rekreativne in tekmovalne plavalne prireditve, plavalne za rekreacijo in zdravje, plavanje kar tako, ...
Uporabniški avatar
 stena
#161469
hja sam na veteranskem prvenstvu bo vsaka slogovna in vsaka napaka na obratu kaznovana z diskvalifikacijo ker je to tekma, ki se maksimalno izvaja po pravilih, poleg tega pa fantje ne glede na veteranski predznak letijo.. če se da zmenit za bazen kakšno dopoldne, popoldne ali pa večer in če se najde dovolj kandidatov za nastop je tf tekma še zmer smiselna..štopanje se magari naredi ročno, mogoče pa peči klub vsemu da kšn popust:D
Uporabniški avatar
 3man
#161492
Ja to je sicer res, da letiš ven, samo v prostem slogu te res težko diskvalificirajo, razen če se bazena ne dotakneš na obratu.

Res je tudi, da nekateri kar letijo, drugi pa pač malo manj. No tisti, ki komaj zmorejo 25 metrov res ne sodijo na veteransko DP, sicer pa so rezultati v zares velikem razponu.
Recimo lani
100 Prosto za moške od 0:55 s do 2:14.
100 prosto ženske od 1:09 do 1:49
50 prsno ženske od 0:38 do 1:07
50 prsno moški od 30 do 56 s

itd...
Tak da vidite, da niso sami taki, ki bi leteli, kot je rekel Stena.
Uporabniški avatar
 stena
#161524
z malo treninga bi se pa mogoče vmešal v boj za zgornja mesta:) sam kaj ko za tega malo treninga nimam motiva, zaenkrat;)

je pa res da v prosti tehniki diskvalifikacija ni možna razen na obratu in na štartu.. samo je pa tut tako da če je tehnika prosta, se preferira kravl in ne prsno in podobne tehnike. sam še nisem videl da bi kdo med prosto tehniko plaval kaj drugega kot kravl, res pa je da sem bil na bolj malo rekreativnih prireditvah.
Uporabniški avatar
 3man
#161550
Stena, saj na veteranskih prireditvah ni tako hudo glede diskvalifikacij. Tistih, ki se prijavijo na 50 ali 100 prsno in plavajo v rekreativnem tempu ne diskvalificirajo. Zagotovo ne. Na teh tekmah plavajo tudi veterani rojeni pred 1940, pa še nobenga niso diskvalificirali. Je pa res, da je možna diskvalifikacija v najboljši skupini, ko se plava 50 prsno okoli 30,5. Samo mislim, da TF-jevci ne bodo ravno v tem rangu. Pri prijavi je potrebno navesti približen pričakovan čas za vsako disciplino, tako da enakovredni plavajo skupaj.
Glede na številčnost udeležbe pa mislim, da bodo veseli vsakega dodatnega rekreativca. Ker v zadnjih letih je bila udeležba res slaba.
Še podatek za tiste željne medalj. Teh ni, pa četudi postaviš svetovni veteranski rekord. Miting je preverjanje lastnih sposobnosti in predvsem druženje. Kosilo pri Jovotu :)
Uporabniški avatar
 Samo:-)
#161555
3man napisal/-a: Je pa res, da je možna diskvalifikacija v najboljši skupini, ko se plava 50 prsno okoli 30,5. Samo mislim, da TF-jevci ne bodo ravno v tem rangu.


@3man:
Hmm, kdo je rekel, da ni med TF-jevcimi tudi kakšen Mankoč ali pa Sara. Kolikor je meni znano vas je na TF kar nekaj vrhunskih športnikov :wink:
Uporabniški avatar
 3man
#161558
Samo:-) napisal/-a:
3man napisal/-a: Je pa res, da je možna diskvalifikacija v najboljši skupini, ko se plava 50 prsno okoli 30,5. Samo mislim, da TF-jevci ne bodo ravno v tem rangu.


@3man:
Hmm, kdo je rekel, da ni med TF-jevcimi tudi kakšen Mankoč ali pa Sara. Kolikor je meni znano vas je na TF kar nekaj vrhunskih športnikov :wink:


Saj ne rečem, da ni takšnih. Samo za takšne pa res ni strahu, da bi bili diskvalificirali. Razen, če bodo namerno goljufali :)
 Saso202
#161574
Zanima me, če so kje objavljeni rezultati, da vidim kje bi bil zdaj in kje,če bi malo resneje treniral. :)

Tistih 55 sekund prosto na 100, zagotovo je to bivši AKTIVEN plavalec.
Uporabniški avatar
 stena
#161586
za 55s na 100 prosto je zagotovo potrebna neka baza plavalnega znanja, ki je pridobljena z leti treninga. tudi sam sem iskal rezultate na internetu pa jih ne najdem :oops:
 Saso202
#161593
stena napisal/-a:za 55s na 100 prosto je zagotovo potrebna neka baza plavalnega znanja, ki je pridobljena z leti treninga. tudi sam sem iskal rezultate na internetu pa jih ne najdem :oops:


Res škoda, da nikjer niso objavljeni rezultati. Sam sem se odločil, da bom (glede na to, da se zaradi hude poškodbe z triatlonom-tekom ne morem več ukvarjati) poskušal doseči mejo do kam lahko pridem časovno pri plavanju na 100m. Sem pa čisti amater in nisem nikoli treniral plavanja v smislu za tekmovanja na DP. Plavanje sem treniral v sklupu triatlona in imam nekje 7 let plavalnih izkušenj na amaterski ravni, od tega 4 leta resnega plavanja. Je mogoče doseči 1:00 pri 27 letih?
Uporabniški avatar
 3man
#161608
Rezultati so na voljo le na straneh PZS Timinga.
http://www.pzstiming.net/
Pod arhivo rezultatov najdete tudi DP veteranov in veteranske mitinge.
Najprej pa se morate registrirat :cry: Tega do letošnje jeseni ni bilo.
Tako žal ne morem dati gor direktnega linka na rezultate.
lp
Uporabniški avatar
 stena
#161610
težko ti kdorkoli karkoli reče brez da bi te videl, da bi videl kako plavaš in da bi vedel približne rezultate tvojega dosedanjega plavanja.. za 1.00 moraš biti že kr majstr če odplavaš brez da bi kadarkoli nadzorovano treniral plavanje, verjetno se pa da s parimi leti treninga.

jaz sem nazadnje 100m odplaval v 57s, po kakšnem letu ali dveh brez treninga (točno se ne spomnim), pa imam osebni rekord okrog 52 (je pa res da nism biu nikoli šprinter:)).

če maš bazo se hitro natrenira nazaj, če pa le te ni, jo je pa treba najprej priplavati.
Uporabniški avatar
 3man
#161614
Se kar strinjam s Steno.
Dodal bi še to, da moraš bit zelo velik talent in res trdo trenirat, da pri 27-ih šele začneš in priplavaš do 1:00.
Poznam kar nekaj bivših plavalcev, ki so v maldih letih plavali krepko pod minuto, po nekaj letih pavze in ponovnem (kar trdem) treningu pri 35 letih in več, pa jim to niti slučajno ne uspe (tudi me ne). Če pa ob ob tem, da plavaš še redno tečeš, pa po moje sploh ni šans.
Probat pa seveda ni greh.
 Saso202
#161619
Res me zanima kje je moja meja, glede na to, da je plavanje pred leti ko sem treniral triatlon bila moja najboljša disciplina in naj bi bil po besedah drugih talent za plavanje. Po mojesem bil v najboljših časih sposoben na 100m prepavati za 1:10 (seveda to je bilo pri treningu plavanaja za daljše razdalje-triatlon).

Poročam o rezultatih. Kmalu bom naredil test, da vidim kje sem sedaj :roll:
Uporabniški avatar
 3man
#161635
Kar stestiraj se. 1:10 je soliden čas. Potreboval boš precej treninga, uspeh pa ni zagotovljen. Od 1:10 do 0:59 je precej dalje kot se na prvi pogled zdi :D Še posebej, ker nisi 10 let star. Kot sem že rekel, probat ni greh. Zato očala na glavo in skok v vodo. Aja, pa fitnesa ne pozabi, drugače ne bo nič.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA