Tekaški forum nagrajuje vaše znanje in poznavanje. Sodeluj v nagradnih igrah in ugankah in mogoče boš prav ti prvi /prva uganil/a ali bil/a izžreban/a.

Moderatorji: ero, milkec

#95465
Zgodba o Velikem zidu


Zgodba se je začela avgusta 2007, ko sem dobil ob brskanju po internetu idejo o teku po Velikem zidu v Kitajski. Kitajska je pač že od vedno ena destinacija, ki me je zelo privlačila. Že v rosnih letih smo se s kolegi nameravali s Transsibisko železnico odpraviti na križarjenje po Kitajski. Ko smo imeli že vse potrebno (karte za vlak, vize za Mongolijo in Kitajsko) je prišlo do žalostnih dogodkov na trgu Nebeškega miru – tako da nam je odprava padla v vodo.

No sedaj sem zasledil možnost da bi se udeležil teka na Kitajskem. Avgusta leta 2007 je ERO službeno moral na izpopolnjevanje v Ameriko in tako je vajeti v TF prevzel novinec BOSS. To je bil povsem drug pristop – najprej je pobiral mesečno pristojbino, skomercializiral je TF do skrajnosti saj je bilo morje reklam, novih in novih sponzorjev, polno nekih obveznosti za člane (slikanje, predavanja…). No tudi sam sem začutil, da lahko iz tega potegnem neko korist in tako sem si preko TF pridobil kar nekaj sponzorjev za pot na Kitajsko. Imel sem točno eno leto za priprave… Z doktorjem Pilulo smo precej sodelovali in tako smo prejemali poseben dodatek hrani (baje povsem naraven) ki naj nam bi dvignil zmogljivosti. Jaz osebno sem se precej dobro počutil, samo ženske v naši ekipi so imele dodatne problem s poraščenostjo, ki se je nenormalno povečala…

Z pripravo v fitnes studih, štadionu in ob pomoči dr. Pilule sem dosegel zavidljiv napredek, tako da sem čutil da sem dozorel za Kitajski zid. Julija 2007 sem se končno odpravil na pot in glej ga slučaj na avionu je poleg mene sedel Dušan – Dušan Mravlje. Takoj sva vzpostavila pristen stik (na videz sva poznala že od prej). Tudi kasneje sva stanovala v istem hotelu v Shangaju kjer sva imela aklimatizacijo in še zadnje priprave.

Tako sva ugotovila, da sva edina Slovenca, ki bova na tem teku. Bilo je prijavljenih polno Kenijcev in tekmovalce iz bivše Sovjetske zveze… Bilo je zelooo malo žensk – ampak za oči spočit je bila tam Pam Reed. Dušan jo je poznal že od prej (z bivših tekem) in tako smo se aklimatizrali skupaj vsi trije. Meni je pogovor prav prišel da sem izpopolnil mojo zarjavelo angleščino za kaj več pa nisem imel interesa. Doma me je namreč že težko čakala žena, Dušan pa je bil po nedavni razvezi prost in je v Pam videl ne le sogovornico…

Prišel je dan ko smo se odpravili na štart. Tek je trajal po 100km na dan in to 10 dni zaporedoma. Kitajci so za tek pripravili del zidu, ki ni bil turistično obiskan in so se tako izognili neljubim dogodkom, ki smo jim bili priča na nedavni Olimpijadi v Pekingu…

Čas posameznega dneva se je sešteval in na koncu sem imel več kot devet ur zaostanka za vodilnim parom Dušanom in Pam. Za sabo sta pustila vse lovce na nagrade, sam pa sem bil v zlati sredini. Ta dva sta tudi na koncu zmagala in si nagrado lepo razdelila. Po teku smo skupaj še malo nazdravljali (Pam in Dušan sta postala še precej več kot le sotekača) jaz pa sem komaj čakal da spet vidim doma svojo družinico…

Kaj pa če je vse to res…?!





Ljublana, oktober 2008
Matjaž Kocjan (mazi)
 ton
#95468
In kakšna je uganka?

Lepa štorija z odličnim uvodnim 'settingom', samo oni del s tekom prehitro zašpiliš, Mazi, videti je, kot da so ti doma ugasnili luč in računalnik... In bogega Mravljeta si napalil na ono Pam...
Če pa iščemo faktične napake, pa seveda leto PRED pekinško olimpijado težko vemo za 'neljube dogodke'.
Tole ni kritika, zgoj par opomb v smislu vzpodbude kreativnega pisanja.
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#95471
ton napisal/-a:Če pa iščemo faktične napake, pa seveda leto PRED pekinško olimpijado težko vemo za 'neljube dogodke'.
Tole ni kritika, zgoj par opomb v smislu vzpodbude kreativnega pisanja.


He, he ton, poglej datum nastanka Mazijevega pisanja - oktober 2008. Torej je jasno, da pisec že ve "za neljube dogodke". Drugače pa se strinjam s teboj, odličen uvod, po katerem pa zaradi zelo dobrih nastavkov bralec pričakuje, da preide do nekega viška (glede komercializacije TF ali dopinga) in dramatičnega preobrata, pa tega ni. Ampak mi smo večininoma vsi tekači in ne pisatelji, tako da mazi za svojo ustvarjalnoost prav gotovo zasluži vse :clap: :cast:
 ton
#95473
Pa niseo se valda 1 leto aklimatizirali? Džizs...
Uporabniški avatar
 pegaz
#95496
Mazi, super si tole napisal!

:clap:

LL, Pegaz :)
Uporabniški avatar
 vanja
#95497
Meni je tudi všeč! :D :D :D Je tako fajn za brat, da sem bila kar žalostna, ko je bilo konec.
 Marinka
#95499
...pa škoda, da ni resnična. Vmes, kar pozabiš, da je BACK TO THE FUTURE. Dobro se nahahljaš, to pa ja! :lol:
Uporabniški avatar
 dannae
#95502
vsega po malo, ljubezen, akcija, ZF... meni je všeč. hvala, da si delil svoje misli z mano.
pozdravček
d
pa še pohvala, da si eden redkih, ki se je lotil :hack:
Uporabniški avatar
 še1PR
#95505
Bravo mazi! :clap:
 Aleš*
#95518
bravo zelo lepo si to napisal. Kar poglobiš se v branje. :shock: :P :roll:
Uporabniški avatar
 mazi
#95950
Ravno sem se vrnil z dopusta in sedaj prvič tole berem... Hvala vsem za lepe želje; res pa je da sem (kot je bilo pravilno ugotovljeno) zgodbico zelo na hitro zaključil, ker sem jo pisal v službi pa še ustrašil sem se da bo drugače ratala prava klobasa...

p.S. Nagrade pa še vedno nisem dobil...?! :cry:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA