rekreativne in tekmovalne plavalne prireditve, plavalne za rekreacijo in zdravje, plavanje kar tako, ...
#259924
DOBRODELNI PLAVALNI MARATON "PLAVAJMO ZA DRUGE"

ŽUSTERNA, 25. 9. 2011
dobrodelna plavalna prireditev za učenje plavanja otrok iz socialno šibkejših družin
(masters maraton na 2 km in šest-urni plavalni maraton)

Organizatorji: ŠD Riba v sodelovanju s Plavalno zvezo Slovenije, Športno zvezo Ljubljane in Zvezo prijateljev mladine.

Program prireditve: Robert Slapar, član ŠD Riba, bo izvedel najdaljši plavalni podvig v Sloveniji – preplaval bo 43 km slovenske obale, od sečoveljskih Solin prek Izole do Debelega rtiča in nazaj do Kopra. Ves čas plavanja ga bo spremljala ladja, na kateri bodo navigator, spremljevalec, zdravnik, snemalec in njegovi prijatelji.
Robertu v spodbudo se bo istočasno v Žusterni odvijal maraton za veterane in rekreativce vseh starosti, ki bodo plavali na razdaljah enega ali dveh kilometrov, tekmovali v najdaljši preplavani razdalji v šestih urah in v maratonu za ekipe (2 – 6 tekmovalcev). En kilometer dolga plavalna proga bo postavljena in označena pri kajak klubu v Žusterni, za varnost plavalcev pa bodo poskrbeli izkušeni kajakaši.

Del štartnine (5 EUR) bomo podarili v dobrodelne namene za učenje plavanja otrok iz socialno šibkejših družin.

Ekipa Timinga Ljubljana bo udeležencem maratona merila preplavane čase in razdalje.
Prvič bomo preplavano razdaljo in čas merili z elektronskim čipom za enkratno uporabo. Cena čipa je vključena v štartnino.

Na ploščadi Kajak kluba bo poleg prostora za druženje in okrepčevalnice tudi prostor, kjer bo organizirano varstvo za otroke tekmovalcev in obiskovalcev.
Poleg tega bomo na prizorišču zbirali donacije za integracijo otroka s posebnimi potrebami, Beneta Pallares Tasevskega, v normalno okolje.

Urnik:
 10.00 Zbor in prijava udeležencev:
 11.00 Start na 1 oz. 2 km (rekreativno in veteransko DP v odprtih vodah 2011) in 6 – urni maraton
 17:00 Razglasitev rezultatov ni podelitev nagrad in priznanj najboljšim ter žrebanje privlačnih nagrad za udeležence.
 sprejem Roberta, ki bo priplaval v cilj

Štartnina:18 EUR
Informacije in prijave: info@riba-drustvo.si in 041 365 542 ali 031 742 782.

Ob prijavi navedite: ime in priimek, naslov, klub, e- naslov in razdaljo na kateri boste tekmovali: a) 1km, b) 2km, 3) 6-urni maraton 4) 6-urni maraton ekip (navedite člane ekipe in njihovo ime. Plavati morajo vsi prijavljeni tekmovalci.)

V primeru slabega vremena bo plavanje na 2 km potekalo v Olimpijskem bazenu Koper.
#262648
Smo prišli, odplavali svoje (eni malo manj, drugi malo več, tretji veliko več :shock: ), se posončili, spet dobili nekaj barve, se družili, kofetkali in se imeli lepo. Zaradi vetra je bila prireditev sicer predčasno prekinjena, ampak mislim, da to ni nikogar preveč motilo. :wink:
Nekatere smo pogrešali (miciM?).
#262674
klas napisal/-a:Ali imaš mogoče informacijo, če je Robert Slapar (pre)plaval celo slo obali?
LP


Hojla

Je preplaval. Bil sem zraven ves čas, saj sem skrbel za njegovo prehrano pred, med in po plavanju.

Ustavljal se je le za 10 sekund na vsakih 15 do 20 minut.

Danes se počuti odlično in je v polni formi.

Vojko J. Kalan
#262685
hvala za informacijo
čestitam vsej ultra plavalni odpravi :clap: in seveda plavalcu
..če bo kje kak podrobnejši zapis podviga se priporočam(o)!
Nenazadnje SLO obala in tamkajšnji podvigi bi morali biti prav tako kultni, kot je npr.Triglav :D
lp
#262689
Res je bilo lepo, vreme nam je bilo naklonjeno. Odplavala 1 kilometrček in mislim, da sem bila ena izmed redkih, ki so si dovolili tako kratko razdaljo. Danes me bolijo mišice na rokah in nogah in žal ne morem na večerno plavanje na Kodeljevem. :-(
Organizacija super, še posebej hruške na cilju. Nekateri so jih celo pomakali v čokoladni fondi. :-)
#262863
Ja, lepše nedelje si ne moreš zaželeti. Imam pa kar slabo vest, ko vidim, da jih je plavalec, s katerim sem 'se dajal' na prvih dveh kilometrih, potem odplaval še devet...
Sem pa silno ponosen na našo Tanajmanjšo, ki je s prijateljico klepetaje preplavala kilometer.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA