takšne in drugačne (predvsem) tekaške stave med člani-cami Tekaškega foruma

Moderator: ales

Kdo bo imel prav?

1. Mare
3
33%
2. Bor
6
67%
Uporabniški avatar
 Bor
#156371
raf napisal/-a:zanimiva tema!
Tudi jaz sem ponudl eno stavo kolegici, ki teče polmaratore v času 2 uri. Skrata zadeva gre takole, da sem jaz trdil, da ona premaga za 200 m na en km čisto navadnega smrtnika, ki ni še nikoli tekel dalše razadalje, kot do wc.
Skratka zanima me ali je to realna stava ali so moja predvidevanaj malo preoptimistična.
Teklo se bi na tartanu , ki je dolg 200 m.

gre se u bistvu za to, da jaz pravim da kolegica od rafa , premaga enga navadnega smrtnika , ki še ni tekel dalj kot do wc-ja :lol: za 200 m.
mare pravi da to ni možno...
aja mare , kaj pa je v igri? runda u 10 in pol? :D
Uporabniški avatar
 Bor
#156372
raf ti pa organiziraj vse skupaj.... 8)
Uporabniški avatar
 tae
#156375
Že dolgo nismo imeli nobene stave. Jaz sem ravno razmišljal o tem kakšno javno stavo bi predlagal za Palmanovo, glede na to, da nas gre tja precej forumovcev.

Jaz še ne bom nič glasoval, se mi zdi pa zanimivo, da so sedaj v stavo vpletene čisto tretje osebe.
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#156384
Podatki o navadnem smrtniku, da sploh ne teče in ima visoko mnenje o svojem teku na 1 km, so preskopi:
Manjka:
- ali je tudi nešporten (če je napr. to zaklet kolesar, bo raztural tudi na 1 km),
- kakšno kilažo ima IN višino),
- koliko je star.
Kdaj se bo stava izvršila (čas za njegov trening).
Torej ni pravih osnov za resne stave :wink: :lol:
Uporabniški avatar
 dannae
#156386
razy, tvoj nick je čist zares taprav :lol:
 nana
#156396
dannae napisal/-a:razy, tvoj nick je čist zares taprav :lol:

Al imaš pa samo preveč časa :lol:
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#156398
nana napisal/-a:
dannae napisal/-a:razy, tvoj nick je čist zares taprav :lol:

Al imaš pa samo preveč časa :lol:


Al pa sem prevelik TF fan :lol: :wink:
Uporabniški avatar
 tae
#156405
Če se podam malo v matematični izračun in predvidevanja, bi bila zadeva takšna:

Če gospodična preteče polmaraton točno v dveh urah, to pomeni tempo 5:41 min./km. Na 1 km bi morala teči recimo najpočasneje 4 minute in 25 sekund. Ker pa bo vedla, da ima celotno razdaljo le 1 km, bo to razdaljo pretekla hitreje, recimo v 4ih minutah in 20ih sekundah. Če bo hotela omenjenega strica na 1 km razdalji prehiteti za 200m naj bi on 800m pretekel v 4ih minutah in 20ih sekundah, kar pomeni tempo 5:25 min./km. Za začetnika bi to lahko predstavljalo problem ali pa niti ne. Tu so vprašanja od Razija na mestu. Ker pa vse skupaj počnemo za zabavo in v igri niso neki težki miljoni, so vse le ugibanja. Predvidevam, da bo šel "stric" iz kavča na štadion brez predhodnih priprav. Moška sestava telesa je seveda drugačna od ženske, zato zaradi moške trme ne bo pustil, da ga ženska premaga ali pa vsaj ne za 200m, četudi je brez kondicije. Očitno ima to dekle razvito vzdržljivost, vprašanje pa je kako je z njeno hitrostjo.

Končno stanje: na koncu bo zmagalo dekle, vendar za malo (nikakor ne za 200m), torej gre glas Maretu, če se ne motim.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#156472
Postavlja se vprašanje, koliko bo kdo izkoristil maneverskega prostora za stavo:
I. Hipoteza: Takšen ne obstaja - saj kdor še ni pretekel več kot do WC-ja ne obstaja na zemeljski obli
II. Hipoteza: Je lahko maratonec - je tekel enkrat 42,195 km do WC-ja, ker ga je že prej prijelo, več pa ni nikoli tekel

E, khm ... :shock:
Uporabniški avatar
 tae
#156489
Ej raf, tu se sicer še nisi nič javil, čeprav si ti sprožil stavo. Jaz sem svoj glas sicer že oddal, me pa vseeno zanima še kaj več podatkov o osebku moškega spola.
Uporabniški avatar
 mare
#157067
No pred resno stavo bi bilo res tistega tipa dobro videti. Ampak se mi vse bolj zdi, da sploh ne bo tekel. Potem pa dam samo za eno rundo. Za tistega zasedenca sicer nisem čisto siguren, zato pa je stava zanimiva, zase pa vem, da preden sem začel teči, bi se na tako kratke razdalje z večino tekačic, ki tečejo 2 uri na mali maraton vsaj enakovredno boril, zanesljivo pa ne bi za nobeno zaostal za več kot 100 metrov. Samo jaz sem se ukvarjal z drugimi športi, včasih tekel za avtobusom...
Uporabniški avatar
 Bor
#157073
mare napisal/-a:No pred resno stavo bi bilo res tistega tipa dobro videti. Ampak se mi vse bolj zdi, da sploh ne bo tekel. Potem pa dam samo za eno rundo. Za tistega zasedenca sicer nisem čisto siguren, zato pa je stava zanimiva, zase pa vem, da preden sem začel teči, bi se na tako kratke razdalje z večino tekačic, ki tečejo 2 uri na mali maraton vsaj enakovredno boril, zanesljivo pa ne bi za nobeno zaostal za več kot 100 metrov. Samo jaz sem se ukvarjal z drugimi športi, včasih tekel za avtobusom...

:wink:
sej je vse skupi bolj štos, nagrada pa je druženje....
ps:mare, hvala za enervit na maratonu(un k mi je padel iz žepa) :D
Uporabniški avatar
 tae
#160591
Je šla ta stava v pozabo ali se bo še kaj zgodilo ?

Raf, javi se in poročaj o tvojih znancih.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA