rekreativne in tekmovalne plavalne prireditve, plavalne za rekreacijo in zdravje, plavanje kar tako, ...
Uporabniški avatar
 tadejk
#161407
stena napisal/-a:to je pa diskriminacija za 1.09 - PB plavalce..js bi tut pršu :oops:


No ja, malo heca mora bit. Se pa ja morate malo pokazat :)

Ero jaz sem za.
Uporabniški avatar
 tae
#161411
Zanimivo tole plavanje. Sam rad plavam, vendar to počnem le poleti na morju. Niti slučajno nimam pojma kako hitro ali počasi sem sposoben plavati niti nimam pojma kako je z mojo plavalno vzdržljivostjo. To bi bila tudi zame idealna prilika, da se malo preizkusim še v tem. Je pa res, da brez treninga ni nič.

Ero, kaj praviš na eno posebno kategorijo popolnih začetnikov, oziroma tistih, ki bi se plavalnega tekmovanja udeležili prvič v življenju.

No, tudi če ne bo tako, se v vsakem primeru vidimo.
Uporabniški avatar
 ero
#161414
hoj

ne bi pretiraval s kategorijami. itak se skupine naredijo po prijavljenih rezultatih oziroma tisti, ki ne prijavijo rezultata (ga ne vejo), plavajo skupaj v prvih skupinah. tako v isti skupini plavajo podobno hitri plavalci, najhitrejši pa v zadnji skupini.

za vsako disciplino posebej seveda.

za korektno izvedbo rabimo vsaj sedem plavalnih sodnikov. a se kdo med vami javi oziroma pozna koga, ki bi lahko pomagal.

pomoč pri sojenju ne izključuje aktivnega sodelovanja :wink:
Uporabniški avatar
 tadejk
#161449
Ero!

Lahko sem eden izmed tistih ki bodo šteli :) , bi se pa tudi sam preizkusil.

Tadej
Uporabniški avatar
 stena
#161453
ero jaz sem plavalni sodnik tko da lahko pomagam, če bo datum dopuščal.. bi pa tudi tekmoval.
Uporabniški avatar
 Tjas
#161455
Tole glede plavanja je pa super ideja! :D

Imam doma enega (kvalificiranega) plavalnega sodnika, ki bi lahko pomagal in sodeloval. In seveda bi tudi jaz plavala.
Uporabniški avatar
 ero
#161456
stena, hvala! seveda boš tudi plaval. se bomo pokrivali :)

tisti, ki ste bili v soboto na tekmi - koliko sodnikov je bilo? po moji logiki rabimo po enega na vsako progo, starterja in dva za stil => 7, če imamo štiri proge
Uporabniški avatar
 stena
#161457
js mislm da za 4 proge minimalno 5 sodnikov s tem da je štarter tudi sodnik stila, tako pač ker je tekmovanje rekreativnega značaja. Kako pa bi stvar sploh potekala? po disciplinah 100m razdalje, mogoče 200? tudi glede na sistem tekmovanja se lahko potem koregira sodnike. štarter je lahko recimo sodnik stila.. osnova je pa eden na progo, ki meri čas, ponavadi pa sta to dva in se na koncu vzame boljši čas, čas na sredini oziroma kot je domenjeno, je pa potrebno da ob fotofinišu sodnik določa tudi vrstni red, saj je ročno štopanje subjektivna stvar in ima lahko prvi na koncu drugi čas..
Uporabniški avatar
 tae
#161461
Vidim, da omenjate nek stil in sodnike za stil. :oops:

Kaj to pomeni v praksi ? Je to le tako za foro, ker smo rekreativci in tekaški forum ali se na plavalnih tekmah dejansko ocenjuje tudi stil.

Ali je to le dodaten kriterij, če dva istočasno preplavata določeno razdaljo ?

Se oproščam za mojo nevednost.
Uporabniški avatar
 stena
#161462
vsaka plavalna tehnika se plava po točno določenih pravilih, primer pri prsnem dodatni udarci z nogami delfin niso dovoljeni, potem so tu obrati in tako naprej samo sam menim da se v malenkosti nebi spuščal, konec koncev bi bilo tekmovanje rekreativno in večina rekreativcev ne zna pravilno opraviti z obratom.. nima pa to nobenega lepotnega pomena.. če plavaš narobe si pač diskvalificiran..

Drugače so cene kar precej zasoljene, sploh timing pzs, vsaj kot je meni znano. Treba je premisliti ali se splača, kakšen je interes.. ker 1000€ za 10 ljudi ne vem če se splača..
Uporabniški avatar
 ero
#161463
naloga sodnika za stil je, da preverja pravilnost plavanja v konkretni disciplini - to ni umetniški vtis :)

v praksi to pomeni, da ne plavaš kravla med prsnim a zna biti tudi precej bolj komplicirano.

prosti slog plavanja pa pomeni, da lahko plavaš kakorkoli, ne le kravl.

tudi sodniki na progah / na obratih pazijo na stil - pravilen dotik plošče, prezgoden start pri štafetah, ...

saj v praksi ni tako hudo :)
Uporabniški avatar
 3man
#161464
Ja 1000 Eur za timing pa še enkrat toliko za bazen (vsaj v Mb).
Glede na to, da se dogovarjate za rekreativno prireditev predlagam, da združite prijetno s koristnim in se vsi TF-ovci prijavite na veteransko DP, ki bo 7.3.2009 v Ljubljani.
Norm ni, plava lahko vsak, štartnina je simbolična (mislim da letos 10 EUR), na voljo pa so v dopoldanskem in popoldanskem terminu vse plavalne discipline.
Merjenje je elektronsko.
Na koncu pa si lahko sami podelite še priznanja v okviru TF prvenstva.

Tako bo tekma poceni in s strokvnim vodstvom.
lp
Uporabniški avatar
 tae
#161466
Hvala za pojasnila.

3man, glede na to, da omenjaš veteransko prvenstvo, kako pa je z leti tu. Npr. pri teku postaneš veteran pri 35-ih, kaj pa pri plavanju ?
Uporabniški avatar
 3man
#161468
Kolikor vem, lahko plava vsak starejši od 20 let, če ni več aktiven plavalec vsaj 2 leti. Tako je pri nas. Na EP in SP pa moraš imet več kot 25 let. Ampak to se nas ne tiče.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA