolesarjenje v skoraj zimsko jutro. Zato sem tovoril v nahrbtničku poleg vetrovke, rokavic, kapic in podobnih oblačilc (3,4kg) še 2,5 litra vode.
Sonce, ki je ob pol osmi začelo mežikati iz smeri Golovca me je malo potolažilo, dasi nisem bil sposoben odkolesariti na štart. Avtomobilska pomoč je v takem tekačem prijetno razvajanje.
Po zabavnem ogrevanju in dovtipih postavnega vaditelja so se tekači zapodili in mi v fužinskem vzponu na golovški klanec kmalu izginili izpred oči.
Dnevi brez tekaške vadbe so se začeli maščevati in kazati; po ravnini tekaje sem sopel z utripi nad stošestdest v minuti. Za mano sta možakarja v najboljših letih pomenkovaje hodila v breg. Pred mano se je deklica lahkotno vzpenjala. S težavo sem jih prehiteval in dohitel žensko v rdečem. Obupano sopeč sem jo s težavo prehiteval. Ona niti trenila ni. Kot bi gledal gibanje na tekočem traku. V svojem ritmu se ni pustila motiti.
Čuteč vso odvečno težo na hrbtu sem se boril s strmino, lastno poskakujočo maso. Kadar se je pot zravnala so me dohiteli prej omenjeni. Zavetrovkanemu se mi je smejal napis na spominski majici pred mano tekajočega in zbijal moralo.
Po vseh gričih in vršičih Golovca se je pojavil odrešujoči spust. S potovalno hitrostjo rimske pehote, kot je pripomnil sotekač smo se približevali ravninskemu delu teka. Številčna okrepitev enote je vplivala name deloma tudi nepredvideno negativno. Sedaj dve dekleti sta odbrzeli, zdelo se je kot ženskim klepetom naproti. Akoravno se morebiti motim, smo ju opazovali čez celo močvirje, vse do železnice le od daleč. Vsaj jaz s strahospoštovanjem. Kasneje sta sploh izginilli.
Sotekača sta seveda celo pot umirjeno razpravljala po moško, vendar brez natolcevanja, o določenih ribiških posebnostih. Kadar ju nisem ravno motil z medklici. Vso ravninsko pot me je pomalem žrla lastna nesposobnost. Kljuvajoče levo koleno je začelo nasprotovati pregrešnim mislim o podalšanju polovičke, v istem lahnem drncu, do polnega kroga.
Z živalskim naporom sem privlekel vso pretirano težo do Koseškega bajerja. Kot bi imel na hrbtu debelega zmaja, plahutajočega s krili, ravno v nasprotno smer. Tiho sem ga slišal prišepetavati, saj ne boš zmogel.
Komaj je šlo, besno sem se gnal za usmiljenja vreden dosežek. V tolažbo so mi bili tudi nasproti prijajajoči tekači. Ki do Ljubljanice pozdravljali ali odzdravljali; med staro opekarno in glinokopom so držali bolj kislo in zase.

Kaj misliš, moj javni dnevnik, mogoče bo te flancarije kdo prebral in ga bo zamikalo na tek?
 luzr
#105676
:oops: A lahko administrator zbriše smetenje? :oops:
Uporabniški avatar
 bobr
#105680
Zakaj bi zdaj brisal, meni so všeč tvoji poetični posti :wink:.
Uporabniški avatar
 mazi
#105691
Bravo Luzr - zelo doživeto... :clap:
Uporabniški avatar
 izyemna
#105693
Hoj,
Luzr, takle fajn spis za dobro jutro! Saj vemo, da si imel v resnici v ruzaku se tistih 5 kg pomaranc :wink:.
Hvala Masi za izvrstno organizacijo okrepcevalnic in vsem tekacem (tudi ta manj zgovornim :wink:) za prijetno druzbo.

lp :D
PS: ampak edinstveni je bil pa tisti pst-jevski kosmati prasicek :lol:
Uporabniški avatar
 mazi
#105694
Ja res je... - je stalni domači čuvaj tam pred vhodom v hiško, včasih se pa tudi pase po bližnjem travniku... :P
Uporabniški avatar
 Snezinka
#105706
luzr napisal/-a::oops: A lahko administrator zbriše smetenje? :oops:


Osebno naložim na kolena in po tazadnji tistega, ki bi si upal zbrisati tole jutranje prijetno presenečenje :!:
Hvala za tako doživet opis...prav uživala sem v branju.

Se kmalu vidimo! Pa brez kamele :idea: ...boš lažje tekel :wink:

lp
Snezinka
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#105723
luzr napisal/-a::oops: A lahko administrator zbriše smetenje? :oops:


Ne, ne in ne.

Luzer, tole me preveč spominja na mojo prvo polovičko, v družbi Bajsija in (kako mu je že ime). Zelo doživeto napisano, poetično in tudi občuteno kvalitetno.

Tokrat sem kot "star maček" rutinirano v najboljši družbi opravil s prvo polovico proge in potem dvignil tempo in dohitel zopet najboljšo družbo ta dolgih 2. del in v lepi ZEN maniri z njima v moški debati odpujsal do cilja. Postojanke so bile odlične, organizacija teka in analize pa prav tako. Pa lepo je bilo videti "stare" in "nove" obraze.

Privoščil sem si malo regeneracije, še ene distance in kakšen rahel tek, potem pa počitek do LM.
Nazadnje spremenil raziskovalec, dne 17 Okt 2007, 13:41, skupaj popravljeno 1 krat.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA