takšne in drugačne (predvsem) tekaške stave med člani-cami Tekaškega foruma

Moderator: ales

Kdo bo hitrejši na Ljubljanskem polmaratonu 2009?

luzr
23
38%
spela*
37
62%
#204885
Vemo kdo je zmagal, še vedno pa ne vemo (ali pa sem le slabo informiran):
- za kaj sta stavila,
- kaj je moral poraženec dati zmagovalki.
Radovedna publika press.


Pogledal sem v SSKJ, če morda ne razumem pomena besede stava: Verjetno gre za pomene, ki sem jih podčrtal (snopi, perilo ali deske).

1. dogovor, da tisti, čigar trditev ni pravilna, dá določeno stvar, plača določeni znesek:
stava še zmeraj velja; skleniti, sprejeti stavo; za stavo je spal zunaj; neveljavna, poštena
stava / dobiti, izgubiti stavo // kar dá, plača tisti, čigar trditev ni pravilna: plačati stavo; stavo
so zapili; visoka stava

2. igra na srečo, pri kateri se z vplačilom določenega zneska pridobi pravica do dobitka,
določenega za pravilno napoved zmagovalca, rezultata: stava je zaključena; stave na
konjskih dirkah / športna stava // znesek, ki se vplača pri tej igri: podvojiti, vplačati stavo

3. glagolnik od staviti: stava na tega konja se je izplačala / stava peči je počasi napredovala

4. nar. zahodnoštajersko skupina navadno osmih pokonci postavljenih snopov: veter je podrl
stavo pšenice; postavljati snope v stave

5. lingv. vrstni red skladenjskih enot v stavku: navadna stava; obrnjena stava / napačna
stava ločil napačen položaj v besedilu

● nar. koroško kupiti dve stavi zimskega perila garnituri; presekati stavo z udarcem roke razdeliti
na dvoje podani roki pri stavi in s tem narediti stavo veljavno; zastar. odgovarjati v kratkih stavah
stavkih; kot za stavo dela kot za stavo hitro, pridno; sonce pripeka kot za stavo močno, zelo; vozi
kot za stavo zelo hitro

♦ les. skupina navpično postavljenih, zgoraj navzkriž zloženih desk
 spela*
#204944
Tole razyjevo sporočilo mi je pa skoraj ušlo. :D
Hm, luzrjeva kazen je, da bo moral leto dni imeti tak podpis, kot ga ima. Čeprav se malo sprašujem, ali je to zanj sploh kakšna kazen, glede na to, da je luzr rad luzr ... :roll: :D
 luzr
#205038
Šele sedaj sem opazil tole...
@razy: Stava je bila, brez značilne podalpske gajbe piva. In stava se je galsila približno takole: "Spela*-luzr, 14.Lm pod 1:50 !"... In 1:50 je pomenilo eno uro in petdeset minut. In ne kdo bo hitrejši ne gelde na časovno omejitev...
:!: :?: :idea: :arrow: :mrgreen:

@skorc: Še kako glasbeno željo. :? :)
Uporabniški avatar
 5rca
#205045
spela* napisal/-a:Tisti, s katerimi smo se srečali (torej vsi, ki ste bili na analizi, pa še kdo), sicer že veste, a naj napišem še za druge. Luzr je še živ (vsaj nekaj ur nazaj je še bil :D ) in se je tudi pojavil na štartu, čeprav videla sem ga pa šele v cilju.
V cilj sem sicer prišla pred njim (tako bruto kot neto :mrgreen: ), čeprav sem nad svojim rezultatom kljub temu razočarana.

Ne vem pa, zakaj zdaj skoraj nihče ne prizna, da je stavil nanj. Ker nekateri so pa vendarle morali. :roll: :D


evo .. jaz sem stavila nanj :) a smo zmagal? :) sm ga tri krat na progi spodbujala, da bi bil dobr ... :--
 spela*
#205049
luzr napisal/-a:In stava se je galsila približno takole: "Spela*-luzr, 14.Lm pod 1:50 !"...

Kje pa to piše? :mrgreen:

5rca napisal/-a:aha ... nismo zmagali

Smo, smo, samo ti si narobe stavila. :D
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA